• yahu amina koyim, su sozlukteki 250kg davarlarin sikko yorumlarini gormeyeyim diye basliga ugramiyordum ama yutubda denk gelince dayanamadim birseyler yazayim dedim, iki dakikada sinirim tavan yapti ya. bebeler 18-20 yasinda lan? ve gecen hafta rock am ring'de 40dk konser verdiler oglum neyin kafasini yasiyorsunuz? son 15 senede bir tane ozgun grup mu cikmis piyasaya? ben de o yaslarda davul ile ilgileniyordum ve eli ayagi tutan elemanlardan olusan bir grubumuz vardi, bir parabola calabilmek icin 1ay ugrasmistik da yine 50 kisinin onunde dizlerimiz titremisti. amina koyim ne bos beles adamlarsiniz lan. yok detone bend yapiyomus kulak sikiyomus, yok plant seysiymis gasp ediyomus. yeminle kulaklarina pas dolmus andaval surususunuz. grubun menajeri falan degilim, olumsuz elestri anlarim ki bence de en azindan kilik kiyafet olarak boylesi benzesmeye gerek yoktu, fakat muzikaliteye lolo yapanin allah muhafaza gotune baget girer. pek cogunuzun o yaslarda hala "komsunun kocasi is seyahatine cikmis, kari da beni deli gibi arzuluyomus, iceri girmisim tangasi varmis hmpps hmmmpss" diye ihtimaller denizini siktiginden adim gibi eminim. bos yapmayin amina koyim iki dakka.

caps^yuruyedurun cocuklar^capssgsgsgahshs
  • muzik piyasasina gokten led zeppelin'le inmis grup ehehe. adamlar cayir cayir caliyor. simdi 20 yasinda biri cikip mozart, beethoven gibi senfoniler yazsa bu ne yee mozart cakmasi mi diycez. oturup zevkle dinliycez.
  • bu gençleri ağır eleştirmek, led zeppelin etkileşimlerini ön plana çıkarmak büyük hata. bunları da başlamadan bitirirsek, daha bir 10 yıl şarkıcı diye siyahi sokak çetelerini, otopark fahişelerini, herhangi bir enstrüman çalmayı bilmeyen vücut geliştirmecileri ya da estetikli korelileri dinleriz.

o hep özlediğimiz soundu bize ucundan kıyısından vermeleri, özellikle bu piyasa koşullarında çok önemli. ben inanıyorum milyonlarca genç ve ergen uyuşturucu gibi alıştırıldıkları rihanna, taylor swift, kanye west, bieber, beyonce gibi rezilliklerden bir çıkış yolu arıyor ama kendileri de farkında değiller.

müziğin iki gitar, bir bateriyle yapıldığını hatırlatan genç kardeşlerimiz.
  • hayvani bir led zeppelin klonu olmakla, inanılmaz kaliteli bir klasik rock grubu olma arasındaki ince çizgiler. bilmiyorum sonunda nereye düşerler, ama çok heyecan verici oldukları kesin.
  • az önce tanıştığım ve duyduğumdan beri kulaklarıma inanamadığım sesin sahibi grup.

led zeppelin klonu olmak bile dünyayı kasıp kavurmaya yetiyorsa, 60'lar ve 70'lerde insanlar ne kadar şanslıymış, daha iyi anlaşılıyor.
  • yeni nesil müzik gruplarına inancımı tazeleyen amerikalı muhteşem grup.

evet vokalist josh kiszka' nın sesi robert plant' e çok benziyor ve grubun soundu da led zeppelin' e çok benziyor ama neden yerden yere vuruyoruz? sikko pop, rap, cover ve k-pop dan başka bi halt müziğin türemediği günümüzde gencecik çocuklar çıkmış gerçek müzik yapıyorlar.
    20' li yaşların başında olan bu gencecik gruptan çok özgün bir müzik beklemek haksızlık olur. benimde elimden gelse de böyle müzik yapsam ve birileri aman led zeppelin' e çok benziyorlar dese. ulan bundan büyük gurur mu var?? ***

ellerinize sağlık gençler.
    açın sesi ve müzik dinleyin. çöplük değil.
  • ekşiciler herşeyde olduğu gibi bu gencecik dimağlarıda beğenmemiş. normaldir. neymiş led zeppelin klonuymuş. ulan keşke bu çocuklar gibi 10 tane grup daha olsa da dinlesek. led zeppelinden aldığımız tadı neyden alıyoruz ?

hatta led zeppelin diye bi genre olsada dinlesek. at köşeleri sizi.
  • spotify sayesinde tesadüfen keşfettiğim grup. ilk başta tabii ki herkes gibi ''yoksa led zeppelin mi lan bu? hangi albümdendi ki bu şarkı'' diye hemen ekrana baktım. başka bir grup olduğunu görünce ''herhalde 70'lerin 1-2 harika albüm yapıp sonra dağılan ve benim bilmediğim kaliteli gruplarındandır'' dedim ve google'da grubu aramamla birlikte bildiğin göt oldum.

1996 doğumlu adamlar cayır cayır rock'n'roll yapıyorlar.

led zeppelin taklidi olduklarını düşünmüyorum. bazı noktalarda bariz benzerlikler var ama daha çok 70'ler sound'u ile müzik yapma amacı taşıyorlar gibi. cover grubu olsalardı belki klon demek kaçınılmaz olurdu ama gayet güzel şarkılar yapabilen bir grup için acımasız bir eleştiri bu. fakat keşke görüntülerini de 70'lere benzetmeye çalışmasalarmış. o hiç olmamış işte. bu detay insanlarda direkt olarak kopya algısı oluşturuyor. yaptıkları müzik geri planda kalıyor.

aşırı keyifsiz geçen günlerimde keşfetmenin mutluluğu da cabası. sevdim bu grubu.
  • from the fires albümlerini dünden beri 5 kez dinlemiş olduğum led zeppelin'in 2017 versiyonu taze grup. işte bu lan, işte bu. bize bunlarla gelin. bir sonraki albümlerini heyecanla bekliyorum, umarım genç yaşlarını üreterek değerlendirirler. yemin ederim robert plant söylüyormuş hissine kapılıyorum lan bunları dinlerken. aynen böyle devam.

albümde öne çıkan parçalar:

edge of darkness
    highway tune
    black smoke rising
    safari song
  • sans eseri bugun arabada ogle yemegi arasina giderken duydum.

bu ne lan coda albumunden yayinlanmamis sarkilar mi kalmisti acaba falan dedim?

inanilmaz bir benzerlik yani. lover leaver sarkisi yeni zeppelin dinlemeye baslayan birisine the immigrant song sonrasi arada led zeppelin diye itelense hic suphe uyandirmaz cidden.

yani tamam direkt led zeppelin gibi olmasin ama bu sekilde devam eder insallah. insani yeniden deli gibi zeppelin, purple, the doors, pf, hatta sabbath dinlemeye itiyor 2018 yilinda boyle muzik yapan gruplar. umarim daha da basarili olurlar.

bir fan daha kazandilar, yarin tum gun kalan tum sarkilarini ezberlerim artik calisirken falan.

(bkz: the new led zeppelin)

elders react to greta van fleet (the new led zeppelın?)
hesabın var mı? giriş yap