• gercekten hash ile yapilsa daha enteresan olabilir. ama "madem hash'i ciddiye aldin, brown icin ne dusunursun aslanim" denirse, ufak ufak uzamakta fayda vardir.
  • bugün mc donalds'tan sipariş etme gafletinde bulunduğum, organik olduğundan bile şüphe ettiğim eşya(!) ingiliz mutfağının fish and chipsten ibaret olduğunun kanıtı.

gurme değilsem de ağız tadına çok önem veririm. yeni bir lezzet uğruna kurbağa ve salyangoz'u geçtim, arı larvası ve yılan dahi yemişliğim vardır. trinidad scorpion butch t yemişliğim bile bundandır. ve iddia ediyorum; mc donalds'ın yaptığı hash brown denilen bu bok, yediğim en kötü yemeklerden biridir! bodrum'da ingiliz kahvaltısı ile vermişlerdi bundan. tadı, kötü hazırlanmış mücvere benziyordu. güzel değilse de yenilebilirdi. ama mc donalds'ın yaptığı hash browns'ın tadı "dizel soslu, motor yağında pişmiş zakkum kökü" gibiydi. üzerinden akan kokuşmuş yağ, 3 kat ambalajdan bile aşağı damlıyordu. yemek borum hala yanıyor.

bir de bu boku kahvaltıda veriyorlar ki tahrip olmuş tat alma duyumla, mc donald's dışında bütün gün yediğim hiçbirşeyin tadını almayayım. masamın altında çöpte duran yarısından çıkan kokuya bile tahammül edemiyorum.

edit: mücver'in gözünü seveyim.
  • amerika'daki kahvalti menulerinde side olarak genel 2 secim hakkiniz vardir.

ya dilimlenmis bildigimiz patates ya da has brown alacaksiniz. yani o patates her turlu yenecek, kacisiniz yok.
  • fethullahçı terör örgütü mensubu, maklubeci/kpss hırsızı haram ve hak yiyici yazar.
  • ayan beyan fetö duyari kasan yazar.

(bkz: #144116667)
  • belki mcdonald's beceremediğindendir ama bugün deneme amaçlı aldığım ve yiyemediğim yiyecek. kaşık kaşık yağ yemek gibi bir şey.
  • ilk dunkin' donuts ta denedigim bir nevi patates rendesinin pane ile muthis uyumu olarak tarif edilebilen atistirmalik
  • allrecipes.com'da bunun tarifi var. sabah sabah gondermişler. bildiğin patates mücveri ama yarım soğan var içinde.

tarifin önemli tarafı sanırım patatesin rendelendikten sonra su altında iyice yıkanması. yahu bu zaten karbonhidrat deposu bi sebzemsi. yani olan özsuyu da akıtmanın ne anlamı var bilemiyorum...
  • rendelenmis patatesin az yagda ufak yassi obekler seklinde pisirilmesi ile yapilan bir yiyecek. genelde kahvaltida tuketilir. amerikan diner tarzi lokantalarda servisi yaygindir. az da olsa bazi yerlerde hash brown ismarladiginizda daha cok home fries olarak bilinen urunle karsilasabilirsiniz yerel aliskanliklara gore.
  • kahvaltida bunun yerine hash brownies yemek daha superdir.
hesabın var mı? giriş yap