• istanbul universitesi'nden istanbul ticaret universitesi'ne gecmis, supersonik ders anlatıcısı eglenceli ceza hocası, kamu hukuku bolum baskani. ceza'yi ne kadar eglenceli hale getirebilirsin artık düşün yani.
  • istanbul doğumlu olmasına rağmen, bir kaç kuşak öncesi içel'e dayandığı için malum soyadını taşıyan hukukçu kendisi.
    istanbul üniversitesinden 1962'de yılında mezun olmuş.
    sulhi dönmezer'in öğrencisi ayrıca.
  • yaşayan ceza profesörleri arasında hocaların hocası lakabını üstlenen akademisyen.
  • emektar ceza hukuku profesörü. istanbul üniversitesinin ceza hukuku ana bilim dalı eski başkanı. yaşlılığına rağmen yakışıklılığı ve karizmasını kaybetmemiştir. sınavlarda birinci olan öğrenciyle büyük kulüpte rakı içmek gibi ödüller koyardı.5 puan ile kaçırdığım ödüle hala yanarım. şimdi yapamıyordur sanırım böyle ödüller(lol)

kendisiyle ilgili unutmadığım bir anıyı paylaşayım.

deniz baykal'ın seks kasetinin patladığı dönem yüksek lisans dersi için tekrar karşılaştık hocamla, bu sırada üniversitesinin "özel" olmasından mıdır nedir, bilemiyorum; bu renkli renkli kıyafetler ve sarışın saçlı kikir kikir kızlarında bulunduğu sınıfta hoca giriş yapıyor ve kendisini tanıtıyor. bu sırada laf lafı açıyor eski öğrencileri olarak, lisansda cesaret edemediğimiz özel soruları soruyoruz. hoca oğlundan falan bahsediyor. muhabbet akıyor. lisansın korkulu rüyası ile resmen baba - evlat samimiyetiyle konuşuyoruz. konu özel hayatına dahi geliyor derken;

bu sırada bu kikir kikir kızlardan bir tanesi muziplik olsun diye şımarıkça sırıtarak hocaya "hocam kaç yaşındasınız?" diye bir soru soruyor. ama soru sorma anında şımarık öğrencinin asıl amacının hocanın andropoz yaşında olduğunu belirtmekti aslında.

tabi kayıhan hoca durur mu, yapıştırır cevabı;

"deniz baykal'dan daha gencim"

hocanın cevabına o kadar çok gülmüştüm ki, ama tabii soruyu soran öğrencinin bozulma anıyla daha da keyiflenmiştim.

ayırca tez danışmanım olduğu için almanca kaynaklarla kafayı bozmuş bir ceza hukukçusu olduğunu unutmayın.

türkiye'de çok nadir kalan, iyi cezacılardandır. allah ömrünü uzun eylesin.
  • türkiye'de yaşayan en büyük modern ceza hukukçusu diyebiliriz.. dersini dinlemekte bir okadar keyiflidir..
  • prof.dr kayıhan içel 1939 istanbul doğumlu ceza hukuku hocamdır. aynı zamanda ord.prof.dr sulhi dönmezer'in öğrencisidir.

hocamız derslerde kendi öğrencilik hayatından anılarını anlatır, bu anıları bizlere öğüt niteliğinde olur. bir hukukçuda olması gereken özellikleri her ders vurgular. hepimize motivasyon kaynaklı cümleler kurar, bu sınıftan çok iyi hukukçular çıkacak inanıyorum diyerek.

hocamızın yaşına göre sınıfta hepimizden daha dinamik durması beni çok etkiliyor. kendisinin dersinde sıkılma veya uykulama hakkını kendimde görmüyorum. çünkü konuşma tarzından duruşuna kadar saygının en büyüğünü hak ediyor.

