• sayet su sarkıdaki ask görüşü ask hayatınıza hakimse bi kaç kalp kırıgı dısında pek darbe almadan tüm aşklardan sevgilerden arınabilirsiniz. cerceveletip duvara asılması gereken sozlere sahiptir kendisi.

"aşkından ölmedim
    kalp krizi geçirmedim
    keyfim yerine geldi
    böyle çok rahat ettim
    gidenler gider gider be geberik"

lakin aynı geberik midir bilinmez sitem, nefret ve inkarla bırak seveyim rahat edeyim'de bir "geberik" daha cıkar karsımıza ki nazan oncel onu unuttugu israrla tekrar eder.

"unutumm gitti, geberik! unuttum gitti, unuttum gitti, unut-tum git-ti."

unutmuş mudur peki? tabii ki hayır.
  • nazan öncelin davullu zurnalı bağlamalı bir şarkısı..

peşinden koşturmadım..
    gidişinden yas tutmadım..
    sen beni çok üzdüydün
    geldiğin yok gelmediğin nuhaa
    miskin miskin oturdum
    bütün gün camdan baktım
    ucuz şaraplar içtim
    saçımı kestim yattım
    gidenler gider, gider de geberik
    hayat böyle geçmez, geçer mi geberik?

bu mevzudan sıkıldım
    kendime birşeyler aldım
    arkadaşları aradım
    uzun bir tatil yaptım
    aşkından ölmedim
    kalp krizi geçirmedim
    keyfim yerine geldi
    böyle çok rahat ettim
    gidenler gider gider be geberik
    hayat böyle geçmez, geçer mi geberik?
    ooooooooo

şeklinde gayet usturuplu sözleri vardır şarkımızın.. dinlerken insanın halay edesi gelir gelir be geberik!
  • nazan öncel'in dilime kattığı sevgi sözcüklerinden biri... aşkımdan da balımdan da ıvırından da zıvırından da daha fazla şey ifade ediyor sanki daha içten, daha samimi..
  • bir nazan öncel şarkısı.
  • gebermi$ olan ki$i .etkili bi lakap .
  • cok ickili olup sabahında korkunc bır bas agrısı ile uynamak durumu...
  • geberit'in ucuncu tekil sahis cekimi.
  • sarkıyı dinlemiş olan kişiler muhtemelen bu davullu zurnalı sozlerin arasındaki "beeyleedebeyelleedee" kısmını anlamakta zorluk cekmiş, kimileri anlayamamış, şanslı bir azınlık ise olayın farkına varıp kendilerine saklamışlardır ama soylemek isterim kiee; gün aydınlatma günüdür sevgili yoldaşlar! bugun ard arda 105. dinlememden sonra farkettim ki nazan öncel o satırlar arasında "böyle de iyiyim böyle de" diyor fakat kendisine özgü üslübundan ve sımarıklıklarında agzını egip büktügünden dolayı [ah canım benim, yine bir ortak nokta] "beöyleee değğ iyiyiyieem bööyleedeeaa" seklinde cıkıyor. kendisini seviyoruz.
  • hor kullanılmış, yorgun, düşkün araç ve hayvanlara, özellikle otomobillere halk arasında geberik derler. örneğin lüleburgaz'da kullanılan bir cümle: "bu geberik öküz senin mi?"

"mecbur kaldık karının dediğini yapmaya, üstelik donunu da indirdik karının; ben zavallı avanak yine hafiften alıyor, vurur gibi yapıyordum; karı bozuldukça bozuldu, nasıl bağırıyordu bir görseniz: adam gibi kamçılıyıcakmısın geberik! kısacası, hıyarın tekiydim o sıralar..." milan kundera - zert

(bkz: gebermek/@ibisile), kabir/@ibisile
    (bkz: kabarık)
    (bkz: ölük)
    (bkz: inik), down
    (bkz: umudu geçik)
hesabın var mı? giriş yap