• bunu filan secmiyorsun, gidip lonzo ball seciyorsun dusunsene. umudunu kaybetme hep senden daha mallar vardir gibi eylem cidden.
  • ben bu çocuğu 2015 u-19 dünya şampiyonası'nda izlemiştim ve hasta olmuştum. o amerika takımındaki en yetenekli adamdı. ncaa filan takip etmiyorum o yüzden son durumu nedir bilmiyorum ama benim o turnuvada izlediğim çocuğun potansiyeli inanılmazdı, 2017 draft'ında da ilk 5'ten gitmesi bekleniyormuş. fultz, lonzo veya jackson kadar konuşulmuyor ama gelecekte bu isimleri gölgede bırakırsa şaşırmam.
  • işte lebron'a yaptığı terbiyesizlik.
  • 2017 çaylakları arasında en şanslı oyuncu. başarılı olması için en uygun şartlar altında oynuyor.

1. takımının ilk beşinde sıralama yaparsak en iyi dördüncü oyuncu. ondan daha iyi oyuncular olduğu için maçlarda ona özel önlem yok hatta bu sene final yapsalar bile durum değişmeyecek çünkü hiçbir takım dört oyuncuya aynı anda önlem alamaz. peki bunun onun açısından olumsuz yanı var mı? hiç yok. çünkü k. irving hariç(maç başı 17) ilk beşin tamamı hatta altıncı adam m. smart bile maçlarda eşit rol alıyorlar,eşit seviyede şut kullanıyorlar; yani baskı görmeden yüksek rol alıyor.

2.draftta üçüncü sırada seçildi ama üstünde hiç baskı yok. birçok iyi oyuncunun lige geldiği 2017 draftında ilk iki sıradan seçilen l.ball, m.fultz beklentileri karşılayamıyor bu da onu olduğundan da iyi gösteriyor.

3. kimse ondan altından kalkamayacağı şeyler beklemiyor. lebron bile lige ilk geldiğinde beklentiyi karşılayamamıştı daha başka örnekler verilebilir. peki beklentinin düşük olması iyi mi? kesinlikle hayır. beklentinin düşük olması da oyuncunun gelişimi için olumlu değil örnekler verilebilir. ama ilk madde de belirttiğim sebepten dolayı takımı alıp taşıması gereken bir oyuncu değil. beklentiler tam olması gerektiği kadar.

4. nba'de çaylaklara takım seçme hakkı verilse gidebileceği en güçlü dört (cavs,rockets,gsw'den il beraber ) takımdan biri tarafından seçildi. nba'de güçlü takımlar tarafından seçildiği için gelişemeyen birçok oyuncu var ama onun şansına takımının yıldız sf'si sakatlandı. şu an ilk ondan seçilen çaylarlar arasında en güçlü takımda oynuyor ama diğer çaylaklardan daha düşük rolde oynamıyor ya da daha az şut,top kullanmıyor.

diğer takımları göz önüne getirince cavs'te lebron ya da gsw'de k.durant ile aynı pozisyonda oynayabilirdi bu onu baya kısıtlayacaktı ama boston'da beş dakikada sakatlanan sf'nin yerinde oynuyor. g.hayward bu sezon geri gelemeyecek. sevinilecek bir durum olmasa da onun gelişimi açısından iyi bir olay. gelişimine etki edecek oyuncuların olmadığı en güçlü takıma gitti.

bugün k.leonard, ligin en iyi oyuncularından biri olduysa bunda ilk günden beri hep zirve hedefleyen bir takımın oyuncusu olması etkili. yada n.noel, j.okafor gibi birçok oyuncu 76'ers gibi uzun yıllar yenilgiyi hedeflemiş takımları yüzünden yıldız adayıyken sıradan oyunculara döndüler.

5. bir çaylak için nba'de çalışılabilecek en iyi koçla çalışıyor.

tüm şartlar onu büyük bir oyuncu olmaya hazırlıyor.
  • 2020 şubat ayında alev almış resmen:

25 sayı vs phı
    28 sayı vs atl
    33 sayı vs orl
    32 sayı vs atl
    26 sayı vs okc
    15 sayı vs hou
    39 sayı vs lac
    28 sayı vs mın
    41 sayı vs lal
    36 sayı vs por
    33 sayı vs uta
  • nba finallerinde maç başına ortalama 23.2 sayı, 7.6 ribaund, 7 asist ortalaması tutturan, kağıt üstünde bakıldığında ortalama bir oyun sergilediği gözüken fakat maç başına yaptığı ortalama 4 top kaybı ve 4. periyotta kayboluşu ile dikkat çeken 2022 finallerinin russell westbrook'u. bu adam bir de "kobe idolüm!" diye ortalıkta dolanıyordu. bunun yerine ben utandım.

tanım: sadece 6. maçta kötü oynamayan celtics süperstarı.

edit: aynı zamanda nba playoff tarihinde 100 top kaybı barajını aşan ilk oyuncu*.
  • lakers bu adamın önünden lonzo dingilini draft etmişti. adam resmen kobe'nin veliahtı acaba lakers yöneticileri izledikçe kafalarını dövüyor mudur?
  • mental olarak zayıf bir oyuncu. zaten suratına baktığınızda maç esnasında anlıyorsunuz bunu. kobe'nin suratındaki o rakibin ciğerini sökerim bakışı nerede, tatum'un maçtan önce kebap yiyip mideyi bozmuş gibi duran bakışı nerede… bu mental zayıflığı final serisi 6. maçında da gösterdi sadece 13 sayı atıp şampiyonluğu gsw'ye hediye ederek, hem de kendi evinde yaptı bunu. şimdi lakers'a gidip lebron'un yancısı olarak şampiyon olmayı deneyebilir.
  • yıllar önce lebron ile çekilmiş fotosu

işte hayatın özeti: twitterdan koca koca adama "abim gurban olam sayfamı takip et" diye yalvaran o bacaksız velet bir gün büyüyüp o koca adamın üzerinden smaç basıyor.
  • bugün uzatmaya giden minnesota maçında 53 sayı 10 ribaund ve 4 asistle kariyer gecesini geçiren genç yetenek. helal koçum.
hesabın var mı? giriş yap