• müritlerinin "offensive mizah", "shitposting içerik", "broken ruler games"(bu özel isim olabilir, emin değilim), "role play yeteneği", "evil bir persona" gibi kavramları bizlere kazandırdığı, kendisi gömleği 'diçleyen', siyah batman tişört altına 'sikini' ve bi de yani 'andırkat' ile 'okey' olan bir arkadaş.

bizim de bir tanıdık vardı; rize'de yaşamış 20 yaşına kadar, sonra evlenip avustralya'ya yerleşmiş. emekli olunca da kesin dönüş yapmış. "ha bu kolumin skini red red kaldı." diyordu koluna platin takıldıktan sonra. işte o kadının genç, erkek ve itici versiyonudur mert günhan benim için.
  • muhabbet kralı 4 nisan yayınında;

ezbere konuşmuyorduysa bile, konuşması ezbere konuşuyormuş izlenimi veriyordu. bu kadar.

ayrıca konuşurken yaptığı sapmalara geri dönünce de saçmaladı. çok net.
  • msn dönemlerinde herkesin soyadıyla abuk sabuk alay edip de kendi soyadını * devlet sırrı gibi saklamış olan, can sungur sayesinde gereksiz şekilde piyasaya kazandırılıp, okanlara çıkarak boyundan büyük mevzuları bilmiş bilmiş konuşmuş dünkü çocuk. öyle kötü birisi değildir de gerçekten sevilecek birisi de pek değildir. kendisine veya kurduğu oluşum woi'ye(artık tarih olmuş olan) yapılan herhangi bir sataşmada direkt karşılık veremeyecek kadar pısırık olup sıkıntıyı farklı yerlere saldırarak kendisini tatmin etmeye çalışırdı. yaptığı podcast türevi yayınlarından mizah yapmak hakkında bir fikri olduğunu da pek sanmıyorum.
  • neredeyse yaşıtım olmasına rağmen tamamen kişiliğini çözdüğüm eleman.

a bilgisini, b bilgisini, c bilgisini ve d bilgisini farklı kaynaklardan öğrenip kafasında zamanla harmanlayarak kendi fikri olan f bilgisine ulaşmak yerine, internet vasıtasıyla ekşi sözlük, wikipedia gibi kaynaklardan başkalarının üretimi olan f bilgisini ezberlemekte, bunun sonucunda da düşüncenin değil kelimelerin üzerinden konuşmakta.

programdan önce "sana x sorusunu soracağım" derseniz, programda size mükemmel bir yanıt verecektir. ancak x sorusunu farklı kelimeler kullanarak sorsanız apışıp kalır.
  • kendisini zamanında sevmiş takibe almışım, ancak izlenilecek tonla yayıncı her daim olduğu için onun kanalında çok vakit geçirmiyordum. neyse, bir gün bu arkadaş kenshi oynarken chatinde "daha önce hiç persona oynadın mı" diye sordum, persona benim daha geçen ay tanıştığım bir oyundu çünkü. ancak bu oyun jrpg severler arasında acayip popülermiş sanırım, ben bunu yazdıktan sonra chatte mert'e "anime izledin mi" falan diyip benimle dalga geçtiler güya. özür dilerim chat, yüce mert günhan'ın persona oynamamış olabileceğin ihtimalini bile düşünmemeliydim oysa ki. büyük ayıp ettim.

neyse bir daha izlersem de chate falan katılmadan izler çıkarım, güzel bir ortam değil bence chati, çok fazla smug olup insan eziklemeyi dalga geçmeyi seven bir güruh türemiş, herkese yukarıdan bakıyorlar. turgutun kanalı da böyleydi, gerçi turgutun kendisi de öyle bir insan o yüzden orayı komple takipten çıktım, ancak mert'in kendisi chatinden bağımsız olarak o kadar smug gelmiyor bana o yüzden takipte kalmaya devam edeceğim.
  • kendisini oyungezer forum buluşmalarından şahsen tanırım. can sungur ile tanışana kadar iyi bir insandı. daha sonra her şeyi şovbiz oldu. şahsen 2 kelime muhabbet edilmeyecek kişi
  • savunduğu carl gustav jung'un kolektif bilinç anlayışını doğrularcasına konuşan muhabbet kralı konuğu.

