• jedi olmasa da star wars tarihinde güce yengeyi getiren şahıs olarak önemli bir rolü vardır.
    (bkz: prenses leia)
  • starwars üçlemesinde darth vader'a ateş eden tek kişi... luke'dan daha çok sevilen karakter...
  • cewbaka: - uhuaaeeaarrr!
    luke: - ne dedi?
    h.solo: -bu sari$in $orolonun ne i$i var yanimizda dio.
    luke: - ulen ben senin!
    cewbaka: - iheeiirreeeii!
    luke: -ya $imdi ne dedi?
    h.solo: - kovir misin agam? dedi....
    luke: - kovmirim ula it ogli it!..*
  • carbonfreeze edilmeden önce kendisine "seni seviyorum" diyen prenses leia'ya "biliyorum" demiş hayvan. hastasıyız.
  • alenen kayinpederine blaster cekip sikan bir adamdir.
  • --- spoiler ---
    darth vader'ı görür görmez ateş etmeyi tek akıl eden; bir tabur stormtrooper'ı tek başına ve sırf bağırarak kovalayan; egosu death star'dan büyük olan; jabba the hutt'un bir zamanlar oğlu gibi sevdiği; yetenekli kaçakçı; uzay kovboyu ve lea'nınki. işta han solo'dan bazı replikler:

han: beni öpmek istiyorsun.
    lea: bir wookie'yi (chewbecca'nın ırkı) tercih ederim!
    han: bunu ayarlayabilirim!

...

luke: prenses nezarette. onu kurtarmalıyız!
    han: saçmalama! ihtiyar burada kalmamızı söyledi.
    luke: ama az önce burada kalmaktansa savaşmayı tercih ederim diyordun!
    han: nezaretten adam kaçırmayı kastetmiyordum!
    luke: ama çok güçlü. sana büyük bir ödül verebilir.
    han: ne kadar büyük?
    luke: hayal edebileceğinden daha büyük.
    han: çok büyük hayaller kurabilirim evlat.
    --- spoiler ---
  • leya ensest mi takilsaydi nedir ama yinede han abim (yakin arkadasimdir) felaket karizmadir. luke dan bilem onemlidir binaleyn...
  • - ee... luke, sence prensesle... ben..

- !?!?! hayır !

- hiç mi ?

- hayır !

- hmm...

(bkz: a new hope)
  • aslında ateşten gömlek bu adamın giydiği. darth vader'in kızını aldı adam be. subay kızı ile evlenme gerginliğini beşyüze katlar. bi de geçmişte müstakbel "kayınpederi"ne ateş etti.
  • uzun uzun zaman önce yaşamış, star wars galaxysinde türkler'in atası olarak kabul edilen serseri. 35 yaşında olmasına rağmen o yaşa kadar alın teriyle bir kazancı olmamış, ekmek teknem dediği millennium falcon'u kumarda elde etmiş, galaxy'nin en hızlı gemisi yapıcam modifiye edicem diye kafayı bozmuş ve türk genleri nedeniyle bütün gezegenlerdeki oto sanayilere borç takmıştır. kazanalım öderiz geleneği de han solo tarafından başlatılmıştır. canını sıkan biri oldugunda chewbecca'yı hırlatıp milleti korkutmuş chewbacca da han solo abimizin karizma kontenjanından yararlanıp az karı götürmemiştir. günümüzde torunları maslak oto sanayide takılmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap