• kendisinden cok sonra cikan project cars 'in bile hem atmosfer hem de oynanabilirlik olarak acik ara eline veren oyun. single player modunu %14'te biraktim, cunku farkettim ki arac unlock etmek gibi bir durum yok (barn find'dan bulunan araclar cok matah degil). verdim kendimi online freeroam'a. online'da cok fazla coluk cocuk olmamasi, insanlarla arac setup lari ve oyun trickleri hakkinda uzun uzun konusabiliyor olmak cok zevkli. 150 saatlik gameplay'in sonucunda garajimin sadece drift setup li alman ve japonlarla dolu oldugunu gordum. bu benim gercek hayattaki hayalimdi, fh2'de kendiliginden oldu. saglam bir direksiyon seti ile oynanmasi tavsiye edilir.
  • bmw m5 ile nice, castelletto arasındaki sahil yolunda neredeyse 10m de bir photo mode açtığım oyun, bu kadar güzel grafikler, kaymak gibi yok, metalik indigo bmw m5, led farlar çıldırıyorum o yolda. yalnız avrupada geçtiğini öğrenince çıldırmıştım, yeşillik içinde mis gibi grafikler, xbox 360'ı düşünenlere teşekkürler burdan.

bmw m5 ile oyun sonuna kadar aynı araba.
  • müzikleriyle, grafikleriyle, araç modellemeleriyle, canlı renk paletiyle, oynanış dinamikleriyle, festival ruhuyla, havasıyla 10 tane driveclub eder. yarış oyunu tutkunu olsam gider bunun için xbox one alırdım. allah belanı versin sony.

not: x360, pc ve ps4 kullanıcısıyım.
  • xbox 360 versiyonu malum ortamlara, kötü yollara düşmüş yarış oyunu. benim gibi tüm xbox 360 sahiplerine duyurulur.
  • muscle sınıfındaki araçlardan biri olan trans am gta'i satın alır ve kitt v3 dizaynını uygularsanız bir adet knight rider'ınız olur. evet kara şimşek diyorum.
  • oynadığım en iyi otomobil yarışı oyunu. sırf bu oyun için xbox one alınır o derece iyi bir oyun.

grafikleri zaten aşmış gitmiş, hayret verici güzellikte. arabayı alıp yarış yapmadan haritanın her yerinde gezinebiliyorsunuz ve grafikler o kadar iyi ki gerçekten avrupa'nın şehirlerası yollarında ya da nice'de falan araba kullanıyormuş gibi hissediyorsunuz (arabanın içi aynı zaten-grafik harika). -tabi burada vitesi manuel yapıp 3'e, 5'e atmanız gerekiyor çünkü genelde güçlü arabalar kullanıyorsunuz ve düşük viteste yüksek devirli gidiyorlar sakin gitmek mümkün olmuyor-

gerçekçilik konusunda tabii ki bugatti, ferrari, lamborghini vs. gibi oradaki tüm araçları kullanmadığımdan bir şey demem doğru olmaz fakat fizik kanunları açısından savrulma, kayma vesaire gayet doğal ve gerçekçi olmuş. mesela aynı hızda otomatik vitesle savrulup bariyere yapışırken, manuel kullanıp aynı hızla, aynı savrulmayla vites düşürüp yüksek devirle kazadan kurtulabiliyorsunuz.

dediğim gibi spesifik olarak arabaların özelliklerine değinmem doğru olmaz fakat onun dışında çevre etkileşimi, arabaların içleri, araba giderken yandan amortisörlerin kalkıp inişlerine kadar her şey dışarıda ne görüyorsak o şekilde olmuş. gerçekten kusursuz diyebiliriz.

ayrıca aklınıza gelebilecek tüm efsane ve güncel iyi araçların neredeyse hepsi oyunda var (zaten online olarak yeni eklenenler de olacaktır). range rover da var, ford transit de var, ferrari f40 da var mercedes e serisi de var, ford focus da var; bu derece geniş bir araç yelpazesine sahip.

araç çeşitliliği, gerçek dizaynlarının aynıları olmaları, grafikler her şeyiyle mükemmel oyun. arabanın üstünde kalan yağmur taneciklerini net görebiliyoruz, silecek sesi geliyor, güneşin arabanın arkasında yansımasını bile görebiliyoruz, yön değiştirdikçe değişiyor falan. hiçbir şey atlanmamış. özellikle yağmur durduktan sonra yerler ve araba ıslakken güneş açınca grafik kalitesinin çok üst düzey olduğu çok belli oluyor.

adamlar günümüzde yapılacak bilecek en iyi otomobil oyununu yapmışlar. artık kesinlikle alın dememe gerek yok sanırım.
  • gerçek hayatta rüyamda bile göremeyeceğim arabalarla dağ tepe demeden gezdiğim oyun.
  • xbox360 a da gelmesi sebebiyle beni sevindiren oyun.

geçtiğimiz günlerde resmi duyurusu gerçekleştirilen forza horizon 2'yi hem xbox 360'ta, hem de xbox one'da göreceğiz. oyunun yapımcı ekibinin yöneticisi ralph fulton, forza horizon 2 adına yeni açıklamalara yer verdi.

verilen bilgilere göre forza horizon 2, yeni nesil xbox konsolunda 1080p çözünürlükte, 30 fps akıcılıkta çalışacak. oyunun kare/saniye akış değerleri daha gerçekçi bir deneyim için 30 fps'de kilitli olacak. forza horizon 2'nin ilk videosu önümüzdeki cuma günü yayınlanacak.

kaynak / bsc
  • 1994 den bugüne amiga 500, playstation 1, playstation 2, playstation 3, playsation 4, ve lotus 1, lotus 2, jaguar xj, gran turismo 1, gran turismo 2, gran turismo 3, gran turismo 4, gran turismo 5, gran turismo 6, need for speed 1, need for speed 2, need for speed 3, need for speed 4, need for speed porsche unleashed, need for speed underground 1, need for speed underground 2, need for speed most wanted 1 vs. vs. vs. gibi konsolların ve oyunların tamamını satın almış ve herbirini en az 3 defa bitirmiş. ancak hayatında hiç xbox 360 ve xbox one değil oynamak yanından geçmemiş bir araba manyağı ve oyun canavarı olarak ilk 13 dakikalık oynanış videosu muazzam zevkli gözüken oyun. ha alırmıyım yok almam ama iyi video olursa yotube dan bakarım böyle.

https://www.youtube.com/watch?v=vgotqyy4mtw
hesabın var mı? giriş yap