• amınakoyim özene bezene uzun uzun yazı yazmıştım bu kardeşimizle ilgili, antik'ten beş dakikada bir log in yapıcaz diye yollaya bastığımda uçtu yazım.

neyse lakabı greek freak bu arkadaşın.

cidden amınakoyim ya emek vardı lan orada, 96'da flip saunders'in kevin garnett için dediklerine kadar gitmiştim. helal böyle devam sedet
  • bize afgani, suriyelisi gelir yunan'a nba mvp'si olacak nijeryali goc etmis.

insanda biraz da talih olacak.

unlu dusunur sibel can'in su ozlu sozleriyle entrymi kapatmak isterim:

bence talih, bence şansın
    bir de aşkın adresi yok
  • faşist altın şafak partisinin liderinin, şempanzeye benzettği genç adam.
    yaptığı her smacın, soktuğu her şutun bu neonazi özentisi faşist yaratıklara gireceğini bilmek hoşuma gidiyor. bileğine kuvvet delikanlı!
  • görsel
    haykırdım amk
  • olay hakkında bilgi sahibi olmadan konuşup, bu adama laf söyleyen yazarların beni farenjit halimle yatağımdan kaldırdığı basketçi.

zaten dizinde bir ağrı var üç maçtır, buna rağmen oynamaya çalışıyor. yorun da görünüyor ve üstelik 76ers maçında embiid'in saçma sapan bir faulune maruz kaldı. bunlara rağmen bucks'ı maçta tuttu. ancak, 76ers maçında kendisi kariyerinin en kötü serbest atış oranını yaşadı. 4/15.

maç sonunda geçen haftalarda, embiid'in yaptığı gibi gidip serbest atış çalışmak istemiş. kendinden hıcını böyle çıkarıyor. iki top alıp, potaya gidiyor. daha sonra, at kafası montrezl harrell, soyunma odasına gitmek yerine, gidip giannis'in başında bekliyor. sonra da seken topu alıyor ve "burası siktiğimin milwaukee'si değil, buradan siktir git" diyor. topu vermiyor. giannis burada topu istiyor ve hatta harrell'a şut çalışmasına katılabileceğini söylüyor. harrell ise topu ve diğer topu tutan görevliyi öbür potaya götürüp, bir anda şut çalışmaya başlıyor.

giannis topları vermeceğini anlayınca iki yeni top alıp geliyor. bu sefer çalışmaya başlarken, 76ers stadyum görevlisi, şut atamayacağını söylüyor. potanın önüne de dev gibi merdiveni dayıyor. burada giannis iki defa, görevliye merdiveni çekmesini ve şut idmanını bitirip soyunma odasına döneceğini söylüyor. adam da inadına yok diyince, giannis'in tepesi atıyor ve merdiveni saha dışına doğru ittiyor, itmeyle birlikte bir noktadan sonra merdiven düşüyor. bu esnada harrell'da diğer taraftan "topunu ben aldım, hadi siktir git burdan. burada işimi yapıyorum" diye bağırıyor.

giannis'de baktı olmuyor sahayı terk ediyor. suçlu kim, clippers ve lakers'dan da ne mal olduğunu bildiğimiz, luka'ya formasının arkasında "equality" yazarken "bitch ass white-boy" gibi ırkçı ve iki yüzlü konuşan şerefsiz basketbolcu harrell. küfürün allahını da hak ediyor.

sinirine yenik düşüp, merdiveni düşüren kim giannis. giannis'i biraz tanıyorsak olayı toparlayacaktır ki olaydan sonra direk "kimseye saygısızlık etmek istemiyorum, herhangi bir şekilde ya da formda. bugün olanın tahlihsiz bir olay olduğunu düşünüyorum. insanlar bazen oyuncukların ekstra çalışmalarına saygı göstermiyorlar. üç, dört, yedi kişi orada olsun fark etmez. oyuncuların elinden topu alıp, sahadan kovmak ya da benzerlerini yapmak profesyonel değil. ya da insanlar işini yaparken önüne merdiven koymak. bunu yapmak için para alıyoruz. bizi öylesine seçmiyorlar. bize para ödeniyor." giannis'i biraz tanıyorsam, iç sahada 76ers'ın içinden geçecektir.

bütün olayı buradan izleyebilirsiniz. bütün hikayenin net özetini ise joe vardon yaptı maç sonunda. buradan okuyabilirsiniz. soran olursa da ekşi sözlük kutsal bilgi kaynağı felan dersiniz...

