• sözleri anladığım kadarıyla şöyle olan yepyeni "yeni türkü" şarkısı.

bir damla suydun, bir damla ateş
    bir görünür, kaybolup giderdin
    daim gönlümde, lakin gizlice
    gecelere gölge gibi açılsak seninle

dünya uzak düş aleminde
    durdursak zamanı pervasız gecelerde
    açılsak seninle
    dünya uzak düş aleminde
    sevişsek yakamoz misali denizlerde

bakmaya doyamazdım
    sen bakıp da görmezdin
    ah davranabilseydim
    beni yakıp da gidemezdin

gözler, gözlerin
    yangından bakışların
    hiçbir yerde bulunmazdı
    imkansızca aşıktım

bir masum bakış
    bir masum ateş
    bir görünür, kaybolup giderdin

daim gönlümde
    lakin gizlice
    gecelere gölge gibi açılsak seninle

dünya uzak düş aleminde
    durdursak zamanı pervasız gecelerde
    açılsak seninle
    dünya uzak düş aleminde
    sevişsek yakamoz misali denizlerde

bakmaya doyamazdım
    sen bakıp da görmezdin
    ah davranabilseydim
    beni yakıp da gidemezdin

gözler, gözlerin
    yangından bakışların
    hiçbir yerde bulunmazdı
    imkansızca aşıktım

şeytan, çekici hallerden bakışlardan
    kendi kendime sığmazdım
    imkansızca aşıktım
  • birçok şekilde tanımlanabilen imkansız sözcüğünün en güzel tanımı "yuvarlak bir odada gidip köşeye sıçmak"tır.
  • bir insanı ne kadar sevdiğinizi ona anlatamadığınız bir durum içerisinde oldunuz mu hiç?

ağzınıza ya da kaleminize değil gözlerinize yalan söyletmeye çalıştınız mı?

"bu sefer yakalandık" diye düşünürken, onun size, sizin ona olduğunuzdan daha yakın hissettiğini sezinlediğiniz..?

buna aptalca sevinip, aynı gecenin sabahına, bugünün başka bir gün olmaması için dua ederek uyandınız mı groundhog day filminin aksine?

elinizden gelen için, evet elinizden "bu kadarı" geldiği için atarlanmanız gereken yetkili birilerini aradınız mı allahsızlığınızdan?

bir insan için yapılan en çılgınca şeyleri okurken, milyonlarca kez tıklanmış ilginç evlilik teklifi videolarını izlerken, kafanızda ona olan sevginizi söylemenin dahi bu kurgusal tiyatrolardan daha fazla ilgi çekebileceğini, daha zor olacağını düşündünüz mü?

siz hiç bir insanı henüz var olmamışken sevdiniz mi?

yok yok soru bu değil pardon,

siz hiç bir insanı sizin için yaratıldığını düşünmenize rağmen sevmemek durumunda kaldınız mı?

...
    ..
    .

stresli bir günün sonunda ayaklarınızla çime basarak rahatlamaya çalışmış olabilirsiniz benim gibi, küveti doldurup güzel bir köpük banyosu da yapmışsınızdır, kiminiz uçakla bir yerlere uçmuştur sırf sevdiğini söyleyebilmek için ona, kimi daha dikine gitmiştir balonla, kimi yanında kimse olsun istemez ve yeteri kadar bağırdığından emin olabilmek için bungee jumping esnasında bağırır "seni çok seviyorum" diye, kimi gökyüzüne yazdırmıştır sesi çıkmadığı için, kimi sadece sevdiğinin elini tutup kalbine götürmüştür, kimi sevgisini notalara, kimi kurduğu bir sofraya, hatta sofradaki sadece bir yemeğe, kimiyse hiçbirimizin bilmediği ilkel bir din kitabının herhangi bir sayfasına yazmıştır.

ben mi?

yeterince açık olamadım mı gerçekten?
  • (bkz: neşeliymiş gibi görünen şarkılar)

nasıl da yalan... bakmaya doyamazdım, bakıp da görmezdi. davrandım ama beni yakıp da gidebildi.*
  • ben imkansızlığa inanmıyorum. imkansız olduğunu düşünürseniz sonunda onu imkansıza dönüştürürsünüz. neye inanıyorsanız ona dönüşür. bu düşünceniz belki de imkansız gördüğünüz şeyi yeterince istemediğiniz içindir. düşüncelerinizi ve kalbinizi tekrar gözden geçirin. sonra da imkansız kelimesini unutun ve sahip çıkın.

neye sahip çıkmak istiyorsanız onu bırakmayın. seviyorsanız, sahip çıkın. başarılarınıza verdiğiniz önemi lütfen sevdiğinize de verin. imkansıza da inanmayın, teşekkürler.
  • acının, özlemenin, sitemin en güzel halinde bir yeni türkü şarkısı.

acıyı, ayrılığı, özlemeyi anlatan şarkılar hep arabesk, hem bir ciğer parçalama modunda. ben bu arabesk kültürden çok rahatsız oluyorum. oysa bu şarkı tam yeni türküye yakışır cinsten olmuş.

adamlar karşılık vermeyen bir karşı cinsten,
    terk etmiş bir sevgiliden,
    imkansız bir aşktan bahsetmiş.

ama ne bahsetmek, neşeyle, olgunlukla anlatmışlar. sevmek dediğin böyle olur çünkü, o en arabesk haller sevmenin değil, pozun elemanları. geçin bu tavırları, gerçek sevginin acısı da böyle sevgi kadar güzel, sevgi kadar naif, sevgi kadar merhametli, sevgi kadar cömert olur. allah belanı versin, allah seni kahretsin tadında olmaz.
  • ayrica söyle bir dortlugu daha vardir o enfes cemal safi siirinin:

zor mu geldi kalbinde bana sevgi saklamak
    yakip gittigin yeri dönüp bir kez yoklamak
    degil sabaha kadar seni öpüp koklamak
    seni sarmam imkansiz, rüyalarim olmasa
  • yeni türkü'nün o eski tadı bulabildiğim nadir yeni parçalarından. çok güzel. dinlemelere doyamadım ben, buyrun:
    http://www.youtube.com/…sjk4icpax0m&feature=related
  • batık bir gemi ay, gök sakin
    gün suskun, biz sakin
    çare yoksa, senin yüzünden

sarındık güya bembeyaz
    karanlık hayatın o perçemi
    kaçaksak, benim yüzümden

varlığı belirsizin anlaşılır mı yokluğu
    hangi dil anlatmaya yetkin yeterince sonsuzu

imkansız, inanmam
    yalvarırım, dayanmam
    can bu; yıkık, kırık dökük
    yapma! olmaz.

senle ben sadeceyiz
    nihayet arbedeyiz
    üveysek, hiç konuşma

ah benim deli goncam
    ufku yetim, kara gecem
    dengim benim, dengesizim

varlığı belirsizin anlaşılır mı yokluğu
    hangi dil anlatmaya yetkin yeterince sonsuzu

imkansız, inanmam
    yalvarırım, dayanmam
    can bu; yıkık, kırık dökük
    yapma! olmaz.

sıla gençoğlu'nun vaveyla albümünün çıkış şarkısı. müziği de şahanedir.
  • ...
    gözler, gözlerin, yangından bakışların
    hiçbir yerde bulunmazdı.
    imkansızca aşıktım.

sözlerini içimize, içime işleyen yeni türkü şarkısı. güzel melodisiyle ise ağlanacak hallere güldüren cinsten. tempo tutarken, "kimse anlamasın" der gibi sanki.
hesabın var mı? giriş yap