internetle sorunlu ilişkinin dengelenmesini tartışmaya çalışan yetişkin bilir kişilere "siz anlamıyorsunuz bizim tavrımızı... zaten huxley demişti, orwell de bahsetmişti... niye şaşırıyorsunuz ki?..." diye kendi çapında çemkirmeye çalışmasını destekledim açıkçası..

o yaştaki her yeni yetme, okuduğu jargonlara sığınarak yapıyor da olsa aynı başkaldıran/itiraz eden tavrı sürdürmekte ısrarlıdır. bu 70'li yıllarda da böyleydi şimdi de böyle..

yine de insan, internet evreninde dolaşan bu gençten, daha radikal laflar etmesini bekliyor haliyle...

örneğin, 18 yaşındaki kardeşine yol göstermeye çalışan telefondaki sese çıkışması çok çocukçaydı: "18 yaşında di mi kardeşiniz?... reşit yani... kendi kararlarını veremiyor mu o?... siz niye onun adına karar vermeye çalışıyorsunuz ki?..."

mert'çiğim; donunu bile annesine aldırıp yıkatan nesillerin varoluş sendromlarının, aynı klişelerle dillenmesinin nedeni de kolektif bilinçtir.
  • dis gorunus olarak nerd'e benzeyen/benzemeye calisan ama temelde nerd olmayan. nerd dedigin adam cikip oyle rahat rahat laf yetistiremez millete, daha icine kapaniktir. zaten bu icine kapalik kendisini sosyal yasamdan izole etmesini saglar.

okan bayulgen nerd dedigi zaman siritmaya baslamistir. normalde nerd'ler nerd olarak etiketlenmekten hoslanmaz ama the big bang theory'den sonra nerd'lere de bir haller olmaya basladi ya da insanlar nerd olmaya ozenmeye basladi.
  • özçelik ailesinin aile meselelerine karışmaktadır şu an... özge özçelik bir voleybolcu değil, muhabbet kralı yayınına bağlanan ve ygs dönemindeki kardeşinin durumundan endişe eden bir kadındır.

(...)

eyvolle biz de istiyoruz şu ümmet toplumu ivedilikle bireyselliğine kavuşsun diye ama; özge özçelik'in kardeşi adına 18 yaş özgürlüğü tribine sıkıca sarılınca sevgili mert, insanın gözünün önüne geliyor birden...

yüz binlerce 18 yaşındaki çocuğun sıkıştığında kirli çamaşırını yamadığı, sıkıştığında yemek siparişi verdiği, sıkıştığında harçlık üstüne harçlık aldığı ana babalar merhametli kudretli ebeveynlerken; iş kendini dünyanın merkezi sanan 18 yaşında bir bebenin geleceği ile ilgili kritik bir dönemeçte önemli kararlar almaya çalışan ve çocuğunu yönlendirmeye çalışan ana baba olduğunda mesele bir bireyi kısıtlayan başka bireye indirgeniveriyor. hatta, çok alakasız bir şekilde dönüş yapacam ama; ebeveynler tarafından çocuklarına çocukluklarını yaşatmama adına yapılan uç kısıtlamalar da özgürlük kapsamına alınmaya çalışılıyor bu ülkenin gündeminde... bunu da bir kenara not düşelim.

18 yaşında kendine yetebilen vatandaşlar varsa ne mutlu. haydi 18 yaşındaki genç kadınları da geçtim ama, 18 yaşındaki hangi genç türk erkeği kendine mukayettir allah aşkına?!

di mi ama?
  • can sungur'un piyasaya kazandırdığı, kendini komik sanan yayıncı. işin komiği bu iki isim zaman zaman kanlı bıçaklı birbirine girecek kadar birbirlerinin ardından konuştu.

fikri var fakat aktarma konusunda sıkıntı yaşayan bir arkadaş. şive komedisi en sevdiği tarz. dark hümor yapacağım diye ipin ucunu kaçırdığı çok görülmüştür. zamanında okan bayülgen'in sosyal medya, yeni nesil vs. eski nesil kavgası tabanlı programına katılmış iki kelimeyi bir araya getirememiş hentai fırlaması karakter.
hesabın var mı? giriş yap