• ta 1957'de azrail'le satranc oynamistir. (bkz: yedinci muhur)
  • kariyerinde onlarca filmde oynamış, bir sürü ödül almış böyle bir oyuncunun ölüm haberini 'game of thrones'un yıldızı hayatını kaybetti' şeklinde vermek de bizim ülkeye mahsus bir şey herhalde. topu topu 3 bölüm oynadığı bir diziyle anıldığını bilse rahmetli mezarında ters döner herhalde..
  • 90 yaşına kadar ölüm ile satranç oynamış ve sonunda bugün kaybetmiştir.

https://www.theguardian.com/…enth-seal-dies-aged-90
  • "dev" gibi bir oyuncu. pek çok rolde karşımıza çıkmış bizi kendisine hayran bırakmış olsa da benim aklımda her zaman antonius block olarak kalacaktır. ömrü uzun olsun.
  • kendi başına sinema tarihi gibi bir adamdı. imdb’ ye göre 163 film ve dizide yer almıştır. ben onu ilk kez the exorcist ile tanımıştım. o filmle anayım.

huzur içinde uyusun.
  • bergman'dan spielberg'e ve de scorsese'ye dek uzanan muhteşem bir kariyer,dev bir çınar idi,huzur içinde uyu...
  • bugün kaybettiğimiz büyük oyuncu.

rol aldığı bütün yapımlarda filmi sürükleyen, özel bir insandı. en sevdiğim aktörlerden biri idi.

unutulmaz pek çok rolü var. ama 2005 yılı yapımı heidi uyarlamasındaki büyükbaba olmasını ben apayrı yere koyuyorum. neredeyse klişeleşmiş bir karakteri yeniden varetmişti abartısız ve sade yorumuyla.

artık anılarımızda yaşayacak.
  • şövalye yenilmiş. uzun zamandır listemde olan ama ertelediğim bi filmi vardı pelle erobreren adında. vefat haberini alınca kendisini anmak için oturdum açtım. hem genel sinema izleyicisi dışında kalan sadece iskandinav filmleri fetişleri olsun hem de yedinci mühür gibi kült filmleri olsun dolu dolu sinematografisiyle özlenecek bi aktör.
  • "game of thrones ve star wars'ın ünlü aktörü öldü" haberine tıklamam ile max von sydow'u görmem şok etkisi yarattı. maalesef sadece ülkemizde değil yabancı kaynaklı haberlerin bir kısmı da böyle. sydow azıcık göründüğü bu yapımlar ile anılacak biri kesinlikle değil.
  • game of thrones'un yeni sezonunda yer alacak olan 1929 doğumlu efsane oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap