• yıllardır bunun limonlu şampuanını kullanıyorum. yıkanırken kendimi aşırı sofistike hissediyorum. kopuk ya böyle, bi acayip. bi de çok güzel kokuyorum çünkü limonlu ya o yüzden.

edit: erkeğim lan ben yazmayın bana.
    dit2: kızlar erkeğim ben, ay ne güzel di mi şampuanı falan diyorsunuz erkeğim ben gaç la gaç.
  • bileşenlerini insana ve çevreye olabilecek en yüksek saygıyla seçen kozmetik şirketi. arıkovanı ürünleri, bal, royal jelly ve reçine hariç olmak üzere hayvan ürünleri ve yan ürünleri kullanmaz. geleneksel üretim metodlarını desteklemesi, kaliteye ve yerel üreticilere öncelik vermesi, ürünlerinin hiçbirinin üretiminde çocuk işgücü kullanmadığını garanti etmesi ve ürün ambalajlarının üzerinde görme özürlü kişiler kendi ürünlerini seçme zevkine sahip olabilsinler diye braille alfabesini kullanmaları sebebiyle takdirimi kazanmış marka.

vücut bakımı, cilt bakımı, kokuları ve ev kokularıyla geniş bir ürün içeriği var. mağazalarındaki ürün çeşitliliğinin yanısıra görsel sunum anlamında da oldukça doyurucu shea yağı, mineçiçeği, lavanta, zeytin, bal, badem, aromakoloji gibi vücut bakım ürünleri,kadın ve erkekler için çeşit çeşit kokuları mevcut. ayrıca pomander, ev spreyleri, mumlar, tütsüler, kumaş(ütü) suları ve koku torbaları gibi zengin çeşitleri insanın aklını mağazada bırakmasına neden oluyor özellikle hediye almakta zorlanan birisi iseniz uğramanızı tavsiye ederim. bal özlü ürünleri hem çocuklar hem de yetişkinler için son derece neşeli ve mutlu edici olabilir.

edit: okunuşu loksitan şeklindedir.
  • hayatımda sözlüğe dair hiçbir şey beni l'occitane başlığında hayvan evladı seni'yi görmek kadar şaşırtmamıştır mesela. erkeklere dair büyük bir ön yargım yıkıldı. erkekler limonlu loccitane duş jeli kullanamaz, erkekler beyaz hacışakir sabunla yıkanmak zorundadır gibi bi algım varmış beynimde. halbuki üzerinde "bu duş jeli kadınlar içindir" falan yazmıyor yani.

yine de loccitane mağazasında bir hayvan evladı seni düşünmek beynimi yakmadı değil. olm hiç erkek görmedim ömrümce ben o mağazada. çalışanları bile hep kadın. internetten mi söylüyonuz lan?
  • çin'de hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürün satmak yasal olmadığı ve sırf çin'den para kazanmak için ruhunu satmış ve 30 yıl sonra ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeye başlamış marka. gözümde bir anda tüm imajı yerle bir olmuştur. neyse ki türkiyedeki distribütör marketing ve pr olarak çok başarısız olduğundan pek bilen yoktu, artık hiç olmasa da olur.

edit: l'occitane türkiye yetkilisinden aldığım bilgiye göre ürünlerin tamamı fransada tek fabrikada üretilip, tüm dünyaya oradan dağıtılıyormuş ve kendi laboratuvarlarında kesinlikle hayvanlar üzerinde test yapılmıyormuş. çin'e gönderilen ürünlerin test işlemlerini çin hükümeti yönetiyormuş. sadece çin için üretim politikalarından vazgeçmemişler. hayvanlar üzerinde test yapılmasının durdurulması konusunda l'occitane'ın çin ile ilgili özel bir çalışmasıda varmış. valla ben de onların yalancısıyım.
  • internet siteleri üzerinden sipariş vermek, anneme "eve gelirken nutella alır mısın" demekten daha hızlı ve güvenilir. annem unutur , yarın alırım vs vs der, bunlar pat diye yolluyor.

aynı zamanda anneme "nutella alır mısın" diyince yanında bir ton küçük cikolata getirmiyor, ama l'occitane bir avuç tester gönderiyor.
  • immortel isimli yaşlanma etkilerini geciktirici kreminin tam bir mucize olduğu marka. 23 yaşındayım ve 13 yaşında gösteriyorum. teşekkürler l'occitane!!!
  • l'occitane en provence olarak geçer. (provence'in çiçek ve koku cenneti olmasından dolayı durance da bu şehirden çıkmıştır.) tagline'ı "the fragrance merchant" tır. bahsi geçen tüccarın çizgi hali, l'occitane'ın teneke kutularını, müzik cdlerinin kapaklarını, parfüm kaplarını ve karton torbalarını süsler. l'occitane'ın kurucusu olivier baussan muhtemelen bu kişinin ta kendisidir. seçtiği isimde geçen "occitane" bir zamanlar fransanın güneyini ve italyanın kuzeyini kapsayan krallığın ismidir. 23 yaşındayken, akdenizin geleneklerini ve malzemelerini birleştirerek kişisel bakım ürünleri yapmaya karar vermiştir.

alışılagelmiş parfümlerin, bakımların yanı sıra, ütülemeden önce kumaşlara sürmek için kokuları bile mevcuttur, her türlü ayrıntı düşünülmüştür. "pomander" adında çok şık bir "katı parfüm" kabı, sabunlukları tütsülükleri vardır. sitesinde, kullandığı aromaların hepsinin, hangi mevsimlerde hangi ülkelerden toplanan çiçekler ve bitkilerden elde edildiği, alfabetik sıraya göre düzenlenmiş şekilde bulunabilir. mumlarının, normalde bulabildiğimiz mumlardan daha pahalı olduğu bir gerçektir, ama kolay kolay l'occitane'inki kadar yoğun ve gerçekçi kokulu mumlar da bulunmaz.
  • hayvanlar üzerinde test yapmayan, körlere yardım amaçlı derneklere para yardımı yapan bir firma. kimyasal maddelerle çok fazla haşır neşir olmadıklarından doğaya da zarar vermiyorlar. parfümleri ağır da olsa, kremi l'oréalinki kadar pürüzsüz yapmasa da, pahalı da olsa her zaman tercih ederim.
  • çok muhteşem marka, ürünleri harikulade evet, parfümlerin bazıları değil sürmek direk içmek istiyorum hatta. ama o fiyatlar ne öyle kuzum?
    kozmetik delisi olarak kendimi mağazadan zor attım, yoksa varım yoğum ne varsa buraya yatıracaktım.

keşke çok param olsa da dükkanı toptan satın alsam, testerlarla kendimi donatıp ürünlerini satsam, durumumu kara çevirsem...
  • kiraz çiçekli bir krem parfümü vardır dillere destan. yerim.
hesabın var mı? giriş yap