• susması bile 4 haftalık sürecin bir kazanımıdır. eskiden susmakla yetinmez devlet babayı alkışlardı. şu an en azından insanların haksızlığa uğramış olma ihtimalini düşünebiliyor. az buz şey değil. yakında bir seviye daha ilerleyecektir.
  • çok ağır eleştirilmemesi gereken insandır zira daha yeni yeni bazı şeylerin farkına varmaktadır. kafa karışıklığı normal.
  • bir kısmı yıllarca malum medyayı takip ettiğinden, çok değil daha 2009'da, şu anda protesto ettikleri bir karakoldan atılan havan topu sonucu ölen 13 yaşındaki ceylan önkol'u bilmeyen insanlardır.

kalan kısım ise, kusura bakmasın, benim gözümde hüloooğğ diyen akp seçmeninden farksızdır.
  • kurtuluş, feriköy, maçka, nişantaşı, beşiktaş taraflarında göremediğim insandır.

feriköy'de ortanca parkındaki forumdan çıkıp bu uzatılmış güzergahta iki saat kadar kilometrelerce yol yürüyüp abbasağaya varan, yol boyunca kürtçe türkçe, ermenice sloganlar atan, devrimci müslümanından işçi partilisine, kadın erkek genç yaşlı insanlar vardı bu gece. yol boyunca çok dilli sloganlara camlarından insanlar bayrak sallayarak, tencere tava çalarak ve alkışlarla destek verdiler.

kürtçe slogan eşliğinde sallanan türk bayrağının tadı bir başka oluyor, bu gece öğrendik.
  • pkk teroru yuzunden bir yakinini kaybetmis insan olabilir!

o insanlarin kurtlerle bir sorunu oldugunu sanmiyorum, tam tersi o insanlarin daha ozgurlesmesini istiyordur ama daga cikmis, eline silahi almis teroristi de mazur gormez.

ethem'e ne kadar uzulduysek, medeni'ye o kadar uzulduk!
    ama ayni zamanda o aksam kacirilan cavusunda yanindayiz ve onu kacirip, arabasini yakanlari bu protestonun parcasi olarak gormeyecegiz ve desteklemeyecegiz!

birakin artik bu milleti fikir farklari yuzunden bolmeye calismayi! hepimiz zalimin karsinda birlestik!
  • 18 haziran 2013 tarihinde bdp grup toplantısı'nda selahattin demirtaş'ın konuşmasından bir bölüm:

"bakin artik konak'tan, kordon'dan, kizilay'dan, taksim'den, dikmen'den, adana'dan, antalya'dan bakinca dersim daha iyi anlasilir. roboski, amed zindani daha iyi anlasilir. sirnak, gabar daha iyi anlasilir. zilan daha iyi anlasilir. yeter ki bakmayi bilin. o zaman goreceksiniz ki bu yalanlar uzerine kurulu iktidarlar bir tek gun bile bu ulkede yasayamayacaklar. hakikat ve gercek uzerine, adalet ve esitlik uzerine bir sistem insa edilecek ve bunu hep birlikte yapacagiz. kurduyle, turkuyle hep birlikte yapacagiz."

little sağolsun yazmış, tamamı burada: (bkz: #34710378) isteyen videosunu da izleyebilir. 27 yaşındayım ve hayatımda dinlediğim en anlamlı konuşmalardan biri.

senin,benim bir aydır yaşadığımız zulmü, devletin omuz omuza yürüdüğün insanlara yaptıklarını, sana, bana yaptıklarını bu insanlar 30 küsür yıldır yaşıyorlar. özgürlük, eşitlik ve adalet herkes için.

tanım: gezi'ye, direnişe, kendisine ihanet etmiş insandır. insan mıdır?
  • gezi direnişini haketmemiş insandır. direndim demesin, zaten bunların çoğu çadır açıp orada eğlence anlayışıyla geziye gittiğini biliyoruz, kendi tanıdıklarımdan bazıları bizzat bana itiraf etti. işte bu insanlar gezi ruhunu da, direnişi de anlamaz, lice'yi hiç anlamaz.
  • kaypak ve haysiyetsizdir.

"ama onlar da...." ile başlayan akif beki'den aşağı kalmayan abidik savunmalara başlamışsa, direnişten derhal tükürülmesi gereken zehirdir.

nokta.
  • gerçekten de, çok az sayılardaymış ve/veyahut lice için de haykırmaya başlamışlar. insanlar değişiyor. taksim başta olmak üzere, dünkü protesto yürüyüşleri bunu kanıtladı.

öte yandan, inatla askeri zihniyetten ve satılmış medya'dan beslenen çifte standartlı, ikiyüzlü ve kendine demokrat kesimler varsa, bu noktadan sonra ciddiye alınabileceklerini zannetmiyorum.

ünlem.
  • daha rahat uyuşturucu ticareti ve kaçakçılık yapamayacağı için karakol baskını yapan insanlar için susmak bile onlara bir şekilde destek vermektir.
hesabın var mı? giriş yap