• "it's never too late to be what you might have been." sozunun sahibi.
  • "hiçbir özel hayat kendinden daha geniş bir kamusal hayatın etkisinden muaf değildir" dediğini öğrendim bugün. çok doğru demiş kendisi.
  • "hayvanlar çok iyi arkadaşlardır. ne soru sorarlar, ne de kusur kabahat bulurlar." - george eliot
  • toplumun nikahsız beraberlik yaşayan bir kadın yazara olabilecek önyargılarını kaldırmak adına, "george" ismini evli sevgilisinin göbek adı olduğu için, "eliot" soyadını ise ağız dolduran, telafuzu kolay bir kelime olduğu için rumuz seçen ingiliz realist yazar.
  • it is never too late to be what you might have been.

bu sözün sahibi olan kişidir. ve bu söz benim için çok önemli bir sözdür.

believe
  • zamanının ötesinde entrileri bol bir kadın olarak erkek adı almak zorunda kalmış bir viktoryen dönem yazarı.
  • "kendisi için güven ve hürmet duyabileceği bir insan olduğu sürece hiçbir ruh kimsesiz değildir." -george eliot
    (lars svendsen, "yalnızlığın felsefesi")
  • "life seems to go on without effort when i am filled with music.” sözünün sahibi yazar.

gerçek adı (bkz: mary anne evans).
  • yaptıklarımız bizi oluşturur, biz de yaptıklarımızı...
  • cok zeki bi kadin olup kendi kendine fransizca filan ogrenip super de ceviriler yapmistir. amma guzel bi kadin olmayisindan oturu hayatina cikan erkekler surekli ona "yani... ben... aslinda...$ey... seni sadece arkadas olarak goruyorum " demisler, ustune ustluk bu kadar zeki olmayi bi kadin icin kusur kabul etmi$lerdir.o da neticede erkek ismiyle romanlarini yazmistir.
hesabın var mı? giriş yap