• mahallemizin* halim selim bir tipiydi. "bu adam bu mahallede yaşlanır, muhtar olur, başcılar camii'nin oradan itibaren tek yön uygulamasını kaldırır, cuma pazarını geri getirir, ahırkuyu deresini ıslah ettirir" diye düşünüyordum. ama o "ben muhtar vedat uyanık'la aynı siyasi vizyonu paylaşamam" deyip alamanya'ya gitti ve orada üstün alman bankacılık sistemini iki dakkada çözdü.

hatta bundesbank bir ara buna abi gel hiçbir iş yapma cv'mizde adın görünsün yeter diye yalvarmış. kusmuk kabul etmemiş. çünkü berlin ve çevre köyleri sulama kooperatifi başkanlığına oynuyormuş. bu işin üstesinden gelececeğinden eminim. ama alman tarihiyle ilgili birikimini güncellemesi gerekiyor. kardeş:

1- boşuna arama, 3 aydır yazıyorum, anlamadın, berlin duvarı yıkıldı. yok. hatta mehmet ali birand'ın kazma vururken görüntüleri var.
    2- karl heinz rummnigge fubolu bıraktı. geçen almanların bi millî maçında hoca ikinci yarı alır bunu demişsin.
    3- helmut kohl siyaseti bıraktı. benim oyum helmut'a diyip durma, schwaebisch'ler bile makara kukara yapıyor seninle.
    4- konrad zuse kaç sene önce sizlere ömür. ama sen ısrarla bir varayım yanına iki feyz alayım diyormuşsun. yapma.

bu ufak tefek sorunların haricinde kusmuk, mahalleye büyük adam olarak döneceği günleri iple çektiğimiz bir adamdır. kurdeleyi de söz, uykulukçu izzet babanın yeri'nde keseriz.
  • nekropsi'nin yeni albümünün belki de en çok dikkat çeken parçası. avi'yi de es geçmemek lazım ama kusmuğun yeri ayrı elbette. hatta sözlerini de yazayım tam olsun;

çok ağır bir şok. büyük üzüntüler sonucu olmalı. tedavi edilmezse tehlikeli olabilir. dikkatli olmanızı tavsiye ederim. hastayı yalnız bırakmayın. yazdığım ilaçları da derhal tatbik etmeyi de ihmal etmeyiniz.
  • malazgirt'e kitap yağdıralım kampanyası'nın izmir temsilcisi. ismi ve çalıştığı yer bilinir.

arinna: a
    orada bir kiz var uzakta:o
    kargocu :k

k : kime gönderiyoruz?
    a: güzel soru. kime gönderiyoruz?
    o: ya sadece alper yazsak olmaz mı?
    a: olur mu?
    o : telefon açsak mı? ama ne diyeceğiz? "ya pardon sizin soyisim neydi" mi diyeceğiz?
    a: hem kampanya açılalı ne kadar zaman oldu. demez mi bize "bu zamana kalınır mı?" olmaz öyle rezil olmayalım şimdi.
    o : evet haklısın? o zaman alper kusmukyazalım.
    a: ahaha!! olur mu kız öyle?
    o : ya orada kaç alper vardır ki? bulur işte kendini. daha iyi :)
    a: ayıp olmaz mı?
    o: e ne yapalım... telefon mu açsak acaba?
    a: öyle yazalım ya ne olacak?
    o: tamam :)
    k (şaşkın şaşkın bizi dinlerken): ne yazıyoruz şimdi?
    a: alper kusmuk.
    k: himm...

dışarıda
    a: rezil olduk.
    o :hızlı yürü hadi.. kaçalım...

• almancası erbrochene olan sözcük.
  • bi arkadasım var. liseden sonra edindigim ender arkadaslardan.

kusmugunda bogulmus.

neredeyse aklı basında tüm hayatını bildigim ender insanlardan. fotokopi kitaptan kazıklanmıs, bana ders anlartmıs, bende onu iş hayatına hazırlamısım. ahmet kayayı sever. halk oyuncusu. bi yaz değişim programıyla okul degiştirip 4 dönem uzatanlardan. zor mezun olduk.

çok içmiş dün gece.

