• bugün annemi hırpalayan yarın da bir başkasının annesini hırpalayacak olan orospu çocuğudur.
  • gayet iri yarı olan dayımın çantasını çalan, sonrasında dayım tarafından kurtuluş sokaklarında kovalanan, yakalanan, dayak yiyen kişilerden biridir. dövmekle yetinmeyen dayım çantasını kapkaççıdan geri almakla da yetinmemiş bir de adamın üzerindeki montu alıp yolda gördüğü ilk dilenciye giydirmiştir; kapkaççıyı soymuştur yani..iyi de yapmıştır..
  • 18 yaşında bir üniversite öğrencisini de öldürerek işledikleri cinayetleri her gün büyük bir hızla arttırdıklarını gösteren lanetlere verilen isim.
    "kapkaççılar ailesiyle konuşan gencin elinden cep telefonunu alarak kaçmaya başladı. kapkaççıların arkasından koşan genç, diğer vagonlara kadar gitti. bir hafta önce cep telefonunu çaldırdığı için yeni aldığı telefonunda çalınmasına istemeyen canıdemir, trenin içerisinde kapkaççılarla boğuşmaya başladı. bir süre sonra kapkaççının yardımına gelen arkadaşları ile canıdemir'i trenin koridorlarında dövdükten sonra kızıltoprak tren istasyonu'nda trenden aşağı attı. peronda yaralı olarak yatan üniversitesi öğrencisi, bir süre sonra arkadan gelen banliyo treni makinistleri tarafından bulunarak haydarpaşa numune hastanesi yoğun bakım ünitesi'nde tedavi altına alındı. ancak canıdemir'in bugün beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı. "
    yakalansalar da nasılsa çıkacaklarını ve içerde onlara bişey yapılmayacağını bildikleri için bu denli rahat hareket edebiliyorlar. onlar neşeyle o telefonu satıp parasını yerken,gencecik bir insan daha yok artık, yaşamıyor . zorluklarla parası kazanılan bir telefonu daha öncede çaldırdığı ve yeniden o maddi yüke sebebiyet vermek istemeyip, kendi malını koruduğu için yok.. güvenliğin hiç bir zaman sağlanamadığı bir ülke oldugumuz için yok! ve bu adamlar heryerdeler artık, hedefleri herkes.
  • bu adamlar eger cantanizdan birseyler aliyorsa birakin alsın, giden para olsun, telefon olsun yeterki canınıza birsey olmasin yanlis anlamayın polyanacılık yapmıyorum burda herseyden onemli, bir candan bahsediyorum...

gecen yıl ankara sakarya sokaklarında, cicekcilerin oldugu hizada bilen bilir kalabalık bir yerdir yürümekteyim, onumdede bir sevgili yürümekte, erkek eleman kızımızın omzuna elini atmış yapısık ikiz modunda ilerlemektedirler pekte guzel sahnedir,kızımızın sırtında ise bir sirt cantası vardır ve o yuruyus pozisyonunda canta kimseninde umrunda degildir. o sirada birden iki tane elemanin onlara yaklastıgını gordum birtanesi eli cebinde birseyler yapmaya hazir konumda digeri ise çiftin arkasına yaklastı ve cantayı actı , o sırada ne yapacagımı sasırdım bir laf desem gotten olucam, gazetelerın ucuncu sayfasında adım gecıcek, sadece donarak izliyorum olayı ve eleman belkide 30 sn icerisinde cicekcilerin onunde, cantadan telefonu aldı ve arkasını donduler uzaklastılar. o gun gercektende ankarada gecırdıgım en kotu gun olmustur benım acımdan, oyle bir rezillik karsısında,insanlık dısı bır manzara karsısında, belkide cebinde parası olmayan bir insanin telefonu gozumun onunde alındı ve ben sesisimi cikartamadim. gunum adeta pic olmustu.

ve aradan bir yıla yakın bir sure gecti bugun arkadasımın bana anlattıgı bir olay. yer yine kızılay ama sakarya civari degil bir cafede oturuyorlar, caylarını yudumlamaktalar. o sırada gozleri yoldan gecen turistlere takılmıs sırtlarında cantaları, ulkeme gezmeye gelmisler ama nerden bilsinler bazi kendini bilmezler tarafindan cantalarından paralarının, telefonlarının, belkide pasaportlarının gıdecegını.

olay su sekılde gelişmiş; tipleri duzgun altı kişi ( olaya bak be bu adamlar cantamı alıosa alsın abi canımdan olmak istemiyorum ) turistin etrafinda. üç tanesi,sırtlarında ceketleri bel kismini kapatmayı saglıyor, turist kızlarımızın arkasindan yuruyor iki tanesi yanindan yürüyor ve bir tanesi olayı gerceklestiriyor yani gözler önünda kızların çantasından ulaşabildikleri herseyi alıyorlar. arkadaşımın yaşadıgı duyguyu benimkisiyle karşılaştırdım aynı, o da benim gibi bir sey yapamamış tıpkı çevredeki diger insanlar gibi vede olaydan çok agır bir sekilde etkilenmiş.

umarım bu adi şerefsiz hayvanlar bir gün hakettigi cezayı bulurlar ve bu olayları gerçekleştirirken bir masumun canına zarar vermezler.
  • kurbanların yüzüne kezzap atanları çıkmış şimdide.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4734133.asp?m=1

amınıza koyim sizin.
  • ruhsal problemin, beyninin iliklerinde sondaj kurduğu, toplumca gereksiz hammadde olan çöplüksel yaratık.

özgeçmişini*samimi arkadaşına ballandıra ballandıra anlatan, hırsızlık yaptığında ki kaçışlarını zevkten azından salya salya akıtarak izah eden, goril. karşısında ki eşdeğer insanın ise onu dinledikçe, " aşağılık herifin birisin sen!" hissiyle 1/1 gözlerinin içine bakması.
  • dordunu birden yakalayip polisin eline verdigim, polislerin de on dakika sonra "biz bunlara birsey yapamiyoz ki abi" diye yanimda saliverdikleri olduresiye nefret duydugum bunyeler, varolmamasi gerekenler..
  • cezaların artırılmasıyla birlikte yokolmaya yüz tutmuş hırsızlık dalı, kapkaççılığa caydırıcı cezaların olmadığı dönemlerde kapkaççılık yapanlar bugünlerde telefonla dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık, tehdit le para almak, evlere girip hırsızlık yapmak gibi henüz caydırıcı cezası olmayan kötü işlerle uğraştıklarını düşünüyorum.
  • kadınların çantasında ne olduğunu çok merak eden macera tukunu gezgin kişilik.
  • yaşlarının küçüklüğü nedeniyle az ceza almalarından dolayı çocukları kullanan şerefsizlere verilen isim.
hesabın var mı? giriş yap