• fiziği, torpili veya yandaşlığı ile değil, alnının teriyle, emeğiyle bugünlere gelmiş, herkes tarafından artık tanınan oyuncudur.

itin götüne sokacağınıza, en azından saygı duyup izlemeyin. o da hayatını idame ettirme derdinde.

müjdat gezen sanat merkezi bahçesinde kendi kendine ezber yaptığı günleri de biliriz. altında paspal bir eşofman, üstünde genişlemiş tshirtiyle.

sikerler, boş boş adamlar paranın amına koyup, reytingin dibine vuracağına bu adam vursun.
  • çarkıfelek'in dün geceki yayınında bugüne kadar türk televizyonlarında söylenmiş en mantıklı şeyi söyleyerek bir kez daha saygımı kazanmış biri.

evimde televizyon olmadığından gittiğim yerlerde kocaman ekranlı televizyonları görünce şöyle bir kanalları gezmek geliyor içimden. o arada çarkıfelek'i gördüm. ilker ayrık hatırına bakayım dedim.

finale kalan kız o heyecanıyla arabayı kaybedince ağlamaya başladı. ilker ayrık ise bugüne kadar televizyonda kimseden duymadığım o efsane lafı söyledi;

"ağlama, senin olan bir şeyi kaybetmedin..."

önce doğru mu anladım diye düşündüm iki-üç saniye, sonra "oha" dedim "adam ne kadar mantıklı bir şey söyledi." resmen prime time'da şaolin öğretisi verdi adam. epey etkilendim.

yıllar süren mehmet ali erbil yayvanlığı gitmiş nihayet çarkıfelek'ten, iyi olmuş.
  • uzun uzun eşiyle nasıl tanıştığını anlatmak isteyen seyirciye:
    - bana kalsa 120 dakika sohbet edelim; son 5 dakika da yazı-tura yapıp arabayı verelim... bunu ben de isterim inanın.

diyerek güldürdü yine heheh. bence türk tv tarihinin en iyi doğaçlama yapan sunucularından... seviyoruz.
  • ben bilmem eşim bilir'in reytingleri yüksekse bunun en büyük sebebidir. günün yorgunluğunu espirileriyle atıyoruz ve iftar soframızı da şenlendiriyor. var olsun, severek her projesini izliyoruz.

ama
    (bkz: takım elbisenin altına spor ayakkabı giymek)
  • 1979 doğumludur. ve bugün bir röportajında şöyle demiştir.

"endüstri mühendisi olmak istemiştim. hiç bilmiyorum. küçük şehirdeki çocuk, hangi mesleği neden istediğini bilmez ki. bir yerden duymuşumdur, belki sevdiğim bir abimden. belki o gaz vermiştir. endüstri mühendislerinin hâlâ ne iş yaptığını bilmem."

bizim neslin sorunu buydu sırf duyuma göre meslek seçmek... neyse o yırtmış...

1981 doğumlu bilgisayar mühendisiyim ve 1980 doğumlu bir endüstri mühendisi arkadaş hala kendimize gülüyoz... ve ikimizde şuanda pazarlamacılıktan bozma bir iş yapıyoruz. hee ikimizde bir yerlerde mba yaptık
  • ben bilmem eşim bilir'i sürükleyen adam. müthiş komik. espri yeteneği harika. yüzünün gülümsemesi daim olsun.
  • ben bilmem eşim bilir adlı programı izleme sebebim. mimikler, hareketler, espriler havada uçuşuyor resmen programda. kendisi de yakışıklı zaten, yanaklarını sıkıp sevesi geliyor insanın. her zaman gülen yüzü de hiçbir zaman yaş görmesin, hep mutlu olur inşallah.
  • oyunculuğunun yanı sıra sunuculuğunun da müthiş olduğunu kanıtlamış kişidir. öğlen seksenlerde evin delikanlısını izlerken akşam ben bilmem eşim bilir de evlilik şakaları yapan evli barklı adam oluveriyor ve hiç gerçekçiliğini kaybetmiyor gözümde. ha bir de bu kadar sempatik olunmaz ki canım.
  • ben bilmem eşim biliri izleten insan. başkası sunsa kanalı açık tutmam bile. çok sempatik ve işini severek yaptığı belli, ayrıca çiftlerle mesafesini çok iyi ayarlıyor, herkesle yeteri kadar samimi ve sıcak. umarım çok daha başarılı olur.
  • saçına bir şey olmuş ama ne olmuş anlamadım. saç mı ektirmiş bir şey olmuş.

kilo da vermiş. çok efendi bir imaj olmuş. seviyorum lan bu adamı ben.
hesabın var mı? giriş yap