• "iste onlar da ayni bokun soyuymus" kafasindakilerin vicdanlarina tukureyim. sizi buyuten ananizi babaniz ne bicim insanlar arkadas.

iki haftadir binlerce polis, munferit falan degil bariz sistematik bicimde asiri siddet uyguluyor (vatandasa mermi, hastaneye otele gaz, sokaga kimyasalli su, fisekle goz cikarmalar).

iki haftadir bir neslin hic gormedigi boyutta medya sansuru var. sansur yapilmadigi zaman da haberturk gibi iktidarla birlesmis medya (ki bu yapisal olarak korporatisttir ve totaliter korporatist sistemler de tanim itibariyle fasisttir), alenen dezenformasyonla muthis zarar veriyor

iki haftadir basbakan surekli yalan soyluyor, surekli kendi tabanini cihada hazirlar gibi kiskirtiyor digerlerine karsi.

bunlar devlet eliyle, devletin kendi vatandasina karsi yapiliyor.

ve o vatandaslardan biri, gozu onunde polis otele siginanlara gaz atarken (bir binanin icine gaz atmak nedir ya!), bile bile bunu "polisi kiskirtan marjinal gruplar" olarak sunan birine bir tokat indirince gunahlar esitlenmis oluyor.

ne "gunah"in siddeti esit, ne boyutu ve yayginligi, ne de isleyen mercilerin sorumluluklari. her boyutuyla bunun karsilastirmasini yapmak abes.

sizin aklinizi, kalbinizi sikeyim, hayvan bile degilsiniz. sempanze bile gozunun onunde haksiz yere dovulen diger sempanzelere normalden fazla sevgi gosteriyor, yani haksizligin farkina vararak empatisini ona gore ayarliyor.

"polis su sıkınca "ölüyoeaakkk yeaaa" diye ciyaklayan ama elinde azcık güç olsa taptıkları komünist liderleri gibi adam kesecek kişileri anlamamıza yarayan eylemcidir"

hayvan "bile" degiller derken dahi hakaret ediyorum hayvanlara
  • içimizin yağlarını eriten eylemcidir.
  • çok da iyi etmiştir. muhabir durmadan provoke edici yalan yanlış bilgiler vermeye devam ediyordu ve eylemci gelip "kim polisi tahrik ediyor lan" diye indirdi yumruğu.

sonra yine bağlandılar bu elemana, hala devam ediyor "marjinal gruplar" diye ve sonra diğerlerinden de tepki görerek yayını ikinciye sonlandırdı.
  • muhabirden kasıt, haberturk'ten rıdvan bıyık'tır. canlı yayında " şu an buradaki marjinal grup polisi tahrik etmeye çalışıyor, polis biber gazı sıkmak zorunda kalıyor" diyerek oradaki eylemcileri tahrik etmiştir. ancak görüntüde ne tahrik eden eylemci ne de tahrik olmuş bir polis vardır. tek tahrik eden kendisidir.

kendisini, bir eylemci ensesine vurarak" kim kışkırtıyor? ne yalan söylüylüyorsun, allah var yukarıda!" diyerek uyarmıştır. rıdvan bıyık'ın " ne vuruyorsun, ben haberciyim." diyerek eylemciye saldırdığı sırada canlı yayın kesilmiş, tekrar canlı yayına bağlanıldığında rıdvan bıyık, bir-iki kadın eylemci tarafından "öyle yapmıyoruz" şeklinde uyarılmıştır. sonra bağlantı tekrar kesilmiştir.

tanım: gezi parkı eylemcisidir. nerede, nasıl davranacağı bilir.
  • darp takipçisi olmak isteyen gönüllülerin ethem sarısülük'ün başından silahla vurulma video'sundaki polisi çok iyi takip etmesini önerdiğim eylemdir.
  • ellerinden öpülesi eylemci. videosu düşsede, izleyip biraz olsun içimiz rahatlasa.
  • işini yapan değil, yalan haber yapan birinin ensesine şaplağı yapıştırmıştır. sapla samanı karıştırmayın.

edit: başlık biraz ağır olmamış mı? tokatlayan ya da muhabire vuran eylemci daha hoş ve açıklayıcı olur.
  • yarın haberlerde ve gazetelerde "yamyam eylemci masum ve sevimli habertürk muhabirini önce dövdü sonra pişirip yedi!!!111" şeklinde kendine yer bulacak eylemcidir.

tekrar ediyorum, biraz daha sert vurabilirdi.
  • vurarak ayıp etmiştir. yalan saçtığı mikrofonu kıçına sokmalıydı.
  • olayın hemen sonrasında muhabirin üzerine işemiş ve hemen sonra köşedeki tekel bayiinden bira alarak en yakın camiiye yönelmiştir. camiye ayakkabıyla girerek birasını burada içtikten sonra gezi parkına dönüşte tomalara taş ve molotof atmış daha sonra ise parktaki çadırda grup seks yapmıştır.

bunların hepsi videoda varmış ama iman gücü zayıf kişiler göremiyormuş. ben de twitterda gördüm öyle öğrendim olayı.
hesabın var mı? giriş yap