• sinema tarihine kuşbakışı sosyolojik bir bakış atacak olursak warner bors ilk kurulduğunda işçi sınıfına hitap ederken mgm orta sınıf paramount pictures de üst sınıf burjuvaya hitap eden film şirketleri oldu. bugün hepsi kültür emperyalizminin kaleleri olarak arzı endam etseler de hikayenin başlangıcı buydu.
  • taa tepeden tırnağa turunçgiller renk tonunda dünya tatlısı sevgi patlıcanım, can dostum. öyle böyle diil, şirin mi şirin işte yerim onu ben. bi ara yirim. yidim.

ha bi de köpeği var bu hatunun tüylü garip bişey, nasıl iyi anlaşıyolar bilmiyorum zira kendisi sürekli miyavlayan cinsten***
  • durup durup arada kafama takılan felsefik konularda bunu mgm ile tartışmam lazım dediğim, genellikle onunda aynı sorulara takıldığını gördüğüm, turuncu mu turuncu, eğlenceli mi eğlenceli, güzel insan, biricik badim. ayrıca şeytan tüylerinden birini de buna vermiş.*
  • --- spoiler ---
    monopoly gazisi.
    --- spoiler ---

her şey bu dünya turuncusu ve dünya sarısınin güçlerini birleştirmesiyle başlamıştı. köle olmamak adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklardı. eller sıkılmıştı ve ittifak sağlam temeller üzerine oturtulmuştu.

karanlık bütün topraklarına çöktüğünde başları dik mağrur bir edayla her şeylerini sonuna kadar savunacaklardı. yavaşça üniformalarını giydiler. sessizlik, o anda kelimelerin anlatabileceğinden çok daha fazla anlamlar fısıldıyordu kulaklarına.

bu savaşta belki ellerinde çok fazla güç yoktu ama düşmanlarında olmayana sahiptiler. onların savaşmak için haklı sebepleri vardı ve bu sebebe sımsıkı tutunmuşlardı.

gözler ufuklarda geçen geceler sonunda beklenilen an geldi. karanlığın güçleri surların önüne dizildiğinde, beklemedikleri bir şekilde, kazanma şanslarının olduğunu farkettiler. onlar için hala bir umut vardı.

küçük, narin, kırılgan ama bütün ihtişamıyla orada öylece bekleyen bir umut...

sonrası mı?

--- spoiler ---

sonra ben yeniköyü falan aldım. önce ev sonra otel derken kapitalizmin gücünü tüm iliklerimde hissederek tekelci oldum. bir bir batırdım ikisinide. bütün mal varlıklarına icra geldi.

--- spoiler ---

40 dakika sürmesi de cabası. insan bu gücü biraz daha ellerinde tutmak, keyfini sürmek istiyor canım.
  • ks. mechanics of granular materials. bilimadamlari uzaya kum atarlar, elele tutu$up izlerler sonra..
  • 3 aylık dönem stajımız boyunca bilkent üniversitesinde gezmedik yer bırakmadığımız; bağlarında bahçelerinde teletubbilere nisbet yaparcasına koşup oynadığımız; japonlar gibi fotoğraf çekebilme yetisine sahip ama 200ml sodayı bir dikişte içmekten aciz mühteşem badim, kurabiyem. üstelik kendisinin dünyaca ünlü bir de browni tarifi vardır ki; bu browni'yi yemeden ölmek, lost'un finalini görmeden ölmekle eş tutulabilir.*
  • bu kurumun web sitesinin kalite yönetiminden kim sorumlu ayrıca devletten ne kadar maaş alıyor çok merak ediyorum.
    izmir, çeşme için devletin resmi sitesinde 4 kasım çarşamba günü beklenen gündüz en yüksek sıcaklık 2 derece olarak duyuruluyor vatandaşa.
    merak edenler için link altta
    https://www.mgm.gov.tr/…er.aspx?il=İzmir&ilce=çeşme
  • 1 yili askin suredir görusemedigim dunyanin en fit insani.

bildigin fisfit :/
  • stuttgart yakinlarindaki kornwestheim sehrinde bulunan türk diskotegi.
hesabın var mı? giriş yap