• bugün 2k tarafından duyurulan oyun. bir de tanıtım görseli paylaşmışlar. detaylar gamescomda.

geliştiren stüdyonun* oldukça sancılı geçen yeniden yapılanma sürecinde yaralar alan bir oyun olmamıştır umuyorum.
  • mafia 1'i 60 kere, mafia 2'yi 40 kere bitirmiş olan benim dört gözle beklediğim oyun. aah ah hey gidi, bi şehirde araba kullanmak bu kadar mı zevkli olur.
  • serinin heyecanlandıran yeni oyunu. godfather serisindeki gibi mafya içinde made man, capo vs gibi ilerlesek çok iyi olur aslında. yaptılar mı bilmiyorum gerçi. kariyer delisi bir memati'yi canlandırmak istiyorum.
  • çıksa da tekrardan rüyaların şehri empire bay'de 40'lı yılların müziklerini dinleyerek araba sürsek, thompson'ları çekip mekan bassak, salieri'nin mekanında kafaları çeksek, polislere rüşvet versek. "bir empire bay var uzakta gidip göremediğim.."

yapın şu oyunu allahsızlar parası neyse vericez..

ulan be :(

edit: yıllar sonra mafia gelecek diye sevinelim karşılaştığımız manzaraya bak... biz takımları çekip, thompson'ları alıp, arabaya atlayıp şehirde efsane müziklerle tur atsak diye hayal kurarken..
  • serinin ilk oyunu olan mafia: the city of lost heaven 2002 yılında, ikinci oyun 2010 yılında, üçüncünün çıkması da 2016'yı bulur. yani bu gidişle bekar olarak oynadığım son mafia oyunu olacak, herhalde dördüncü bir oyun çıkarsa onu da çocuklarımla oynarız
  • yapımcı firmanın gangster nitelikli aktör aramaya başlamasıyla tekrardan kendini hatırlatan ve kalpleri pırpır ettiren oyun. umarım dedikodular doğrudur ve bu oyunu çıkarırlar. mafia 2'yi defalarca bitirmiş ve hayatımda oynadığım en güzel oyun olarak tanımlayan ben için alabileceğim en müthiş haberlerden biri olacaktır.
  • mafia 1'in yanına değil görüş mesafesine bile yaklaşamayacak oyun.

o zamanlar tommy odasındaki masada sigarasını içerken arka planda elif dedim türküsü çalardı. o dertlenirdi biz de dertlenirdik. oyunlar böyle ruhsuz değildi o zamanlar. kurtlar vadisi modu bile ruhuna ruh katmıştı mafia 1'in.

hey gidi hey.
  • 2 defa steam'den almayı deneyip başarısız olmam üzerine torrente başvurarak elde ettiğim güzel oyun. kısaca özetleyelim;

-para vermeye değip değmeyeceği, beklentiye göre değişir tabi ama grand theft auto v'i bitiren bir bünye için güncel hangi oyun bunun gibi eğlenceli olabilir?

- oyunun senaryosunda sürekli tekrarlar varmış gibi hissediyor insan zira sürekli aynı tip baskınlar vs.

-polisin ve sokaktan geçen insanların suça şahitlik mekanizması bu oyuna has güzel bir detay. vatandaşın şahitliği durumunda ilk şahidi telefona yetişemeden etkisiz hale getirince ikinci bir kahramanımız tebarüz ediyor. onu da devre dışı bıraktığımızda ise insanlar can derdine düşüp polisi hatırlarına getirmiyorlar güzel detay.

-yine bir dükkandan ödünç alma fiili icra edilirken etraftakiler şahitliğe soyunuyorlar fakat dükkana girdiğinizde işletmeci "zenci kardeşim lütfen çıkar mısın?" deyip bizi tahrik ederse hasıl olan durum neticesinde kimse kahramanlık denemiyor. çünkü ırkçı herif haketti.

- çalıştırılmayacağımız söylentileri olan tarlabaşı'nda geçen takdim ile hatırladığımız driver 3'ü oynayanlar hatırlayacaktır, arabaların farklı noktalardan orijinal hasarlar almaları orada başlayan bir gelenekti. bu oyunda da hasarlar gerçekten güzel işlenmiş. 70'li senelerin araçları dökme demir ile tasarlanıp ağır olurlardı. bu yüzden de vurdukları yerde güller açar, arabaya bir şey olmaz, içindekiler ve koltuklar perişan olurlardı. oyun o konuda gerçekçi.

-t tuşu ile kullandığımız ardinal iğnesi güzel özellik, "halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" diyene kadar sağlamlığımızı* geri getiriyor.

-harita büyük. insan o yavaş arabalarla seyahat ederken sıhhat bulmaktan ziyade perişan oluyor. gta ile kıyaslanamaz tabii ki ama yine de büyüklük olarak baktığımızda ortak yönler var. orada çöller dağlar arabalar uçaklar motorlar car burada bir sin bir ben bir de bebek. bele vaziyet bariz sıkıcı arkadaş.

-nehirdeki timsahlar güzel eyvallah da çok fazlalar. çatışıp çatışıp bedavaya mermi çözüp gidip timsah itlaf ediyorum. abi beni yediler dediğimde kimse gelip ellerinden almadı.

-delete tuşu ile çalınan ıslık güzel detay. çöküyorsun bir yere çalıyorsun ıslığı elemanların aklını alıyorsun.

-operasyonel teçhizat az, silah kontenjanı 2 tane, mermi keza kısıtlı. tek başımıza 15 kişiye saldırıyoruz ama imkanlar kısıtlı ne yapacağız?

-bu yıllara ait hava ulaşım araçlarının olmasını isterdim, en çok havacılık sorunu, kaza kırım vs. yaşanan yıllar bunlar neticede. görevde kullanacağımız uçağımız, helikopterimiz falan düşse hiç de fena olmazdı.

-ankara duy beni ankara.

nihayet : ciddi yazacaktım eğlenesim geldi allah affetsin.

ek: aga bu oyun çok değişti, oldu sana kurtlar vadisi ilk 97. konseyin tepesine çıktık millete alan falan verdik, tercihlerimize göre ekstra avantajlar elde ettik. konseyden kelleler uçurduk, peşimize adam taktılar 15 kişiye saldırdık vurduk vurduk saymadık. harita böyle ehem bir elamet gibi oldu, bir tarafından bir tarafına varamaz olduk. kredi kartı sistemini geliştirdik, üstümüzde para olmasa da kasaya koyduğumuz paradan tabanca vs. alabilmeye başladık. hasılı; keyiflendi, ballandı, şerbetlendi oyun.
  • gözlerin tommy, don ennio salieri başkan, paulie, sam, titrek ralph, silahçı vincenzo, barmen luigi, baskı balatacı lucas bertone, sergio morello ve don peppone reyiz'i aradığı oyun.

bunlarsız bir mafya oyunu bizim için mafia oyunu değildir. yapacağınız oyunu seveyim ben tetris oynamaya gidiyorum. valla üşüyoruz.
hesabın var mı? giriş yap