• duman konserde, parça yavaşladığı zaman kaan tangöze girer araya:
    "arkadaşlar arkadaşlar arkadaşlar, çok saolunaaa, burayı doldurduk yine böyle, çok teşekkür ediyoruz sizlere, çok teşekkür ediyoruz, çok saoluuaaaaaaaaaaan... hadi gell..."
    (bkz: müzik sarhoşluğu)
  • sufle'nin farklı yorumuyla yeniden mest eden şarkı.
  • duman konser albumundeki versiyonunda kaan tangozenin "cok sagoluneaahh burayi doldurduk yine boyle cok sagolunaaaaa" diye girdigi yerlerde insanda istemdisi bir yarilmaya yol acan sarki.
  • 10 yil kadar once. duman senliklere gelmis baska bir universiteye. biz okulcanak basmisiz, konsere gelenlerin cogunlugunu taniyoruz o derece... uzerine basilmasi o donem yasak olan cimlere de bi' guzel yayildiktan sonra konser baslar.

benim duman'dan bildigim hepi topu iki sarki var o donemde, ekibe pek de bayildigim soylenemez ama koprualtini ezbere bilmekteyim. konser baslar, cevremde bi kisi dahi baska duman sarkisi da bilmemektedir, oyle korlemesine gitmisiz... biz yavastan yavastan her sarki arasinda hadiiii gelllll bulusaliiiim diye baslariz... her sarki arasinda hadi geeelllll bulusalim sesleri cogalir, sonunda tum stadyum kendimizi bunu soyler buluruz. kaan guler ve e hadi soyleyelim o zaman der, biz tum dinleyenler hevesleri kursaklarina yaklasmadan dahi yaptiklari jeste teslim oluruz. hah iste o gunden beri duman dinleyicisiyimdir, biliyorum tum sarkilarini simdi. sanirim epey dinleyici tavlamislardi o konser/sarkiyla.

isin komigi de bu sarkiyi ezbere biliyor olmam hayatta turkce dinlemeyen kuzenimin sarki ilk ciktiginda gidip alip, bak dinle bak super demesindendir. her sabah hadiii geeeeelllll bulusaliiiimmmm diyen iki tip evde... vay be, ne yaslanmisiz yav...
  • ozellikle "hadi gel bulu$alim" ve "mehtaba kar$i uzanalim" kisimlarindaki yanik melodi insanin icini ciz ettirebildigi gibi $arkiya oriental bir hava da katmaktadir. (bkz: k6)(bkz: kopru alti)
  • hatta başı da şöyledir şarkının:

denizler aştım geliyorum
    bilirsin derdim seninle
    yolumdan döndüm kopuyorum
    bilirsin derdim seninle

denizler aştım geliyorum
    ister eğlen benimle
    yüzünü bir görsem yeter
    yolumuz ayrı biliyorum
    ölmeden son bir defa
    belini kavrasam yeter
  • kanı her daim kaynatmayı başaran ve açık seçik kafa yapan duman şarkısı; özellikle de votkayla beraber alındığında.
  • kaan'ın * yedikule zindanları konserinde her konserde olduğu gibi arasına birkaç cümle koyduğu şarkıdır.

"kimselerr duymasııooooooooonnnn heeeeeeey aaaaaahhh gecenin sonuna geldik arkadaşlarrr, buraya geldiniz bizi yalnız bırakmadınız, parçaları bizle beraber söyledinizz.. hepinize çook çook çooook çuuooooooook teşekkür ediyoruz arkadaşlar, çok sağolun eyvualluaaahh!.. hadi gell..."
  • şarkının sonunda dikkatle dinlendiğinde, kaan tangözenin "ooof..of" dediği duyulur ki, yürek burkan cinstendir. kesinlikle dikkat edilerek dinlenmeli, yeri geldi mi eşlik edilmeli, çevrede biri varsa sus, sus denmelidir.
  • konser versiyonunda, kaan tangöze araya girip "yine doldurdukk burayıaa bööööle" derken karsı konulamaz bir sekilde tarumar abi tavrı seziyorum (bkz: tatlı kacıklar). sanki rakı sofrasında oturmus da anı anlatırmıs gibi, " bi gün doldurmusuz yine burayı böööle annadın mı..."
hesabın var mı? giriş yap