• (bkz: giovani lo celso/@ceyar i kim vurdu)

tottenham hotspur'de forma giyen 1996 (24) arjantin doğumlu merkez ortasaha.

rosario central altyapısından a takıma çıkış (2015/16 - yaş 19) ve wonderkid sıfatıyla gerçekleşen paris saint-germain transferi (2016/17 - yaş 20 - 10m €).

sonrasında psg kendi takım kalitesi seviyesi için oyuncuda ışık göremedi ve giovani lo celso'yu 3m € kira + 22m € satın alma opsiyonuyla (2018/19 - yaş 22) real betis'e postaladı.

sadece bir yıl sonra ise (2019/20 geçtiğimiz sezon) tottenham hotspur çok gereksiz ve pahalı bir transfere imza attı ve oyuncuyu (16m € kira + 32m € zorunlu bonservisle) totalde 48m €'ya kadrosuna kattı.

bu tottenham hotspur'un hıyar ağası başkanı daniel levy'nin mi yoksa ex tottenham hocası mauricio pochettino'nun mu kazığı tam bilemiyorum. zira poşet takımın başındaki son yaz transfer sezonunda (2019/20) 'oyuncu almak - satmak; hiçbiri kontrolümde değil. belki kulüp benim ünvanımı (iş tanımımı) değiştirmeli.' açıklaması yapmış; ego manyağı başkan daniel levy'ye fena çakmıştı.
    https://www.youtube.com/watch?v=fauspw8hbt8
    https://www.skysports.com/…ould-change-my-job-title

kendisi kaliteli bir oyuncu lakin premier ligde şampiyonluğa oynamak isteyen takımlarda as oynamak için çapının yetersiz olduğu da aşikar. thomas tuchel'in yıllar önce gördüğünü çakozlayamayıp, bu transfere 48m € bağlamaya emeği geçen herkesi alnından öpüyorum.

---------------bonus---------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: tottenham hotspur/@ceyar i kim vurdu)
    ---------------bonus---------------
  • iki hafta önce fransa liginde tam bir arjantinli golü atmıştır. youtube linki ekliyorum, video daha sonra teliften falan kaldırılırsa mesaj atın.

https://www.youtube.com/watch?v=6aqvfnw3tsu
  • dün şöyle bir gol attı kendisi.
  • 30 milyon avroluk satın alma opsiyonuyla real betis'e kiralanmış.

tuchel, dortmund döneminde genç oyuncuları kiralama hakkında "genç oyuncuları kiralamayı doğru bulmuyorum. onları kiralayınca gelişimlerini yakından takip edemiyoruz" diyordu. böyle düşünen birinin çalıştırdığı takımdan satın alma opsiyonuyla kiralanmasından anlayacağımız üzere psg artık lo celso'dan ümidi kesmiş. geçen sezon şampiyonlar ligi'ndeki real madrid maçı haricinde forma bulduğunda gayet iyi performans göstermişti. lobotka'yı alamamışken, motta bırakmışken, pastore gönderilmişken, psg orta saha rotasyonuna bir takviye yapmamışken lo celso'nun gönderilmesine şaşırdım. açıkçası psg'nin genele olarak ne yapmaya çalıştığını pek anlayamıyorum. gidip chupo-moting'i aldılar, yani bunun ne gibi bi amacı olabilir ki? tuchel'in özel isteği olduğu, beğendiği ve saire yazıldı, çizildi ama yine de ne chupo'ya gerek vardı abi ya? neyse, konumuz bu değil. bence biraz erken vazgeçtiler lo celso'dan.

quique setien, lo celso'yu nasıl kullanacak merak ediyorum. carvalho'nun önündeki ikilide kullanmayı düşünüyorsa çok daha rahat forma şansı bulur ama eğer asimetrik 3-4-2-1'le devam edip carvalho'nun yanına koyarsa (guardado'yu kesiceğini de pek sanmıyorum) soru işaretleri daha fazla olacaktır. betis maçlarını izlemek zaten keyifliydi, lo celso da ekstradan bir bahane daha oldu buna.
  • pontiarchusun da yazdığı gibi 60 milyon euro gibi bir rakama spurs'e transfer olmak üzeredir. eriksen'i çok sevsem de zaman zaman oyunda ciddi kopmalar yaşayan bir oyuncuydu, alli'nin de benzer stiliyle beraber düşünüldüğünde ndombele ile birlikte önümüzdeki senelerde topa daha fazla hükmeden ve topu koşturan, dinamik bir tottenham izleyebiliriz.
  • fenerin sosyal medya ayağının sabahtan beri galatasaray teklif yaptı algısı kasmalarına bakılırsa fener almış bu topçuyu.
  • amerika kupasında arjantin takımının en çok göze çarpan ismiydi, neden büyük bir takımda değil derken tottenham forması giyecekmiş, hayırlı olsun iyi transfer.
  • ingiliz basınına göre gs ile tottenham anlaşma için orta yol bulunmaya çalışıyormuş. bana göre ingiliz futbolunda ortanın bir tık üzeri 10 numarası ama gs ye gelirse bizim vasat ligde çok iş yapar. gs li değilim ama türkiye de izlemeyi çok isterim kendisini..
  • tottenham'ın transferi için 70 milyon pound bonservis ücretini gözden çıkardığı orta saha oyuncusu. eriksen'in takımdan ayrılması durumunda transferi gerçekleştireceklermiş. eriksen'den daha fazlasını yapacak potansiyele ve yeteneğe sahip kendisi.
  • istikrar kazandığı takdirde mükemmel bir oyuncu olacak yetenekli topçu.
hesabın var mı? giriş yap