• kendisi erkekmiş.

geçen gün özelden beni kız sanarak bir dünya ılık ılık mesajlar attı şahsıma, ben de belki adı ışıl'dır, kızdır diye ılımlı cevaplar verince skype adresimi istedi, verdim. ekledi, ekrem diye bir sap çıktı.

halbuki burası kasıyor dediğinde bir terslik olduğunu anlamalıydım.

sakın tuzağa düşmeyin, allah korusun çocuklar.
  • tamahkar pezevenk.

edit: bahsedilen isildur orta dunya'da yuzugu sauron'dan calip terk edemeyen prens. yazar olanina atfedilip ispiyonlanmis entry. yazar olanini tanimam etmem. <o>

(bkz: insanoğlu tamahkardır)
  • elendil’in iki oğlundan (diğeri anarion’dur) büyük olanı.

(bkz: #12436111)

son ittifak kazandığı savaşın amacı olan yüzüğü, ateşe atmayarak elendil ve gil-galad’ın kemiklerini sızlatmış onların pisi pisine ölmesine sebep olmuş hain evlattır. sauron’un çok sonra tekrar orta dünya’nın başına bela olması da işin işin asıl pis tarafıdır. bu nankör evlat “yüzük benim, son darbeyi ben vurdum, soyum bunun için öldü...” bahanesini uydurarak elrond’u siklememiş yüzüğü alıp kaçmıştır.

yüzüğü aldıktan sonra kuzeyde bulunan eriadora giderken ferah çayırları’nda kurduğu kamp tamamen yok ettiği sandığı orclar tarafından basılınca, üç oğlunu kaybetmiştir. baskın sırasında yüzüğü parmağına takıp kaçmaya çalışsa da, orc lar ayak izinden ve kokusundan onu takip etmiş, suya girip yüzmeye çalıştığı an tek yüzük puştluğunu yapmış parmağından düşmüştür. bunu gören orclar; lotr’un başındaki sahnede olduğu gibi okla isildur’u öldürmüşlerdir.
  • --- spoiler ---

öldüğünde 234 yaşındaydı.

--- spoiler ---
  • yuzuklerin efendisi'nden elendil'in oglu ve varisi. sauron'un elinden tek yuzugu alan insanoglu.
  • 8 martçı lara takmış kadın düşmanı sözlükçü. en kısa sürede uçması dileğiyle .
  • kötülüğü sonsuza dek yok etmek için eline bir fırsat geçmişken; orospu çocukluğu yapıp yüzüğü, mordor topraklarındaki hüküm dağına atmamıştır. sauron'un elinden yüzüğü alan tek insanoğlu idi; ama aynı zamanda kalbi kolayca baştan çıkan tek insandı. bu yüzden hiç sevmem kendisini.
  • yaklaşık 15 dakikadır kendisinden haber alınamıyor. sanırım taksimdeki zirve için hazırlık yapmaya gitti.
  • baska bir yazarin, christopher tolkien'den izin alarak yazdigi 'isildur'un laneti' adinda bir roman vardir.her gece ogluna yuzuklerin efendisini okuyan adam,bu kitap bitince oglunun iyi ama baba simdi ne olacak demesiyle gaza gelmistir.oglunu sevindirmek icin devamini yazmis sonra bunu begenince de ogul tolkien ile paylasmistir.
hesabın var mı? giriş yap