• italyan asıllı abd'li unlu aktor...bence, en iyi filmleri;
    barton fink, big lebowski, la tregua (ateskes), bide kendisinin ilk yonetmenlik denemesi olan mukemmel tiyatro filmi, illuminata...yuzunun butun cirkinliine karsın mukemmel oyunculuk yeteneiyle hollywood'un da coktan gozune giren insan...
  • oyuncu kadrosunu tam olarak bilmediğiniz ya da rastgele izlemeye başladığınız bir filmde onunla karşılaşmak, ilk defa denediğiniz bir pastadan mucizevi bir tat almak gibidir. önceden kestiremezsiniz ve sonunda hayran kalırsınız.
  • bu adam benim gözümde steve buscemi gibidir. yan rolde bile oynasa, adının geçtiği her filmi oturup izlerim, en son you don t mess with the zohan'da karşımıza çıkmış, yine her zamanki gibi muhteşem bir oyunculuk sergilemiştir. ama benim nazarımda en iyi oyunculuk sergilediği film, şüphesiz barton fink'tir.
  • anger management filmdeki rolünden sonra gerçekten terapiye ihtiyaç duyan bir insan olduğuna inandığım başarılı şahsiyet.bir insan rolünü bu kadar iyi yapabilir mi sorusuna hayır cevabı vermemden ötürü gerçekten sorunlu bir insan olduğunu düşünüyorum.her filmde oynadığı karakteri başarılı bir şekilde canlandırması kendisini sevmemde yeterli bir sebeptir.
  • gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri....
    oynadıgı karakterleri izleyiciye inandırma konusunda gerçekten başarılı olan, sinemada herşeyi ile takdire şayan kişi....
  • doğumgünüdür bugün, nice kırık karakteri oynayacağın filme adamım!
    (bkz: nobody fucks with the jesus)
  • transformers 2 de belli bir saatten sonra filmi taşımaya başlamış, haliyle filmin önüne geçmişti. transformers 3 de bu hataya düşülmemiş, aksiyonun arttığı sahnelerde kendisi tekerlekli iskemleye oturtularak biraz arka plana alınmış.

adam o kadar iyi ki en kral gişe filmini bile geride bırakabiliyor.
  • (bkz: fading gigolo)
  • big lebowskide jesus rolundeydi (bkz: nobody fucks with jesus), bi de box of moonlight da oynadi
  • ses tonu ve vurgusu birebir al pacino olan yetenekli oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap