• isvicre çikolatasının mucize mertebesine ermiş halidir. leman gölü kadar dingin bir lezzetle, beyazı, bitteri, sütlüsü, kahvelisi, üzümlüsü, üzümlü fındıklısı, bademlisi ve daha neler neleri vardır.
  • freya'nın ikizidir ve adının anlamı lord'dur. üreme ve cinsel çekiciliği temsil eder. elflerin yuvası olarak bilinen alfheim'in hükümdarıdır. oyunlar, festivaller, evlilik ve eğlenceyle ilgili olması itibarıyla yunan tanrısı pan'e benzetilebilir. sembolleri at ve kılıçdır. adına adanan rune'un inguz olması nedeniyle bir adı da "ing"dir. hatta bir rivayete göre ingiltere (england) adı, frey'e ithaf edilmiştir.
  • limonlu ve karabiberli bitter versiyonunun son zamanlarin en muthis urunu oldugunu dusundugum cikolata markasi.
  • bugun "chocobloc orange" adli; portakal ana temali badem, bal ve nuga'nin da yaninda yer aldigi cikolatasinda; portakalin ilk defa bir karisimda bu denli guzel bir sekilde yer aldigina sahit oldum. sozu fazla uzatmiyor, hakettikleri sekilde "oh you swissies" diyerek bagliyoruz!
  • hic suphesiz dunyanin en iyi cikolatasi. gittigim her yerde her ulkede cikolata denerim. bundan cok daha pahali ve iddiali cikolatalar da denedim, ancak su frey'in lezzetine yaklasabilen cikolata yok.

ozellikle findikli olani oyle bir lezzetli ki, yerken insanin dunyasi degisiyor. hangi cennetteyim diye sorguluyorsun.

bulursaniz deneyin. isvicre disinda bir ihtimal free shop'larda bulabilirsiniz.
  • 300gramlık raisins&nuts(fındık/badem/üzümlü) ından hediye geldi bunun. yani ne kattılar nasıl kattılar hiç bilmiyorum fakat yediğim en güzel çikolata bu. şu anda yarısından çoğu bitti ve o bittikçe beni de bitiriyor. şimdi bu bitince ne alcağım, ülker sütlü çikolata mı? çok mutsuzum lan!
  • bu çikolata ise bu zamana kadar yediklerimiz neydi diye sorgulatmış isviçre çikolatasıdır. 180 gr'lık olan fındıklısından hediye geldi. köyden indim şehire filmindeki saffet'in simit yeme sahnesi gibi yemelere kıyamıyorum. fazla başarılı. gerçek bir mutluluk ilacı.
  • iskandinav mitolojisinde barışın ve bereketin,yağmurun,güneşışığının efendisidir.deniz tanrısı njordun ogludur.frey'e ozellikle isveç'de tapılırmış.milka dışında bir başka isviçreli çikolata olan frey çikolataları da ismini kendisinden almıştır.
  • sütlü çikolata portakal badem ve ballısını aldım... inanılmaz birşey
  • 1887'de kurulup 1950'de migros'un markası haline gelen isviçre çikolatacısı!

bal ve badem fetişi sebebiyle akıllara toblerone'u getiriyor ama kimden çaldı allah bilir. toblerone da 1908 mamülüymüş!
hesabın var mı? giriş yap