çok ders anlatmış bana, öğretmen lisesi mezunu ya. ailesiyle arası pek yok. bi sürü kardes olmuşlar ama o yalnız yetişmiş. kahvecilik yapmıs. bahceye gitmiş işçi olmuş.

geçen hafta sarhoşken ben ölsem ne olur demişti. "ayağımın ucuyla iterim, hiç başıma dert alamam" demiştim.

annesini babası nı gormesi gerektiğini söylerdim sık sık. en azından bayramlarda git derdim evine. zaten çok zamanları yok derdim. seninde daha iyi işin yok derdim.

yolda arkadaslarına rastlamış beraber gitmişler. sabaha karşıymış.

biz buralarda birbirimiz büyüttük sayılır. emekli evi kuracagız. bekar 4 arkadas bakıcılarla mustakil bi evde yasayacak kadar kazanalım diyoruz. bize kimse bakmaz par alazım diyoruz. ayaklarımız suya değerken klarnet dinleyip rakı içelim diyoruz. öyle konusuyoruz işte.

sızmış sonra kusmuş, kustuğunu solumuş. morarmış.
    fark etmişler, yan yatırmışlar. doktor çağırmışlar. doktor herseye hazırlanın, ailesini çağırın demiş. ailesini tanıyan yok ki.

az kalsın ölüp gidiyormuş domuz. 2 haftaya bi dayak var çıksın da.

aslında düşününce kustuğunda boğulmak insan için iyi bir son da ben şeyapamadım. bana olsa iyi olabilirdi. ama arkadaşıma olunca sevmedim.

buna hazır değilim.

hiç bir şeye hazır değilim.

olduğunuz gibi kalın.

ölmeyin.
  • bu geceyarisi en buyuk beyin gocu bizim beyin gocu olmu$tur kendisi, cermen illerine. geride bircok guzel $ey birakmi$ olmanin rahatligiyla gitti, en azindan bo$ bir hayat ya$amamanin ic huzuruyla. giden mi kalani yaralar, kalan mi gideni bilinmez ama bircok $ey yarim kalir gidenle. kimle gulme krizlerine girdik, midemize agri girene kadar. kimle bircok ki$inin haberi bile olmayan ufacik bir ayrinti icin kafa patlattik, saatlerce geyik yaptik ve kimle payla$tik kimseyle payla$mayacagimiz sirlari, dertleri. kimi zaman ortamin hakkini verdik, kimi zaman $u guzel ortami bozuyorsun olduk. $imdi kac film izleyecegim, kac konsere gidecegim, kac album dinleyip, kac kitap okuyacagim belkide dolduramayacagim bo$lugunun yerine. neyse artik sensiz kaldiracağim rakimi izmir korfezine. gozun kalmasin senin icin bir kadeh veririm kordondaki "pezemenkedilere"
  • arkadas, su sozlukte 12 yildir yaziyorum. sik sik tartismalar oldu. herhalde 15 kere falan aleyhimde avukat arandigi soylendi, mahkemede gorusuruzler cekildi. bi delikanli da cikip mahkemeye vermedi, mahkemede ya da mahkeme disinda goruselim dedik, kabul eden olmadi.

durup dururken sahsa hakaret ettiniz. cevap olarak misliyle cevabi yediniz, uzerine zirlamanin anlami yok. siz isteyin almanya faktoru de aradan ciksin, istedikten sonra bu meseleleri her yerde halletmek kolay.
  • ak$amlari i$ ciki$larinda bulu$uyoruz.. gun icinde a$agidan akip giden karsiyaka carsiya fiilen kari$ip, gercek hayata beraberce donmeye cali$iyoruz.

"abi ne kadar yalnizim geyigiyle seni baymak istemiyorum, ama tum dunyada hayat bensiz devam ediyor artik.. bana varolmak icin fiilen ihtiyaci olan kimse kalmadi buralarda." diyor, bo$vermesini soyluyorum.

ak$am kar$iyaka sahiline sis coktugunde, hani liman 2400 a.d.'lerde gecen bilimkurgu romanlarindan bir tasvir gibi gorundugunde; dogru zamanda dogru yerde olduguna karar veriyor.. ama hala neyin yanli$ oldugunu bulamiyor.

kendinden ucuncu $ahis gibi bahsediyor gerizekali, "cezmi ersoz musun lan eheh" diye maytap geciyorum entelle..

yillardir ayni $arkilari dinliyor, ayni felsefeler uzerine geveliyorsun.. o du$uncelerin de olmasa dunya yine donmeye devam edecekti, her$ey bugun oldugu gibi olacakti kimsin ki sen diyorum.. sinirleniyor. sert cikiyor, muhabbeti kesiyoruz.

yalniz bir haftasonunda mecburen bari$iyoruz, ak$am beraberce yemek yapiyoruz elemanla saatlerce ugra$ip.

iyi adam kusmuk, arada farketmeden yamuklar yapsa da konsepti delikanlilik di$ina ta$imiyor. genel olarak begeniyorum ama dalyan gibi cocuk.
  • mide orgazmi. kusmuk torbasi da prezervatif oluyo herhalde.
hesabın var mı? giriş yap