• göksel'in de yorumlamasını arzu ettiğim şarkı. az daha söyleyecekmiş baya yaklaşmış zaten.

erkek yagıyor şakır şakır
    yarabbi şükür şükür
    yarabbi şükür şükür
    erkek yagıyor içim kıpır kıpır
    yarabbi şükür şükür
    yarabbi şükür şükür
  • güzel çeviriler yapan bi vatandaş tarafından çevirisi: it's raining men - "hava yağışlı, adamım" olan şarkı. (bkz: yuh)
  • türkçesi "gökten herif yağacak" olan şarkı.
  • vuku bulsa insana hallelujah dedirtecek, en katı ateisti bile iman sahibi yapabilecek bir durumu kendine baz almış şarkı.
  • kimin yazdigini bulamadigim ama the weather girls adinda bir grubun ilk defa soyledigi, bu aralar da geri halliwell'in bridget jones's movie'nin soundtracki icin yeniden soyledigi sarki. bu arada weather girls'un kurucusu olan martha wash sonralari gay clublarda soylemeye baslamis, sarkinin nakaratinda cilginca, deli gibi herkes hep bir agizdan soyluyormus haliyle.
  • aypod şafılım sağolsun geçen gün yolda yürürken dinlediğim bu şarkı, sürekli yağmur yağan bir coğrafyada yaşıyor olmamdan mütevellit beni değişik fantazilere, hayallere sürükledi. "eheühüeeüüüehühüüh amma olurdu ha gökten sürekli herifler, adamlar yağaydı" diye kendi kendime eğlenirken, aniden gerçekle yüz yüze geldim beynimin içinde. 'ulan ne olacak, gökten habire adam yağsa, senin kafana nerde ilişki istemeyeni, çok eşlisi, kazanovası bilmemnesi var, kesin o düşerdi a be salak' dedim kendi kendime... modumu düşürdüm, şarkı aniden hüzünlere boğdu beni o dalga geçer gibi kıpır kıpır havasıyla...
    sonra,
    sonra ne mi oldu?
    sonra ani bi rüzgar çıktı...
    ve dünyanın en büyük şemsiyesi bende olduğu için rüzgar beni aldı, sürükledi, uçurdu...
    şemsiyemle uzun bir süre uçtuktan sonra, uzak diyarlarda iniş yaptım... şimdi kutup yöresinde yaşıyorum...
    küçük bir buz evim, penguen dostlarim var...
    gül gibi geçinip gidiyoruz.
    teeeeeeey...
  • bugüne kadar 'yağmur yağıyor adamım' olarak algıladığım doğru algılamak için biraz art niyetli olunması gereken şarkıdır.
  • serdar turgut denen adam, fi tarihinde 11 eylül üzerine bir yazı yazmıştı.
    itiraf ediyorum, gülmekten altıma etmiştim. kolay kaçırmam ama böyle trajik olay gözümde başka türlü bu kadar manyak bir şekilde canlanamazdı.

efendim ikiz kulelerden atlayan adamları izleyen turgut'un aklına elinde olmadan gloria gaynor'ın bu şarkısı geliyordu.

gökten erkek yağıyor.

gülmüştüm, güldügümden utanmıştım, sonra arsızca bir daha gülmüştüm.
    naapıyim insandım.

bıraktım işte kendimi.
hesabın var mı? giriş yap