• bunun yanına psödoefedrin, hidroklorür ve c vitamini de katıp ibucold c diye bi ilaç yapmışlar. önüne de taramalı ekleseydiniz la taraya taraya giderdi. resmen combo yapmışlar. powerpuff girls'ün üretim anı canlanıyo kafamda.

dusunmeyenadam'ın uyarısı sonrası edit: pseudoefedrin hidroklörür bir maddeymiş zaten.
  • flurbiprofen ile farkını merak ettiğim etken madde. mesela flurbiprofen'i parasetamol ile kullanamıyoruz bu kullanılabiliniyor mu acep?

ayrıca 100 mg flurbiprofen barındıran majezik'i attığımda gribe bağlı baş ağrım yarım saat içinde kaybolurken, 200 mg ibuprofen bulunan nurofen baş ağrıma çare olmamakta.

ayrıca geçende eczacılar ne iş yapıyor amk diyen adamların amk. onlar olmasa ben majezik ile tylol hot'ı aynı anda gömecektim dün.
  • dünya sağlık örgütü covid-19 semptomlarını gösterdiğinizde bunu içeren ilaçların kullanımından kaçınılmasını önerdi resmi olarak.

kaynak: https://www.sciencealert.com/…for-covid-19-symptoms

edit: ben bu entry'yi yazdıktan sonra dünya sağlık örgütü ibuprofen'le ilgili "eldeki güncel bilgilere göre ibuprofen'in kullanılmamasıyla ilgili bi önerimiz yok" şeklinde açıklama yaptı.
  • son yapılan çalışmalara göre bira mayası, ipliksi solucan, sirke sineği gibi canlıların yaşam sürelerini uzatan madde.
    http://www.plosgenetics.org/…1/journal.pgen.1004860
    http://health.clevelandclinic.org/…ve-longer-maybe/
  • tıpçıların hallerini anlatan bir kısa film olan 1 2 3 tıp' ta inek çocuğun sevgilisine eklem ağrısı için öpücük yerine tavsiye ettiği ilaçtır.
  • yan etki olarak bas donmesi yapabilen ilac/ilac etken maddesi. ilaci ictikten sonra yarim saat oturulup oyle araba kullanilmasi tavsiye edilir aksi halde engelleyemeceginiz uyku hali ve bas donmesi yapabilir.
  • bir skydiver için paraşütü, sörfçü için tahtası neyse bir baba için de ibuprofen odur. ateşler içinde yanan canınızı kurtarır ve halının üstünde taklalar atan bir yaramaza çevirebilir dakikalar içinde. ve bir babanın ekipmanlarının arasında parasetamol ile setirizinin yanında yerini almalıdır her zaman.
  • kani sulandirmadigi icin hemofili hastalari tarafindan tercih edilebilecek aktif madde.. sahsen ben pespembe renkli "suprafen" ini yillardir kullanmaktayim.. karacigerim yetismior olabilir belki kalp carpintilarimin arada nedeni de olabilir ama ibuprofenler iyidir.. (caktirmadan tabutta rovesataya selam caktik madem ayak bilegim beni taksime gotur diyerek devam etmek isterim)
  • babamin yillarca bel agrisi icin kullandigi ilac. turkiye'de brufen markasiyla satilirdi ben cocukken.
  • bir kanal tedavisi sirasinda bunu acetaminophen (paracetamol) ile beraber kullaniyordum. atiyorum once ibu 3 saat sonra ace... boyle dondurup gidiyordum. biraz fazla aldigimi kan isedigimde anladim. allahim nasil tirsmistim bobrekleri siktim diye. direk disciyi aradigimda olur oyle arada demesini beklerken hemen acile git dediginde gotun tutusma katsayisi tavan yapmisti.

acile gittim mi? hayir. hemen internet doktoru oldum. yalaktan su icen at gibi su icmeye baslamistim. dedim ben bunu sistemden atiyim.

hani o katlanamadigini dusundugun dis acisi var ya... bobrekleri kaybetme korkusunun yaninda hic birseymis. birden bire acinin o kadar da fazla olmadigini anliyorsun. siktir et agrirsa agrasin yeter ki bobrekleri kaybetmeyelim moduna gecis salise surmustu :)

edit: soylemeyi unuttuk. boyle kullanmami doktor soylemisti. onun dediginin disinda bir sey yapmadim.
hesabın var mı? giriş yap