edit: harrell'a beraber çalışabiliriz demesini harrell ve 76ers taraftarı eziklik olarak algılarken hepsine gereken disiplini "bütün oyunculara saygım var. bazı oyuncuların şu anda oynayamadığını, ektra çalışmaya ihtiyacı olduklarını, bazı becerilerine çalıştıklarını biliyorum ve bu yüzden de açık bir şekilde "birlikte çalışabiliriz" dedim." diyerek vermiştir. baş tacıdır.
  • ilerleyen zamanlarda adını çok sık duyabileceğimiz yunan basketbolcu. 1994 doğumludur ve adından anlaşılacağı üzere nijerya kökenlidir. 1990'ların başında nijerya'dan yunanistan'a göç etmiş bir ailenin çocuğu olarak atina'da doğmuştur, ancak yunanistan'ın sert göçmenlik yasaları nedeniyle ailenin bu ülkede doğan çocuklarından hiçbiri halen yunan vatandaşlığı alamamıştır, hepsine giannis gibi yunan isimleri vermiş oldukları halde (bkz: jus soli). bu nedenle yunanistan'ın alt yaş grubu ulusal takımlarında henüz oynamamış olsa da eğer söylendiği gibi müthiş bir oyuncuya dönüşürse herhalde bu yeteneği nijerya'ya kaptırmamak için yunan makamları birşeyler düşüneceklerdir.

saha içindeki oyununa gelirsek, 2.06 boyu ve upuzun kolları, kocaman elleriyle nba'de son dönemde moda olmaya başlayan nicolas batum tarzı atlet 3 numaralara benzetiliyor. ayrıca top kontrolünün iyi olduğu, pek çok pozisyonu oynayabildiği, çok iyi bir saha görüşü olduğu, hatta bu nedenle "fizik ve oyun tarzı olarak" kevin durant'e benzetenlerin bile çıktığı söyleniyor. şahsen ben videolarına bakarak şut sokamayan bir durant'e benzettim, nitekim hep içeri drive ediyor ve pota civarında çok iyi bitiriyor ancak istikrarlı bir dış şutu olmadan iyi bir yerlere gelmesi zor (derken bu sezon %33'le üçlük attığını görüyorum, çok kötü sayılmaz) şu anda yunan 2. liginde oynuyor, ancak önümüzdeki yıldan itibaren ispanya 1. ligi acb'de zaragoza forması giyecek. 2017'de bitecek kontratının her yılının sonunda nba'e çıkış maddeleri bulunuyor. draftexpress sitesindeki 2013 mockdraft'ında ilk turun sonunda seçilmesi bekleniyor ancak ben ispanya'da kendini göstermeden drafta gireceğini düşünmüyorum. yeni parlamış ve kendini alt yaş grubu avrupa şampiyonalarında henüz hiç göstermemiş bir avrupalı için ilk tur çok hayalci bir beklenti, en iyi ihtimalle 2. turun sonlarında seçilir şimdi girerse. ayrıca kendisiyle aynı takımda oynayan, 92'li thanasis adetokunbo adında bir ağabeyi vardır ki onun ortalamaları giannis'ten biraz daha iyi görünüyor şimdilik.

bu entry'deki bilgilerin çoğunu jonathan givony'nin kendisiyle ilgili tanıtım yazısından aldım: http://www.draftexpress.com/…annis-adetokunbo-4090/
  • rahat bi onbeş sene adını çok duyarız ama yazamayız orası ayrı.
  • 2018-2019 sezonunun mvp'si secilen basketbolcu. bu odulu kazanan ilk yunan, nowitzki'den sonra ikinci avrupali, ve kareem abdul-jabbar'dan sonra ikinci milwaukee bucks'li basketbolcu.
  • bu psikopat greek freak'in bu seneki all around performansını anlatmak için sanırım şu çoklu istatistik yeterli olacaktır.

carmelo anthony'den daha çok sayı
    blake griffin'den daha çok rebound
    mike conley'den daha çok asist
    kawhi leonard'dan daha fazla top çalma
    serge ibaka'dan daha fazla blok ile oynuyor sezonun geri kalanında.

haftaya 22 yaşına basacakmış bu arada.

yunanistan ile avrupa şampiyonası performansını şimdiden merak ediyorum.
  • 90larin ortasindan beri nba'i ve avrupa basketbolunu takip ederim iyi kotu. fizik, atletizm ve yetenek olarak bu adamin ayarinda lige gelen oyuncu sayisi bir elin parmaklarini gecmez. muthis bir potansiyel...
hesabın var mı? giriş yap