• bu herifte kız düşürmek için komünist parti'de takılan çakma solcu tipi var lan.
  • d&r'da dolaşırken bir şarkı çalıyordu. çok dikkatimi çekti. hoşuma gitti şarkı. sonra ben kitaplara bakmaya devam ederken bir sonraki şarkı başladı. onu da sevdim. sonra shazam'dan kim olduğunu buldum. manuş baba'ymış. ilk defa duymuştum bu ismi. sonra gidip cd'ler arasından buldum albümünü. kasaya yöneldim ödemeyi yaptım. benim son beş yıldır aldığım ilk müzik cd'siydi bu.

şimdi ise sözlükte okuduklarımdan anladığım kadarıyla bu hareketi yapmadan önce bu adamın tipine, sonra doğum yerine, ırkına, siyasi düşüncesine, hangi inanca inandığına, hangi yemekleri sevmediğine falan da bakmam gerekiyormuş. bilemedim. affedin.

edit: cd'nin devri geçti spotify kullanman lazım diye mesajlar geldi. aynı kafa işte. son model multimedia sistemi olan bir son model bir arabam yok. kendi halinde cd çaları olan orta yaşlı bir arabam var ve orada dinliyorum. yine yanlış yaptım.
  • günün beşinci ayağının bankosudur. bildiğin beygir ismi aq
  • neymiş efendim, anneannesi manuş diye seslenirmiş. yalancıyı sikmiyolar ya, hiç güleceğim yoktu lan.

manuş bildiğin fransız çingenelerine denir, hatta bu çingenelerin çaldığı gitarın modeline de manuş gitar denir. bu delikanlının projesini yürüten de başta hedef kitleyi fransız çingene jazzı dinleyen entelektüel eğilimli tayfa olarak belirlemiş, o piyasaya uygun bi sahne adı uydurmuş. iş o taraftan tutmayıp ergen- arabekssever gençlikte kitle edinince anneanne masalını lansmana uygun görmüş. bu adamın anneannesinin manuş kelimesini bilme, duyma ihtimali yoktur. savımda o kadar da iddialıyım.
  • manus baba gibi bir ismi tasiyabilmesi icin 20 yil yaslanip 40 kilo almasi gereken sarkici. su haliyle olsa olsa ekin kardes olur.
  • manuş baba
    koray avcı
    son feci bisiklet
    yüzyüzeyken konuşuruz
    kalben
    büyük ev ablukada

10 saniye bakınca kahveci hacıbabada kahve içen kafasında toka niyetine güneş gözlüğü takmış esmer kız beliriveriyor.

bunların da albümünü almıyor haa, youtubedan açıp dinliyor. kaç albümü var, dönersen ıslık çal albümünden 3 şarkı say desek söyleyemez.

lan yeter allah kahretmesin. fabrikadan mı çıkıyorsunuz? bi de abi süper yaaaaa demiyolar mı? neyi süper lan? otobüs olsak diye şarkı sözü mü olur? şu kaybedenler klubücü avam tayfanın kendini bi sikim sanması bi bitmedi gitti amk. olm avamsın lan sen, cool falan değilsin eve gidip kırgın çiçekler falan izliyorsun bi kendinize gelin lan.

size slipknottan gelsin;
    fuck it all, fuck this world, fuck everything that you stand for.

edit: ortaya atılan teze "yoo bence öyle değil" deyip argümanını "bence öyle değil" üstüne kurmak da çok zekiceymiş. cool olma çabasındaki insanlar hakkında, bu insanların cool olma çabasına atıfta bulunarak yaptığım tespite karşılık olarak "onların da cool olmak çok sikindeydi" gibi gerzekçe bir argümanla karşılık vermeye çalışmak düpedüz cahillik.

ben zaten cool olmaya çalışan beyinsizler hakkında konuşuyorum herif benim dahil etmediğim küme hakkında konuşup bana laf soktuğunu zannediyor. evladım mal mısın lan sen? okuduğunu da anlamıyor.

tamam git dinle. instagramda storye at. "oofff manuş baba yaa" "abi bitirdin bizi ciğer miğer bırakmadın" de. adam çok orijinal abi yhaaa de.
    roger waters mı? o kim amk? manuş baba yhaaa
    siya siyabend mi o ne amk isme bak dinlemem. offf manuş babaaaa yhaaaaa
    nick drake??? mamuş babooaoaaaaa

-kaç albümü var lan manuş baba'nın?
    --ne bilim amk yutuptan dinliom.
    -ben söliyim. 1 yazıyla(bir)
  • olm adamın kimseye bir zararı yok lan.

popüler olma, göz önünde olma kaygısı da yok. magazinlerde, yarısma programlarında jüri üyeliğinde falan göremezsiniz bu adamı. muhtemelen reklamlarda bile göremezsiniz. kendi halinde underrated takılan bir adam.

albüm yapar, ağırlığı öğrencilere hitap eden barlarda afaki olmayan rakamlara çıkar, şarkısını söyler, parasını kazanır geçimini sağlar. son model arabasında mankenlerle falan yakalanmaz, zaten o kadar para da kazanamaz. orta-üst bir hayat sürer.

öyleyse neyin nefreti bu? saçları beyaz ve ismi farklı diye mi bu kadar öfke? gerizekalı mısınız siz? kime ne yapmışta bu kadar linç ediyorsunuz ve ne hakla bunu yapıyorsunuz?

baksanız çoğunuz otur bir dörtlük yaz dense ilkokul şiirinden öteye gidemeyen, blok flütten başka alet çalamayan, üniversitede karı kız düşürmek için gitar kursu alıp akdeniz akşamlarından öteye gidemeyen adamlarken sev ya da sevme bir şeyler üretebilen ve bunu coverlayarak değil kendisi yazarak/besteleyerek yapan bir adama neyin öfkesi bu? beğenmiyorsan dinlemez geçersin, zaten arkasında pr gücü olup sürekli karşına çıkan bir adam değil. arada bir radyoda gelir kanalı değiştirirsin, arkadasın paylasıyorsa sürekli git arkadasını sorgula adama niye dalıyorsun?

hey allahım, dinlemem tanımam etme ama benim sevmediğim şey dibe çöksün yere batsın mantıgınızın amına koyim çok afedersiniz.
  • koray avcı expanded version.
  • sesine, sanatçılığına bir şey diyemem ama kısmetse olur'a katılmış gibi bir tipi var.
  • istanbul'da bir yatır.
hesabın var mı? giriş yap