• şarkı herşeyin siktir edilmesini ve bütün gün yatakta ölece oturup duvarların izlenmesi gerektiğini anlatır bir kaç bin kere dinlendiğinde geri geri hareket etirir.
  • dinlemekten bikmayacagim billie eilish sarkisi. tahminim klibi ile ayni anda izleyenler daha cok seviyorlar. ayrilik sonrasi psikolojisini sarkisinin melodisi, sozleri ve kiz arkadaslarla cilgin ev partisi ile tam bir kisa filme cevirmis.
  • dükkanı kapatıp bir süre uzaklaşmadan hemen önce dinlemek istediğim beck şarkısı.
  • ing. ümitsiz vaka

beck'in muhtemeşem şarkısından ise bahsetmeye gerek yok. dinlenir o.
  • hüzün kumkuması bir şarkı. boşlukta uçar gibi hissediyorsunuz dinledikçe.
  • klibinde beck bir robottur, gökyüzünden yere doğru inmektedir; inerken yavaş yavaş parçalarını kaybeder, milyonlarca küçük kalbi havada uçuşur sonra da tıpkı küçük prens gibi bir ışık hüzmesiyle yok olur. i am tired of fighting
    fighting for a lost cause... der ve görünürden kaybolur, çok güzel.
  • beckin son albümü sea change'de yer alan bir şarkı

your sorry eyes cut through the bone
    they make it hard to leave you alone
    leave you here wearing your wounds
    waving your guns at somebody new

baby you're lost
    baby you're lost
    baby you're a lost cause

there's too many people you used to know
    they see you coming they see you go
    they know your secrets and you know theirs
    this town is crazy; nobody cares

baby you're lost..
    baby you're lost..
    baby you're a lost cause

i'm tired of fighting,
    i'm tired of fighting,
    fighting for a lost cause

there’s a place where you are going
    you ain't never been before
    no one left to watch your back now
    no one standing at your door
    that's what you thought love was for

baby you're lost..
    baby you're lost..
    baby you're a lost cause

i'm tired of fighting
    i'm tired of fighting
    fighting for a lost cause..
  • sea change'in little one dahil en iyi şarkısı, beck'in bırakmışlık/kırgınlık tınılarında insanın içini acıttığı harika şarkı falan filan da bunlar çok klişe be kardeşim. hani ben de farklı birşey söylemeyeceğim gerçi ama bazı şarkılar var işte bazı insanlar gibi. kendisini sevdirmek için ekstra bi gayret göstermeden sevdirirler. tamamen doğal bi şekilde; belki samimiyeti, saflığı ya da kimyasıdır buna sebep olan. albüm çıktıktan sonra, ilk duyduğum anda sevmiştim lost cause'u. okyanus dinginliği vardır, kırgınlıklar arasında.

bunu seven, bunu da sevecektir tahminim; the crystal ship
  • bu şarkıyı sevmeyen insan olamaz sanırım. yani bu şarkıyı sevmeyen insanlar nicelik olarak kastım değil, bu şarkıyı dinleyip de sevmeyen insan olamaz. bu şarkıyı yazdıran kıza ve kızın çevresine -belki kız iyiydi de çevresi kötüydü- teşekkür ediyor, şarkıyı tekrar tekrar dinlemek üzere kaçıyorum.
  • mantıklı şekilde can yakan şarkılardan. yüzleşme ihtiyacı olanlara tavsiyedir.

baby you're a lost cause..

yürü be beck abi.
hesabın var mı? giriş yap