• enfes bir movement şarkısı
  • dorocktaki porcupine tree coverlarıyla kulakların pasını silip atmış, içimizdeki progfaglerin açlığını kısmen de olsa doyurmuştur. vokal anesthetizeda bir hayli zorlansa da genel anlamda takdirimi kazanmış, fazlasıyla emek verdiğini hissettirmiştir. şarkının solosunu ne alex lifeson ne de john wesley gibi çalan gitaristleri yorumuyla kulak tırmalamamayı başarmıştır.

şahsen luminol çalabileceklerini aklımın ucundan bile geçirmezken kendimi yan flüt ve klavyenin esrikliğine kapılmış bir hâlde buluverdim.

ses performansını böylesine üst seviyede tutabilmeyi başaran vokalin klasik gitarı eline alıp başlamasını dilerdim trainse.**

belki ben sezemedim fakat davul yeterince iyiydi sanki. * anesthetizeın sonunu getirebilen davul ne kadar kötü olabilirdi ki? bas gitarda colin edwinin tebessümlerini yakalayamayacağımdan olsa gerek fazla izlemedim diyebilirim. ne eksik ne fazla performans gösteren bir basçı arkadaşımız sahnedeydi.***

porcupine treeden çalmaya başlamadan önce yanılmıyorsam türkiye'de ilk kez çalınacak iki şarkıyla başlıyoruz dedi eren başbuğ **** bu cümle çok manidardı. şimdiye değin bu güzide parçaların türkiye'de coverlanmamış olması oldukça üzücü.

umarım bu gibi konserlerin devamı gelir de biz de bir köşe başında progressive açlıktan ölüvermeyiz.

edit: şuradan anesthetize performansları iyi kötü izlenebilir.
  • ingilizce fil disi

(bkz: elfenbein)
  • procter and gamble firması (bkz: p&g) tarafından ilk olarak 1879 yılında "suda yüzen" beyaz sabun olarak piyasaya sürülen sabun markası. hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

http://www.snopes.com/business/origins/ivory.asp
  • bursa, kükürtlü caddeesinde pubımsı, samimi, şirin br yer, 3 genç tıngır mıngır çalıyor. gidilmeye değer.
  • dehşet lezzetli, tahrik gücü yüksek bir movement eseri.
  • kitaplarda 60 gr olanı kullanıldığında arka sayfadaki her şey de görünüyor ve okuma zevkini minimuma çekiyor. bildiğin ayıplı mal benim gözümde. dünya para verdiğim kitabı elime alır almaz okuma şevkim gidiyor. fakirleştik de bu kadar mı fakirleştik ya. tek bir yayınevine özel bir durum da değil. yky'de de, buzdağı'da da örneklerini görüyorum.
  • procter and gamble firmasının, "yüzde 99 tam 44/100 saf sabun" sloganıyla piyasaya sürdüğü ilk markası.
  • bursa nin koklu mekanlarindandir. onceleri sanki daha guzeldi, ufak bir bari da vardi, sonradan sekli semali filan degisti; eski haline aliskin olanlari da soguttu. bir de fiyatlari ilginctir; bir bira icin takriben 8-9 lira oderken, bir bardak kolaya 10 lira ister bu mekan !
hesabın var mı? giriş yap