• nihayet google'ın lollipop'la birlikte piyasaya sürdüğü ve hangouts garabetinden kurtulmamızı sağlayan sms uygulaması.

https://play.google.com/…droid.apps.messaging&hl=en
  • blonde redhead in misery is a butterfly inin 2.parcasi

stay still do be still no wonder you are always lost if a messenger
    you must be known then with messages you must return...
    to be seen by demanding hands and touches of
    jealous men invisible and forgivable to all their secret hands.
    be it so be quick don't run just walk and walk and walk don't loose
    yourself to decorate somewhere on your wall cause
    somewhere in your mind you know you are doing fine holding secret
    hair locks you'll pluck before you hide. so how can i keep anything to
    myself, so how can i keep any of these to myself, so how can i keep
    anything to myself...behind those clouds
    i'm almost home.
  • kıskanç, görünmez fakat affedilir adamlardan bahsederken, bütün bunların mükemmel ve son derece karakteristik bir erkek vokalden dile gelmesi... gayet güzel bir karışım. üstüne de daha ilk dinleyişten itibaren kulaktan gitmeyen güzel bir melodi. desteğe ihtiyaç duyulan zamanlarda "ya evlat, böyle işte..." hissi veriyor. blonde redhead. zaten bulutlu bir şehir, hep beraber evde yaşayıp gidiyoruz işte.

şurası düşündürüyor biraz. umarım böyle değildir diyorum: "you must be known then with messages you must return"
  • dünkü kötü hava koşulları nedeniyle merkür'e doğru fırlatılması bugune ertlenen ve bugun yollanan uzay aracı.

-7 yıl sonra 2011 martında merkür'ün yörüngesine oturacak.
    -amacı: merkür'ün atmosferini, yapısını ve oluşumunu araştırmak
    -sıcaklık: güneşe en yakın gezegen olan merkür'ün yörüngesinde sıcaklık 370 dereceye ulaşıyor.
    gece ve gündüz arasında 600 derecelik fark bulunuyor.
    bu yüzden, nasa bilim adamları sıcağa karşı messenger'ı özel seramik alaşımlarla koruyor.
    aracın kanatlarına yerleştirilen binlerce küçük ayna da güneş ışınlarını yansıtarak kendinden uzak tutacak.
  • david sylvian'ın seslendirdiği blonde redhead parçası, ama ne parça
  • numarasız gelen mesajları da engelleyebilen uygulama.
  • sagolsun, ilk merkür yakin gecisini basariyla yapti.

bu çiplak gezegenin ilk yuksek cozunurluklu goruntuleri de gelmeye basladi haliyle. gerci insan fotograflara baktikca; "bu kaya yigini issiz gezegende ne isimiz var olm" demekten kendini alamiyor.

oysa mars oyle mi? hatunlar ciplak geziyor, kizlar kendileri teklif ediyor.
  • günler haftalar boyu "misery is a butterfly"daki amedeo pace yorumunu dinledikten sonra «bir de "the secret society of butterflies"takine bakayım» deyip, play'e basılıp da david sylvian'ın bindirilmiş sesi ile karşılaşıldığında dinleyici kişi neye uğradığına şaşırıp kalabilir. zira pace'in sesi ne derece ince ve naifse, sylvian'ın sesi bir o kadar kalın ve vurguludur.

kendi adıma, blonde redhead'in naifliğine vurgun bir dinleyici olarak, david sylvian yorumunu pek beğenmiyorum. fakat beğenenlerin beğenme hakları için canımı bile...

neyse. «tepeden tırnağa mükemmel olan bir albümün iki numaralı mükemmelliğidir,» diyor, tanımımı yapıyor ve entry'yi kapatıyorum.

son sözüm ise, şu güzel icra olsun istiyorum: la route du rock, 2011
  • şu saatte hiç tavsiye etmediğim parça. ben ettim, siz etmeyin... ya da bazı şeyleri doruklarda yaşamayı seviyorsanız tam da bu saatte dinlemeniz gereken blonde redhead güzelliği.
  • pek bir hoş blonde redhead şarkısı.

"so how can i keep anything to myself
    so how can i keep any of these to myself
    so how can i keep anything to myself
    behind those clouds
    i'm almost home..."
hesabın var mı? giriş yap