• fen edebiyat fakültesindeki boru bölümlerden biridir.
    organiği biter,anorganiği başlar.o biter fizikosu başlar,o da biter biyosu başlar..su kimyası tekstil kimyası zart kimyası zurt kimyası derken bendeniz gibi öğrencinin kendi kimyası bozulur neticede elde kalan bi tomar beyaz saçla sinir stres sonucu bitmiş bi bünye olur.alttan ders olmasada,yüksek lisansa kasılsada elde kalanlar bunlardır.tercih yapma aşamasına gelecek ezik ergenler şimdiden şiddetle uyarılır:seçmeyiniz,okumayınız
  • eskilere göre demir, bakır, gümüş gibi nesnelere iksir denen nesneyi de katıp altın yapma sanatına denir. kimileri müspet bir ilim olan kimyayı, simya ile bir tutarak yanılmaktadırlar zira simya, işin sihir tarafındadır. olmayan bir şeyi belli bir süre varmış gibi göstermek için kullanılır. kimileri olduğunu, olabileceğini söyleseler de, kimileri için hayal mahsulu olmaktan öteye geçmez.

tasavvufi literatürde, hoşsohbeti ve muhabbetiyle karşısındakinin gönlünü olgunlaştırma ve şekillendirme anlamlarında kullanılır.
  • a$ik oldugum bilim dali.
    ozellikle geli$tirilmeye hazir binlerce tez'in hipotez'in beni bekledigini gormek, ayakta orgazm'i yasatiyor resmen.

kimya ilgili bir bolum okuyan ben, "aa atamaniz yok ama olm sizin, dersanelerde curuyeceniz" diyenlere kafam girsin diyerek keyfimi almaya ve kendimi gelistirmeye devam ediyorum.
  • (bkz: kimya hatun)
  • hayatın her alanında kendini gösterebilen bilim dalı.
  • şimdi, tabi bu kimya nedir, ne değildir.. etkisi nedir, nedendir.. bunları bilmek lazım ki, kimyayı tanımayabilelim. (eheh, bak, tanım geliyor, entry legal oldu olacak.)

şimdi okur, kimya atomların birbirleriyle olan ilgisi, ilişkisi, muhabbetini inceleyen bilimdir. dallanır budaklanır, petrokimya biyokimya vesaire diye.. ama özünde hepsi kimya..

beni takip eden sevimli okurlarımın bileceği gibi, bu kimya sikini de sevmem. sevmem de ne olur, kaçabilir miyim, kaçamam.. misal elime asit dökülürse, bazik bir madde olan sabun ile müdahale edeceğimi bilirim, başka da bir yararının olduğunu düşünemem.. fakat, ehheh, konumuz bu da değil.

okur, konumuz insan vücudu kimyası. yani senin aklınla fikrinle mantığınla açıklayamadığın, ulan süper aşık oldum, vay efendim acayip bir uyum var aramızda dediğin, hayretler ettiğin duygusal hadiseler.. ve esasında bu hadiselerin kanında dolaşan farklı hormonların miktarlarıyla olan ilişkisi, o süpsüper fikirlerinin esasında beynindeki gri hücreler arasındaki farklı farklı bağlar ile oluşması, etmesi.

yani okur.. gidip diyorsun ki seni çok seviyorum, vay efendim çok istiyorum, kendimi tutamıyorum, bu işte hep senin vücudundaki ilgli hormonların fazlalığından.. yahut sevgilin seni istiyor; sanma ki tipin süper. kendisi ne bileyim regl olmuştur ya da bikaç gün geçmiştir daha, onun etkisiyle sana sokuluyordur, üstüne alınma.

böyle yani.. sokulup da terslenirsen anlam çıkarma artık sevmiyor istemiyor diye, gene hormonlar, gene kimya.

ahhah.. üzülme lan, o kadar söz söylüyorum, o kadar laf anlatıyorum, çiçekler alıyorum, gene birkaç damla hormon ne isterse o oluyor deme.. ya da sana sokulduğunda hormonlar yüzünden geliyosun benim için gelmiyosun filan deme, çocuklaşma..

bazı şeylerin içinde ne olduğunu çok kurcalamayacaksın.
  • yirminci yüzyılın ortalarına gelmeden kapsama alanı içindeki tüm sorunlar çözülmüş, kuramsal olarak kemale ermiş, sadece bir teknoloji dalı olarak iş gören, eski temel bilim.
  • kimya (eski) biliminin varoluş amacının elementlerin tek tek özelliklerini aydınlatmak (her ne demekse bu), elementlerin envanter listesini çıkartmak olduğu zannına sahip, üstelik sadece hidrojen elementinin aydınlatılmış olduğunu iddia ederken (ömrü kısa süren) bohr paradigmasına saplanmış, ötesini sonrasını bilmeyen veya henüz öğrenmemiş kimyacı adaylarının, bittiğine bir türlü inanamadıkları eski temel bilim.

20. yüzyılın başlarında bir ayağı çukurda olan kimyaya öldürücü nihai darbeyi vuran adam için (bkz: carl linus pauling)
  • mükemmel eğitim sistemimiz sayesinde öğrencilerin daha çay demlemeyi bile bilmeden kağıt üzerinde atom bile parçalayabilmelerini sağlayan ders.
hesabın var mı? giriş yap