• altın satarak bile batılabileceğini gösterdi bana. bu dünya garip yer.
  • cort diye batmış firma.

altın satan bir firma türkiye de nasıl batabilirin cevabı.
  • ürünlerini, piyasaya oranla inanılmaz pahalıya satan şirket. öyle ki mesela pırlanta bir yüzük bakıyorsunuz, burada size 5.000 tl diyorlar, bir kuyumcuya giriyorsunuz ya da kapalıçarşı'ya gidiyorsunuz, aynı karatta ve benzer modelde bir ürün 1.500tl civarında. arada böyle uçuk fiyat farkı var yani. yazmadan geçemeyeceğim o yüzden, sevgilinize/eşinize/kendinize/annenize vs. bir şey almak istiyorsanız lütfen ve lütfen buradan almayın, boşu boşuna kazıklanmayın yani uzun lafın kısası. ayrıca sözlükte kaç kişi oradan alışveriş yapar ya da yapmak durumunda kalır bilmiyorum ama bodrum oasis'teki şubelerinin kapısından bile geçmeyin. inanılmaz bilinçsiz satış görevlilerine sahip bir yer burası. malı size satana kadar her sorduğunuz soruya yanıltıcı cevaplar vermeleri yüzünden hediye aldığınızda mağdur olmamanız mümkün değil neredeyse. durumu firmanın kendisine de yazdım ben bir zamanlar, sorun çözmeye odaklı olmadıklarını da verdikleri yanıttan çok net anladım. ne yazık ki, bu firmadan alınan bir ürün yüzünden şimdilerde tekrar hayal kırıklığına uğradık. biz ettik siz etmeyin diye de buraya yazmak istedim. umarım birilerini kendilerinden alışveriş yapma durumundan kurtarabilirim.
  • kapalıçarşı dururken, istanbul'da yaşayıp da gidip goldaş, atasay, altınbaş, zen vs gibi kuyumculardan taş*** içeren bir takı almak gerçekten yazıktır, günahtır. kapalıçarşı'da bir karat taş alabileceğiniz paraya bunlarda ancak 0.5 ct görebilirsiniz, o da d-e color falan değil yani, renk ya da clarity anlamında da hiçbir artıları yoktur. nasıl iş yapıyorlar anlamak mümkün değil.
  • walt disneyin üretim haklarını elinde bulunduran ... warner brosla da anlaşmak üzere olan ... bu tür cinliklere iyi kafası çalışan bir şirket ...
  • yüzüklerin efendisine konu olan yüzüğün üretim haklarını satın alıp, prototip üretimine geçen, dizaynın onay alıp, kabul görmesi halinde seri üretime geçecek olan firma. (bkz: ticari zeka)

harry potter ile ilgili hakları da satın almış. yakında altın snitchde dükkanlarda satılır herhalde.
  • yüzüklerin efendisi yüzüğünü ve zincirini aynı renkte satan firma.

yani yüzük altın rengiyse zincir de öyle, yüzük gümüşse zincir de gümüş. oysa filmde zincir gümüş yüzük altın, fakat bu şekilde satılmıyor.

enteresan.
  • filmler gösterime girdiği sıra, yüzüklerin efendisi'nin yüzüklerini satıyordu bunlar. aşırı da pahalıydı.
    kaç zamandır aramaktaydım, yok diyorlardı. bugün vitrinlerinde lotr afişi görünce ahanda dedim, girdim baktım var, gümüş olanı 50 tl. zinciri de 80 tl. zincire oha dedik, yüzüğü beğendik.
    çok güzel söz/nişan yüzüğü hatta alyans olur bundan.
    eğer bu yüzükten istiyorsanız bence gümüşü gayet de buradan alınabilir üstüne her daim mini etekli/topuklu ayakkabılı/beyaz gömlekli çoğunluğu taş gibi goldaş kızları görülebilir.

edit:bana rezalet bir anı bırakan şirkettir.
    bana buradan bir adet yüzüklerin efendisi yüzüğü hediye geldi -nasıl bir yüzük tanımı bu da ha- dünyanın en mutlu insanı falan oldum. ancak fazlasıyla büyük de geldiğinden panora şubesine değiştirmeye gittim. tabi sevgililer günü vs, mağaza kaynıyo, bana mı bakacaklar. bakmadılar da netekim. millet yakutlar elmaslar alırken, 50 tllık yüzük değişimine neden baksınlar ki? alt tarafı belli, fakir öğrenci işte.

bakın dedim, bekletecekseniz dedim, gideyim sonra geleyim dedim. yok dediler.
    bekledim.
    parmak ölçünüzü alalım dediler, tamam dedim, yine bekledım.
    o bol halkalı zamazingodan rastgele halkalara parmağımı soktum çıkardım, arkadaşım nasıl seçecez dedim, bir dk lütfen dediler, bekledim.
    kendi kafama göre bi halka seçtim, ahanda bu dedim, bi dkç bekle canım dediler, oha dedim bekledim.
    çünkü birileri çok fena setler metler, elmaslar tektaşlar alıyor, napsınlar beni.
    sonra o entrynin ilk halinde övdüğüm goldaş kızlarından biri geldi
    - sen şimdi aldın mı parmağının ölçüsünü, ha tamam, ben bu yüzüğü göndericem, mırın mırın (arka taraftaki arkadaşıyla konuşuyo bi yandan da) o ölçüde getiricez, seni arıcam ben. numaranı falan yaz.
    daha küçük yüzük mü vereceksiniz, bunu mu keseceksiniz anlamadım ki ama, bakın bu çok kıymetl
    (bir başka müşteri) bunun elması kaç karattı?
    -hemen geliyorum efendim, bekle iki dk.

işte bana böyle de bir anı yaşatmış markadır. hayatımda böyle boktan muameleyi hiçbiryerde de görmedim. ben siz dedikçe üstüne basa basa sen demek nedir ya? bu kadar sallamamak nedir.
    bir daha kapılarından geçmeyip, bi zincir alıp boynuma asmayı düşünüyorum. kısmet
    ulan o yüzüğü sevgilim almasa zannediyorum gütünüze sokardım.
  • bir opera temsilini türkiye'de gazete manşetine taşımayı başarmış olan firma
hesabın var mı? giriş yap