• van'daki deprem ile ilgili mesajları için:

"our hearts go out to the people of turkey who are still homeless, injured, and dying because of the 7.2-magnitude earthquake that occurred there a few days ago. please send positive thoughts and kind words their way. do what you can to lend a hand. metal lives because metal unites."

http://www.facebook.com/officialicedearth
  • sava$, fantasy, gece, büyü, ki$ gibi temalar üzerine muzik yapan heavy metal grubu.. yeni nesil buyuk gruplardan biri.

bol bol metallica sound'i kullandilar, thrash metal ile power metal ile arasi bir$ey yaptilar. jon schaffer grubun beyni olsa da asil adam matthew barlowsuz umut vermemekteler.
  • watching over me sarkisiyla ergenligime renk katan grup.
    hala da dinlerim surekli. ve hala sozlerini hic bilmiyorum.
  • an itibariyle sadece mekanın sahibi jon schaffer ve baterist brent smedley'den ibaret olan grup.

schaffer'ın yaptığı çomarlık sebebiyle tutuklanmasından bir ay sonra vokalist stu block, basçı luke appleton ve gitarist jack dryer gruptan ayrıldıklarını açıkladılar. schaffer 2.5 aydır tutuklu durumda ve yakında mahkemeye çıkacak.

grubun bağlı olduğu century media büyük ihtimal kontratı yırttı attı, grup sitelerinde gözükmüyor.

kısacası iced earth şu an patates.
  • okuduğum girdilerde bu grubun genelde hak ettiği ilgiyi görmemiş olmasına hayıflanıılıyor.dünyada gördüğü ilgi ne düzeyse ona hakim değilim ama türkiye’de metal müzik dinleyicisini baz alırsak hak ettiği ilgiyi gördüğünü düşünüyorum nedense.

şimdi pek kimse metal grubu içerikli tişörtler giymediği için gözlem yapmakta zorlanıyoruz ama 2000’ler başında ülkede en çok tişörtü giyilen gruplardan birisi ıced earth idi.bu tek başına gösterge olmaz biliyorum ama ülkemizdeki müzikte melodi sevgisini de hesaba katarsak bu grubun şarkılarının epey dinlendiğini düşünüyorum.hem solistin güçlü sesi hem de şarkılarının inişli-çıkışlı halleri epey ilgi görüyordu.dinleyen için hala görüyor.
  • jon schaffer'a o kadar küfrediyorum ki onun yüzünden iced earth'te demons&wizards'da bitti gitti pzevenk herif.
  • uzun süredir iced earth dinlememiştim, bir death şaheseri olan sound of perseverance dinlerken bir anda iced earth'ün richard christy'li albümü geldi, açıp dinleyeyim dedim. sonra dinlediğim ilk iced earth albümü olan something wicked this way comes'a sıra geldi ve consequences şarkısında heriflerin ne kadar hümanist olduğunu fark ettim:

ıf we could focus on important things
    live and let live true freedom, not everyone's the same
    no more war for your god, no more war for your race
    ıt's our world, it's what we make it
    make it a better place
    you ought to know

eski pırlantalar gibisi yok lan.
  • i died for you, melancholy, watching over me'i bir cd'ye koyup ard arda dinlediğinizde kendinizi üst üste 3 kere aynı şarkıyı dinlemiş gibi hissedersiniz.
  • jon schafferin menejerlik oynadığı futbol takımı gibi bişey.
  • 3 gun sonra gorecegim eskilerden efsane grup. 10 sene once cok dinlerdim kendilerini. insan bir garip oluyor bea.
hesabın var mı? giriş yap