• hayata dair önemli bir tespit içerir.

- siz nasil oluyor da bu kadar mutlusunuz yahu. kıyamet koptu umurunuzda degil.

+ sana sırrımızı verelim. biz salagiz.
  • dublaj konusunda aştığımızın göstergesi olan animasyon. o değil de bu kadar kötü seslendirmelerin ve film ismi çevirilerinin yapıldığı bir ülkede böyle bir dublaj harikası yaratmak çok şaşırtıcı. zaten seslendirmeyi yapan sanatçılara diyecek laf yok da, adamlar hem dudakları uydurmuş hem şarkıları türkçe'ye çevirmiş hem de esprileri bizim kültürümüze uygun hale getirmiş. tüm bunları da bizi güldürmeyi başaracak şekilde yapmışlar. ice age serisi ve özellikle serinin bu son filmi dublaj konusunda bence gelebileceğimiz en üst mertebedir.
  • fragmandaki afrika ve italya ile ilgili kisimdaki muziklerle yarmistir.
    ayrica
    sid-yekta kopan
    manny-ali poyrazoglu
    diego-haluk bilginer
    ellie-ayca bingol
    crash-umut tabak
    eddie-ahmet tasar
    seklindeki seslendirme kadrosu degisirse cocugumu keserim.
  • hiç animasyon izlemeyen beni çok eğlendirmiş olan filmdir. özellikle çocuklarla gitmenizi tavsiye ederim. salondaki çocuklar yarılarak güldüler, ben onlara daha çok güldüm.

--- spoiler ---
    brave heart, lost, olum bak git, kamber, tutmayın küçük enişteyi gönderlemeleri çok komikti. ninesinin kıymetlisiyle muhabbetleri güzeldi. sincaplarla dialog kurmaya çalışmalar çok komikti.
    --- spoiler ---

son olarak :
    --- spoiler ---
    ---kıyamet kopmuş, umrunuzda değil . nasıl bu kadar mutlusunuz?

---çünkü.......... biz aptalız .
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

çünkü.... biz aptalız! dedikten sonra burnunu sıkıp bip bip demesinde koptuğum film. hiç beklemiyordum öyle bi şeyi :)

--- spoiler ---
  • meğer dünyanın yer şekillerini değiştiren bizim sincap scrat'mış. * adamlar 1,5 yıl önceden fragmanlarını yayınlıyorlar, helal olsun...
  • her zamanki gibi kahkahalarla hafta sonunu neşelendirmiş animasyon.

--- spoiler ---
    sincapların braveheart'a öykünmeleri de gayet komik olmuş.
    --- spoiler ---
  • uzun süredir beklediğim ve beklediğime değen film.

--- spoiler ---

dublaj harikaydı, özellikle küçük enişte,oğlum bak git,kamber göndermeleri beni benden aldı.

--- spoiler ---
  • dublaji cok guzel yapilmis olan film. "lanet olsun dostum, burada ne cehennemler donuyor ha" seklinde dublaj yapmak yerine, yerelden de "oglum bak git" gibi komik ogeler katarak dublaji daha da guzel hale getirmisler. haluk bilginer'in sesi de ayri bir olay tabi.
  • ilk 3 film kadar komik olacağına şimdiden emin olduğum, fragmana bakılırsa sid ve diego'nun müzmin yalnızlığının sona ereceğini tahmin ettiğim film. türkçe dublajlı fragmanının çıkmasıyla, alıştığımız yekta kopan, haluk bilginer, ali poyrazoğlu seslendirme kadrosunun aynen kaldığını gösterip, içimizi rahatlatmıştır. bütün filmleri altyazıyla izlerim / izlemeye çalışırım, buz devri'nde türkçe dublajdan asla vazgeçmem! orjinalinden çok daha iyi.

türkçe fragmanı: http://www.youtube.com/…v=-hnrcbnm6jo&feature=share
hesabın var mı? giriş yap