• brunch için bilmem kaç tele verip minnoş lezzetlerinden tadacak kadar elit götlü olamadım ama şöyle soru işaretlerim var bilmem tatmin olur muyum cevap alırsam.

istanbul'da bildiğim iki four seasons oteli var. biri sultanahmet cezaevi, diğeri de çırağan atik paşa yalısı. topkapı sarayının girişindeki sanırım roma dönemine ait arkeolojik alanda da four seasons ek bina falan filan inşaatı vardı. nasıl oluyor bu işler anlayamıyorum ben. efes antik kentine de bir tane otel açabilirler mi mesela -ortasına şöyle- ki fakirler gelmesin de rahat rahat gurme lezzetlerin tadına bakılabilsin veya ne bileyim komple dolmabahçe saray'ını olmadı yıldız şale'yi korusuyla beraber kapatabilirler mi sadece 'seçkin' misafirleri için?

millet 100 yıllık evine çivi çakamıyor ya sit davasına 2000 yıllık kalıntıların dibine hatta içine nasıl otel yapılıyor bir yol gösterin.

bi ayrıcalık olmuyorsa bilelim çünkü biz de birkaç arkadaş yerebatan sarnıcına girelim diyoruz kredi falan çekip.
  • four seasons istanbul'un 65 tane odasi olup (11'i suit) hepsi birbirinden ayri tasarlanmis ve ayri dekore edilmistir. hepsinde ayri ayri kaldim ordan biliyorum.
  • bill gates'in ortak olmasi sonucu fiyat politikasi su sekilde sadelestirilmistir:

$99: starter oda. banyosuz, telefonsuz, televizyonsuz
    $109: oem oda. odaya girerken ve cikarken elbise ve camasirlar ayni olmali.
    $119: basic oda. banyolu, telefonsuz, tv 3 kanalli
    $139: premium oda. banyolu, telefonlu, tv 8 kanalli
    $169: business oda. banyosuz, telefonlu, tv 20 kanalli
    $199: professional oda. banyolu, telefonsuz, televizyonsuz, 5 kisi kalabilir
    $239: oda 2007. professional oda + 8 kanalli tv + sabun
    $279: enterprise oda. business oda + sabun (banyoya upgrade mumkun)
    $329: multimedia oda. banyo, telefon, tv, 5 kisilik, gece lambasi
    $399: ultimate oda. multimedia oda'nin ozellikleri + yatak
  • klasik müzikten zerre anlamam, müzikten anladığım da pek söylenemez.
    çok canım çektiğinde youtube'a girip 1-2 şarkı dinleyen adamım.
    tüm bunlara rağmen bilgisayarımda kayıtlı tek mp3.
    canımı sıkan bir işe başlayacağımda, ilk yaptığım iş bu eseri dinlemeye başlamak. mevsimler geçerken, işe verdiğim yoğunluk değişiyor. özellikle yaza geldiğimde en verimli anlarımı yaşıyorum. bitime yakın mola verme aşamasına geçiyorum. 30-40 dakikalık çalışma periyotları sizi tatmin edecekse, çok ciddi fayda sağlıyor.
  • kedimi getirebilir miyim sorusunun akabinde odaniza giris yaptiginizda boyle bir hazirlikla karsilastiginiz otel.
    http://i.imgur.com/wdmpb.jpg
  • vivaldiye ait bu eserin sonbahar bölümünü işyerinde dinlemek biraz zahmetli olabiliyor.
    şöyle ki;
    az önce kısık keman seslerini duyabilmek için sesi sona kadar açtım. tın tın giderken bir elim de ses kapatma tuşunda. biliyorum aniden daan! diye başlayacak ve bu yükseklikten sesi aşağı çekmek için geçen süre bile ayağa kaldırmaya yetecek ortamı. çalmaya devam ediyor derken drannn! e bunun olacağını biliyorsun ne diye irkilirsin ki? bildiğin kalp atışlarını hızlandırdı o an, hemen sesi kesip uygun bir seviyeye getirdim. şimdi yazarken yeniden ses düştü, biraz yükselteyim ama bu sefer korkmayacağım.

not: işyerinde sesleri yakalama işçisi olarak çalışıyorum
  • antonio vivaldi'nin ingilizce'de bu isimle anılan mükemmel eseri için (orijinal adı) ;
    (bkz: le quattro stagioni)
  • avatar the last airbender dizisinin yaşlı ve güçlü kahramanı general iroh böyle bir şarkı söylemişti the waterbending master (1x18) bölümünün dördüncü dakikalarında.

1 kıtadan oluşmaktadır sadece.

winter spring, summer and fall
    winter spring, summer and fall
    four seasons, four loves
    four seasons, four loves.

dinlemek isteyenler için:

http://audio.avatarspiritmedia.net/…our seasons.mp3 (hedefi farklı kaydet diyerek)
  • klasik müziğe olan ilgim çok yoğun değildir. ama bu eserin winter bölümünün bende yeri ayrıyken bir de gitar düzenlemesini yerli bir müzisyenden dinlemek, benim için çok anlamlı ve tek kelimeyle müthiş oldu.
hesabın var mı? giriş yap