sınavlarından yüksek not alınmasını çok önemsiyor ve bunu dile getiriyor. okulun ilk başlarında yazarının kendisi olduğu ceza hukuku ders kitabını imzalatmak istediğimde bana: “önce bir sınava gir bakalım daha sonra yanıma gelirsin” , demişti. ilk dönemin sonunda o kitabı imzalatmayı hedefliyorum..

hocamız öğrencileri tarafından çok seviliyor, ceza hukuku dersini sayın kayıhan içel'den almak da ayrıcalıklı hissettiriyor. buradan kendisine saygı ve sevgilerimi iletiyorum.
  • bugün iphone da indirdiği bir programa 6 ayda bir 450 euro öğrenmiş olduğumuz ceza hukuku hocası. dili anlaşılır gibi geldi iyi bi hocaya benziyor omuz attım bugün resmen dönmedi bile. ilk dersti zaten. ileri ki günlerde de programın faydalarını görücez.
  • ceza hukukçusu olmak isteyen şahsım adına gerçek bir idoldür.
    derslerinde anlarsınız ki gerçekten bir hukukçuyla karşı karşıyasınız. yalnızca ceza hukuku öğretmekle kalmaz iyi bir hukukçunun nasıl olması gerektiğini de gösterir. bazen öğrencilere karşı kırıcı olabilir ağır eleştiriler yapabilir ama tanıdıkça bunların iyiliğiniz için olduğunu anlarsınız.
    öğrencilerin dersten ilgisinin koptuğunu anladığı anda kendini överek dikkatleri toplar ve herkesi güldürür. ardından tam gaz devam.

ayrıca hiç yaşını belli etmez en az otuz yaş genç davranıyor.
  • duruşu ve tarzı ile örnek alınabilecek bir hukukçu ve insandır.
    kimseye eyvallahı yoktur ve anlattıklarına bakılırsa hiçbir zaman da olmamıştır ve bu konumuna kendi tırnaklarıyla çalışarak çabalayarak gelmiştir.
    derslerini dinlemek ve ondan hukuk fikrine dair eğitim almak bir ayrıcalıktır.
    türkiye'de en önemli ceza hukuku profesörleri ile birlikte çalışmış ve yeni nesilin hocası olmuştur ve olmaya devam etmektedir. kendisi şuan hocaların hocası durumundadır fakat hala dinamikliği ile insanı büyülemektedir. allah uzun ömür versindir.
  • 2. sınıftayken ilk dersime girdiği gün aşırı etkilenmiştim. kendisine baktığınızda yaşına rağmen oldukça dinç bedeninin yanında vizyonunu da görürsünüz. derslerine girdikçe ceza hukukundan önce iyi bir hukukçunun nasıl olacağını öğrenirsiniz. 2. sınıftı ana derslerden sadece ceza genele giriyordu birdaha ders alamayacağım için çok üzülmüştüm. 2. sınıf bitti. diğer dönemlerde ana derslerden önce seçmeli dersleri kontrol ederdim ve hocamızın dersi varsa mutlaka kota dolmadan alabilmek için uğraşırdım. öyle de oldu. hocamın tüm seçmeli derslerini aldım. dünya yansa kalkıp bir bardak su dökemeyecek insan bile hocamın dersine girmek için can atar. ceza hukukunu bana bu kadar çok sevdirdiği için kendisine minnettarım. hukuk fakültesinde 4 yılım geçtikten sonra yanında çalışabileceğim avukatlar araştırdım. önceliğim ceza hukukuna bakan avukatlar oldu. mesleğe ufaktan adım atmaya başladım. ilk adliyeye girdiğim an hocam aklıma geldi, her dersinde bir hukukçunun nasıl olması gerektiğini aşılamıştır. abartmıyorum her adliyeye ayak bastığımda hocam aklıma geliyor önce duygulanıyorum sonra ise onun öğrettikleri çerçevesinde işlerimi hallediyorum. hocamın vizyonu bana güç veriyor keşke her hukukçu onun gibi olabilse. o benim için bir idol, hukuk camiası için bir ekoldür. allah uzun ömürler versin.
hesabın var mı? giriş yap