• boş zamanlarında polis radyosu dinleyen, tek bir telefonda fbi'ın içerisine sızan büyük önder.
  • "hayvan krallığında azizler yoktur. sadece kahvaltı ve akşam yemeği vardır." hayat felsefesine sahip, minnesota'nın belalısı
  • hannibal gibi sevdiğimiz kötü karakterlerdendir. iyi ya da kötü değildir, nihilist bir kiralık katildir. dünya'nın kurallarını anlamış, oyunu sert oynayan bir abimizdir. suç onun değil, oyunun kurallarını koyandadır, kimse oyunu sert oynadığı için suçlayamaz.

suçlu ya da katil demek ardında yatan duyguları saklamak için kullanılan kılıftır. malvo nihilist bir çağımızın kahramanıdır. insanlıkla ve şu an ki konumuyla dalga geçen bir zerdüşt.

fargo dizisinde severek takip ettiğimiz karakterdir.
  • yürüyen kaos. manipülasyon onun işi.

yılanlar ve merdivenlerin (bkz: snakes and ladders) hayata dair metaforunda, yılanları merdivenlere bırakan adam olabilir.

(bkz: fargo) -dizi olan-
  • işinin hakkını veren katil bir abimizdir. sinema tarihine adını altın harflerle kazımıştır. psikopatlık ve soğukkanlılık bakımından bana hafiften col. hans landayı anımsatmıştır .

--- spoiler ---

3 mermiden sonra bile ölmemesi, gözlerindeki o ateş izlemeye değerdir.
    --- spoiler ---
  • başıma birşey gelmeyecekse pek sevdiğim katilci insan.

gelecekse de farketmez
    her türlü seviyoruz reyizi.
  • --- spoiler ---

"because some roads you shouldn't go down. because maps used to say, "there be dragons here." now they don't. but that don't mean the dragons aren't there."

--- spoiler ---
  • fargo dizisinde billy bob thornton canlandırdığı değişik karakter. diyalogları gece gece beni yerlere yatırıyor valla.
  • onsuz bir ikinci sezonu düşleyemediğim harika fargo karakteri.
    söylendiği gibi nihilist ve kaosun efendisi. gittiği her yere kaosu da götürmeyi bilir. işini ustalıkla yapar fakat lester nygaard'a karşı kişisel bir takıntısı vardır anladığım kadarıyla. bir de kaset çantasındaki diğer kasetler kimlere aittir, içeriği nedir hiç bilmiyorum hatta bilen olduğunu da sanmıyorum. sırf ölürsem kaosa katkım olsun diye mi bu koleksiyonu yapmıştır acaba ?

edit: bu entryi yazarken ufak bir ayrıntıyı kaçırmışım, 1. sezonun son bölümlerine doğru malvo bir otel odasında lester'dan farklı bir kişinin daha kaset kaydını dinliyor. adam çaresiz olduğunu söylüyor ve 'bu olanlar hep senin yüzünden oldu , beni sen provoke ettin, karıma onu sevdiğimi söyle' deyip intihar ediyor kayıttan anladığımız kadarıyla. yani kasetlerin içeriği malvo'nun çıldırttığı insanlardan aldığı telefon kayıtları. bu da adamın kişisel zevki.
  • (bkz: aces)
hesabın var mı? giriş yap