• 1990 doğumlu akın akınözü ve öykü karayel 'in kızlarını, 1999 doğumlu ıraz akçam' ın oynadığı dizi.
  • berbat bir dizi.

ilk başta sandım ki "selvi boylum al yazmalım" uyarlaması ama değilmiş.

hatta en son bölümde ki absürtlükle midemi iyiden iyiye bulandırdı. hemen anlatayım da az bulantıma ortak olun. bu cemal zırtapozu doğum yapan karısını terk edip zengin abla ile evlenip mutlu hayat sürerken bir şekilde terk ettiği karısı ile tekrar karşılaştı,üstüne onun mutlu olduğunu görünce erkeklik inadi tutup gitmedi, bu salak kızı da ay babam bizi terk etmedi diye mabedinden çıkanlara inandı. sonra bu salak kızları cemalin yani babasının zorla annesini öptüğünü gördü ve babasına gidip hadi zengin ablayı bırak biz aile olalım dedi, cemal de saçmalama dedi. salak kız da gidip anasına babama naz yapmasaydın onu isteyerek öpseydin babam bizi seçerdi dedi.

asiye yerinde olsam karakola götürür alın bu salak kız benim kızım üstüne katil, tutuklayın derdim.

millet gider mersin'e biz gideriz tersine resmen.
  • akın akınözü bir bana sevimsiz duruyor herhalde. o hercai denen rezil dizi yüzünden mi bilmiyorum ama sırf onun yüzünden diziyi izlemiyorum.
  • akın akınözü’nün berbat oyunculuğunu bir kenara bırakıyorum. bir baba hiçbir gerekçesi olmadan ailesini terk edip gidiyor, senarist bir şekilde cemal güzellemesi yaparak ‘hata’ yaptı çok pişman oldu mesajı vermeye çalışıyor. kabak tatlısı sahnesiyle nirvanaya ulaştı. asiye aşıktır, neden hala aşık diye suçlayamayız ama seni çocuklarınla bırakıp terk edip gitmiş bir adamın (!) sana ‘asiyem’ demesine, seni seviyorum demesine izin veriyorsun. bu adam (!) seni ve çocuklarını terk etmiş sonra üstüne aile kurmuş. sefa içerisinde yaşamış, karşısına çıkmasanız aklına bile gelmeyecektiniz. çocuklarını gerekçesiz bırakıp gitmiş bir babanın yaptığı hata değildir; ortada bir hata olmadığı için affedilecek bir şey de yoktur. asiye bu adamı (!) affetmek değil silip yoluna bakmalıdır. neyse biz yine akın akınözü popülerliğinin kurbanı olur, yaptı ama çok pişmanı izleriz bol bol.
  • hastane sahnesi.
    hemşire, yatakta kazadan çıkıp uyuyup uyanmış öykü'ye:
    -panik yapmayın gebze'desiniz.

sdghjjkkklll olum bu senaryoyu pardon senaryo demişim bu şeyi kim yazdı?

zaten sonrasında sarp apak'ın ailesinin bunları bağrına basması filan ayrı bir saçmalıktan saçmalığa tırmanıyor.

öykü, neden dizi?
    sarp, neden oyunculuk?
    senarist, neden kabzımallık değil?
  • akın akınözü'nün sürekli başka yerlere bakarak repliklerin söylüyo olması. sabit duramama hali bir tek beni rahatsız ediyor. yönetmen hiç mi uyarmıyor bu adamı anlamıyorum.
  • yalnizlik temali bir orhan gencebay sarkisi ...

ne sevenim var, ne soranım var
    öyle yalnızım ki
    çilesiz günüm yok, dert ararsan çok
    öyle dertliyim ki

bana kaderimin bir oyunu mu bu ?
    aldı sevdiğimi verdi zulûmu
    dünyaya doymadan göçüp gideceğim
    yoksa yaşamanın kanunu mu bu ?

bıktım artık yaşamaktan
    çekmekle biter mi bu hayat yolu ?
    ahh...bu yalnızlık, bu dertler

bekleyeceğim, bekleyeceğim
    geri dönmese bile
    alıştım kaderin zulmüne artık
    bana gülmese bile

geri dönmez artık giden sevgililer
    her ümit ufkunda ağlıyor gözler
    bitmeyen çilenin, derdin sarhoşuyum
    kahredip geçiyor en güzel günler

bıktım artık yaşamaktan
    çekmekle biter mi bu hayat yolu ?
    ahh...bu yalnızlık, bu dertler
  • ates hekimoglu'nun bagimlisi oldugu bir hastane dizisi vardi ya, bu is o dizinin konakta cekilen versiyonu.

ya da netflix'in bir baskadir adli isinde nesrin cevadzade'nin canlandirdigi oyuncu bir kadin vardi, hatirlar misiniz? adi melisa idi ve asiri klise bir total dizisinde calisiyordu. hikaye, diyaloglar vs. yerlerde surunuyor. herkeste bir "ben aldigim paraya bakarim abi" havasi. "sahne bitse de eve gitsek"ler filan. iste melisa'nin oynadigi o dizi rahatlikla bu dizi olabilirmis.
  • peki reytinglerde birinci olması..

sonra bekle ki ilk seçimde akp gidecek..he gidecek..

bu halkın ceheletinin derinliği ancak büyük okyanusun çukurlarıyla ölçülür..
  • annem izlerken baktığım dizi**

bir o tarz mı dinleyicisi olarak öykü ve sarp’ın karşılıklı oynadıkları sahnelerde gülmeden duramıyorum zira tüm ciddiyetleriyle evli rolü yapan bir çifti oynuyorlar. işin daha da komik olanı ise şeflerimin eşlerini birbirine çok yakıştırmam :s
hesabın var mı? giriş yap