• you, me & char albümünü evde kaç defa başa sarıp dinlediğimi hatırlamıyorum. evde iş yaparken dinliyorum misal, iş bitsin istemiyor insan. acayip sıkı bir temposu var...
    hele chesney ile başladığınızda üf üf o tembel haliniz gidiyor üstünden.. sonra ti ye gelince bir gaz daha alıyorsunuz derken hoop cd başa dönmüş bile...
    nefesine kuvvet imer demirer çok güzel bir albüm ama yetmiyor artık, yenisini istiyoruz...
  • trt istanbul hafif muzik ve caz orkestrasi'ndaki gorevinden emekli olmus.
    bu aksam kendisi gibi emekli olan sef kamil özler icin ozel bir konser var trt istanbul radyosunda...
    emekli olsa da cazdan emekli olacak degil ya...
    bu arada kendisi adina iron soldier adli bir eser de kamil özler tarafindan bestelenmis.
  • kendisini birkac hafta oncesine kadar tanimiyor olmama ragmen konserine gittigim ve trompetten de anlamamama ragmen baya baya mest oldugum trompet virtuozu bir birey. meger baya taninan ve kiymetli bir sanatciymis. esinin sesi de inanilmaz guzel.
  • abilerin gülüdür o.caz tarihini trompetiyle çalar aklınızı alıverir..dünyanın en güzel trompet seslerinden biridir.
  • bugün yine yaptı.
    yine çaldı.
    ensemble dersinde funk-o-matic çalar iken,
    öyle bir solo attı ki,
    fasıl heyeti gibi dizilmiş bütün nefesli saz öğrencileri,yine mutluluktan,gevremekten bir hal oldu.
    bir de cantaloupe island esnasında,
    öğrencilerine call and response çalıştırırken,solo 2 ölçü kendisi/2 ölçü öğrenci şeklinde bir atışma (pratik anlamda ne haddimize olduğu kesin) durumu sözkonusuydu ki, bu büyük müzisyenin billur aksan/nüanslarına ,'funky trompet şiirlerine',dünya lezizi cümlelerine/muhteşem soru/cevap phraselerine,müzikal anlamda
    "eööö,kem küm düt ve düdüt..hm kekl..düt" diye bile cevap vermiş olmak,
    yani bir şekilde onunla çalıyor olmak, büyük onur, büyük haz.
  • 1980'lerin ikinci yarısı, yer kızıltoprak istanbul. üniversite öğrencisiyim, tatillerde anneannemin evine gidiyorum. yaz mevsimi hava sıcak, kapı pencere açık. günün muhtelif saatlerinde trompet sesi duyuluyor, belli ki yakınlarda bir yerde birisi trompet çalışıyor; azimle, ısrarla.

merak edip soruyorum, kardeşim aslı'nın abisi konservatuvarda okuyor, o çalışıyor diye cevap veriyor. kardeşimin o mahallede arkadaş grubu var: açelya akkoyun, aslı yörükoğlu, gazi sansoy ve o yaşlarda bir kaç kişi daha. açelya bizim apartmanda, gazi ve aslı yan apartmandalar. açelya ile aslı kankalar bu arada, şimdi halen görüşüyorlar mı bilmiyorum.

yıllar sonra imer demirer'le ilgili bir haber ya da program oldu galiba, o zaman kardeşim işte aslı'nın abisi o dedi ve bende jeton düştü, yaz tatillerimin süsü trompet sesinin sahibi. o dönemdeki sıkı çalışmaya şahit oldum, sonuç ve başarı ortada. bu başlık altındaki diğer entry'ler zaten geldiği noktayı gayet güzel anlatıyor. başarısı daim olsun *
  • akbank sanat, trompete başlama öyküsünden, etkilendiği müzisyenleri ve daha da fazlasını içeren bir söyleşi paylaşmış.

<3
  • trompet in sesini hiç sevmeyen bana trompeti sevdirmiş kişidir aynı zamanda.
  • çok iyi bir türk trompetçi. aynı zamanda çok iyi bir kişiliktir. bizim okulda * öğretmenlik yapar. süper yetenektir kendisi...
  • ufku geniş caz trompetçisi. serdar ateşer'in tipsiz parlamento*, bülent ortaçgil'in basit* parçalarında yaptığı absürdlükler lehinde delil olarak kullanılabilir.
hesabın var mı? giriş yap