• galeries lafayette'lerin giriş katlarında yükselen "hassiktir"in sebeplerindendir.
  • kendilerinden çanta almıştım. le pliage olanından. o çantayı tahmin edersiniz ki karton bir poşete koyup verdiler.
    3 sene falan olmuştur alalı. şu sonuca vardım ki, poşetleri çantalarından daha kaliteli. ciddiyim çok kaliteli poşet ya hala duruyor, arada kullanıyorum falan.
  • bir suredir original modellerinden kullandigim marka. bu cantayi edinmeden once yasli cantasi diyordum. sonra caddede zengin ergenlerin elinde gordum. boyle boyle soz konusu cantayi ve hedef kitlesini zihnimde yeterince ezip ardindan da bir adet longchamp almis bulundum* kendimle celismek alistigim bir sey olmustur hep. neyse, konforlu bi canta bu. tek pismanligim sky blue ya da wheat rengini almak yerine dumduz siyah almis olmamdir. fakir bunyesi ister istemez siyaha yoneliyor ki her seye uysun.
    markanin baska urunleri de var tabii. ozellikle ayakkabilarina bakarsaniz gozleriniz kanayabilir, uyarmis olayim.
  • (bkz: uzunçayır)
  • le pliage çantaları 2002'de epey revaçta olan bir markaydı. yıllar geçtikçe azalarak kayboldu diyordum ki tekrar hortlamış. özellikle kırmızısını almayanı dövüyorlar sanırım.
  • brandroom'un internet sitesinde normalde geniş bir koleksiyonu bulunmasına rağmen, bugün baktığımda toplamda 10 model falan gösteriliyor. bu da çekileceği söylentilerini doğruluyor.

edit: stok yenilemişler. kalıyorlar demek.
  • herkes de le pliage fanı olmuş… aman çok sağlam, aman 100 yıldır kullanıyorum bişey olmadı, üstünde tepindik, yerden yere vurduk bana mısın demedi…

ya bırakın allah aşkına!!

xxl ini aldığımız gün yırtıldı! yırtıldı ya, yırtıldı! daha da bişey demiyorum.

hem de özel bişey de yapmadık, hava limanında valizin üstüne koymuştuk, üstünden mermer zemine düştü, 60cm den düştü yani. içinde de sadece çay kutusu vardı. twinings çay almıştık onları koymuştuk.

bu kadar sağlam!!

aynı gün tr ye dönünce istinye park mağazasına götürdük. alalı 24 saat olmadan yırtıldı diye, yapacak bişey yok çöpe atın dediler.

daha da bişey demiyorum! 250 dolar 24 saatte çöpe gitti! saygılar!

** ha bu arada global müşteri şikayeti hattına da yazdık ama dönüş dahi yapmadılar. bu kadar da ürününün arkasında duran firma gerçekte!
  • "la pliage" modeliyle ünlü olmuş fransız markası. rengarenk boy boy çeşitleri vardır her sezon yeni desenlerle gündeme gelir. naylon olması sebebiyle dünyanın en hafif çantasıdır. ellerinde ağır çantalar taşıyan bayanlar ne denildiğini, o çantanın birkaç saat sonra 10 kg. gibi hissedildiğini bilirler.
    türkiye'de fıyatlarının kendi paramıza göre yüksek olduğuna eminim. ancak avrupada daha makul bir markadır. bir çok genç yaşlı bayanın elinde değişik boy ve renklerini görmek mümkündür.
  • 300ytl'den başlayan fiyatlarla eşarp satan, bol bol taklidi olan marka.
  • milyar civarı çantalar, birkaç yüz milyon civarı cüzdanlar satan abuk marka.
    katlanabilen, naylonumsu bir malzemeden yapılan, sadece kapağı deri olan modelleri en çok taklit edilen modelleridir, her pazarda mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap