• bundan cok utanmasina karsin seinfeld bile melrose place seyreder.
  • dizi beverly hills 90210 dizisindeki kelly'nin bir cocukla tanismasi ile baslamisti. daha sonra bu cocuk ve tasindigi site melrose place dizisini olsuturdu. yani kelly ve arkadaslar bir kac bolum gelip diziyi olusturup gittiler.
  • aşağıdaki kaçık hadisenin geçmiş olduğu dizi:

ortamdaki kadınlardan birisi, sanırım sevgilisi tarafından aldatıldığı için kafayı sıyırmıştır, bunların yaşadığı sitenin ortasındaki şahane havuza* bomba koyar... arada bir şeyler olur, ortalık birbirne girer, kavga çıkar, herkes ortalıkta patlamak üzere olan bir bombanın varlığını öğrenip telaşla dışarı fırlar... tam o sırada hatun kişimiz görünerek, insanlara bağırır:

-durun!
    dururlar.
    -durum sandığınız gibi değil!
    beklerler.
    -daha kötü! muhahahaha (hatun kişi arkasında saklamakta olduğu kumandayı çıkararak kırmızı düğmeye basar.)
  • yanlış hatırlamıyorsam atv'de yayınlanıyordu uzun zaman önce, ortaokul yaşlarında filan olsam gerek. psikopat bir dizi olduğunu hatırlıyorum o zamandan da ama o dönem televizyonların yıldızları yalan rüzgarı, cesur ve güzel gibi içine şeytan girmiş fettan kadınlar ve o dönemin karizmatik bayat erkek karakterlerinin entrika yüklü hikayeleriyle dolu dizilerdi. hepsi de gündüz kuşağı yayınlanırdı, o yüzden çok garipsemedik herhalde bu diziyi de. digiturk yayınlıyor şimdi tekrar, bugün ilk defa bir bölümünü izledim uyuklar haldeyken, aman tanrım dedim. bizim jenerasyon neden böyle kafadan kontak oldu çözümlemelerinde boş yere clementine'i harcamışız, nesi vardı ki zaten, hayal gücümüzü körüklüyordu en azından. asıl bu dizilerle bozmuşuz biz ayarlarımızı. bu ne yahu, kim kimi yiyor, kimin karısı kimin babasıyla kırıştırıyor belli değil, durmadan bir aksiyon, heyecan, polisiye vaka; takip etmeye kafa dayanmaz. bunları 13 yaşında okuldan gelmiş yemeğini yiyen çocukların önüne daya, sonra onlardan hayırlı bir gelecek filan bekle. kara melek'ler, deliyürek'ler, dolar tarifesinden şehrazatlar jenerasyonu. ama o kara melek de ne bomba diziydi, diğer karakterlerin hepsi embesil olunca durma ayol müstahak bu beyinsizlerin hepsine diye sanem çelik'e gaz vererek izlerdim, yalan değil. zaten bu satırları da kendi halinde bir iki tahtası eksik sıfatımla yazıyorum, üstüme düşeni almışım ki 30 yaşına geldim hala izleyip analiz yapıyorum. bir de kimberly zamanının ötesinde psikopat bir karaktermiş onu fark ettim.
  • internetten bakmamaya yemin etmişçesine, günlerdir düşündüğüm, six feet under'da brenda'nın barda tanıştığı, sonra grup terapisini karşılaştığı adam kim?
    evet, melrose'daki jack.

oh be, çok huzurluyum şu anda.

bir de ben bu dizideki jo'yu çok beğenirdim. evimiz hollywood'dadaki valerie'yi de çok beğenirdim. akraba olduklarına dair bir iddiam vardı o zamanlar. değillermiş. değillermiş de, keşke bakmasaydım. allah kadınları yaşlandırarak mı sınıyor ? kadınlar keşke yaşlanmasa. bebek gibi kızlar bile yaşlanıp, öyle gözleri bile minnacık kaldıysa.. valla genç ölelim.
  • seinfeld'in 6. sezon 16. bölümünde jerry'nin seyrettiğini ve bundan acayip utandığını öğrendiğimiz pembe dizi.
  • (bkz: the beard)
  • an itibariyle my max'de 3. bölümü oynuyor bu dizinin.geçmişi yad etmek isterseniz ne duruyorsunuz?haydi kumandaların başına...
  • 90'lı yılların efsane gençlik dizisi beverly hills 90210'un (nam-ı diğer evimiz hollywood'ta) muazzam başarısı üzerine yapımcısı darren star'ın 1992 yılında yayına soktuğu ikinci gençlik dizisidir melrose place. 1. sezonu pek istenen etkiyi yaratamayınca sezon sonunda 80'lerin ünlü yıldızı heather locklear'ın kadroya dahil edilmesi ve senaryonun bir gençlik dizisinden çok daha ileri yerlere giderek kriminal sulara varmasıyla sonraki sezonlarında reyting rekorlarını kırmış, tabir-i caizse boynuz kulağı geçer misali ağabeyini solda sıfır bırakmıştır. sonuçta 10 sezon süren beverly hills 90210'un aksine 7 sezon sürerek daha erken ekranlara veda etmiştir ama akılda kalıcılığı çok daha fazladır. 2000'lerin gençlik dizileri dawson's creek, the o.c. ve gossip girl falan melrose place gibi bir efsaneden sonra o dönemi görmüş seyircilere hiçbir anlam ifade edemeyen balon diziler olarak kalmıştır. 2009 yılındaki beyhuda yeniden çevrimi de haliyle başladığı gibi bitmiştir. böyle kült bir diziyi tekrar çekmeye kalkışmak akıllara zarar bir karardı zaten.

bu arada dizinin 3. sezon finali televizyon tarihinin en çok konuşulan cliffhanger'larından biriyle biterken 4. sezon prömiyeri de bu cliffhanger'ın sonucunu görmek isteyen seyircilerin yardımıyla reyting rekorlarıyla dönüş yapmıştır. o kadar ki insanlar bu bölümü topluca seyredebilmek için barlarda, kafelerde toplanmışlardır. diziyi izleyenler anladılar hangi sahne olduğunu, tabii ki melrose'un kimberley tarafından havaya uçurulduğu sahne...desperate housewives'ın bree van de kamp'i marcia cross'un çıkış yaptığı bu psikopat doktor karakteriyle altına imza attığı bu sahne şüphesiz ki televizyonculuk tarihinin en unutulmaz, en efsane sahnelerinden biridir. yıl 1995...izlemek isteyenler için gelsin :

http://www.youtube.com/watch?v=nvtsppkbs3u
  • turk televizyonlarinda beverly hills 90210 bittikten sonra baslayarak nice beverly hills hayrani gencin kendilerini izlemeye mecbur hissetmelerine neden olan dizi.
hesabın var mı? giriş yap