399 entry daha
  • miami heat serisinde sırasıyla 23-28-22-20-16 atmıştır.

bu maçların (1' hariç) hepsinde zaten rakibi hep 20+ farkla kontrolde tuttular. son maçtan bahsetmiyorum orada fark düzenli olarak 30+ da dolaşıyordu.

şampiyonluğun kağıt üzerindeki en büyük favorisi kendileri ve kristaps porzingis'i sakatlıktan kaybettiler bile. üstelik tatum da az daha sakatlanıyordu (1 maç öncesi bam adebayo hareketi) bileğini tuttu bir süre sonra geri döndü. rakipte jimmy butler ve terry rozier gibi iki önemli oyuncu seri boyunca yok. miami heat'in seriyi kazanma ihtimali mucizelere bağlı belki o bile yok (bir maç hariç her maçın daha ortasında oluşan 20+ 25+ farklar da kanıtı)

porzingis sıradaki seride (muhtemelen cavs) tamamen yok, sakat. e bu adamın kendini riske atmasına ne gerek var oyun kendiliğinden yürürken ? derrick white 25-38 atabiliyorken aktif dinlenerek maçta yer alma düşüncesi gayet mantıklı. şutların girmediği nokta olsa o zaman devreye girmesi beklenir elbet ama sam hauser bile 17 atıyorken kendini zorlaması asıl saçma olurdu.

ki basketbol sadece sayı üretmekten ibaret de değil (her ne kadar 1 maç hariç hep 20+ atarak zaten görevini yapmasına rağmen) 30+ sayı atmasa da 5 maçın 4'ünde çift haneli ribaund çekti, toplam 27 de asist yaptı. takımı zaten rakibi yendi o da aktif dinlendi ve porzingis sakatlığı sonrası (kendi de ucu ucuna sakatlıktan yırtmışken) gereksiz risklerden kaçındı.

son maçta fark 40+a dayanırken artık svi mykhailiuk'u dahi aldılar son 7-8 dakikada.

---------

boston celtics ile 2023-24 sezonunda nba şampiyonu olacaktır. takımın sadece onun eline bakmayacak kadar güçlü olmasının avantajını da kendini çok kasmadan kullanmıştır. niye avukatı gibi takıldım ben de bilmiyorum ama ben olsam ben de aynısını yapardım.
  • hayalettir son üç maçta yine. şu anki maçta eline top dahi istemiyor. ciddi sorunları var bu adamın ama nedir anlayabilmiş değilim.
  • büyük basketbolcu değildir.

gereğinden fazla övüldüğünü düşündüğüm sepet topçusu.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap