• ford'un f150 mekanigi uzerine gelistirdigi kucuk suv'si. guncel modeli mercury mariner ve lincoln aviator icin altyapi olusturuyor.

soyle de bir hikayesi var benim hayatimda. doksanlarin ikinci yarisi, ford amerikan modellerini turkiye'ye sokmaya baslamis. explorer da bunlardan biri, ankara'da bir tane var, kizilay'da o zaman ki yeni konak'in civarina parkediyor surekli, bilenler kesin hatirlar, ben de yalana yalana bakiyorum alete.

neyse, o yaz tatilinde bir antalya'da bir kiz'a cok fena asik olmusum, tanimiyorum daha ama kiz inanilmaz guzel, bikini profili ruyalari susluyor vs. neyse bir sekilde tanisiyoruz arkadas ortaminda, ben henuz comez bir lise ogrencisiyim, ama aklim basimda degil. bir gun denizde grup icinde konusurken -nasil olduysa- konu o explorerdan aciliyor. kizimiz o arabayi kullanan adamla tanisip cikmaya baslayacagini soyluyor. ailesi renault 9 broadway kullanan bendeniz yikiliyorum. ustelik kizin adami gordugu tanidigi bile yok, hatta belki sahibi bir kadin (hani author ve turevlerinin tarzini sevmiyorum ama icerik bazen hedefi 12 den vuruyor) ama tutturmus bulup cikicam diye. o kadar kararliyken kesin becermistir diye de dusunuyorum.

sanirim biraz da bunun icin, ben sevmem bu kamyonet bozmasi merdiven sasili amerikan arabasini.
  • 2014 yılında usa pazarında tam 404.000 adet satılarak ülkede satılmakta 42 otomobil markasının 33ünden daha fazla satılmayı başarmış ford modeli. bu 33 marka içerisinde, amerikan otomobil pazarında 14 ayrı modelle geçtiğimiz yıl sadece 367.000 adet otomobil satabilen volkswagen markası da dahil.

(bkz: #48398856)
  • tr'de satışı bulunmuyor. fakat fenerbahçe başkanı ali koç'un makam aracı olarak kullandığı suv. ford-koç holding iş birliğinden ötürü başka markaya binilmez koç gruplarında. bir de abd büyükelçisi kullandığı bir model.
  • yeni kasada "orta konsola tablet gibi ekran öyle yerleştirilmez böyle yerleştirilir" diyerek çığır açmışlar.

allah akıl fikir versin.

https://www.netcarshow.com/…plorer-2020-1280-09.jpg
    https://www.netcarshow.com/…plorer-2020-1280-0f.jpg
    https://www.netcarshow.com/…plorer-2020-1280-0a.jpg
  • makyajlı kasada da ortadaki tuhaf tableti kullanmaya devam etmişler.

https://www.netcarshow.com/…80x960/wallpaper_06.htm

aranızdan bir kişi bile çıkıp "ya biz bunu yaptık ama olmadı gibi" demedi mi lan?
  • 2025 yılı için yenilenecek halini, 01 şubat 2024 tarihinde duyurulacağını önceden haberini aldığımız, ford marka suv modelidir.

ülkemizde de yarın yokmuşçasına satılabilsin diye, dört turbolu ve üstten supercharger beslemesine sahip 1.0 litre motorlu modelini duyuruyor mı ? üstelik lpg uyumlu.

kuyruk olur bayilerin önünde, ben bile yatarım bayinin önünde sırf alabilmek için.

edit: ford sözünü tuttu ve yeni modeli açıkladı.

(hımm evet, turbo var, ama 1.0 litreyi 3 ile çarpmış ford)

platinum
    2.3-liter ecoboost® standard
    400 horsepower 3.0-liter ecoboost available
    rear-wheel drive standard; four-wheel drive available
    20-inch luster nickel-painted aluminum wheels standard
    st
    400 hp 3.0-liter ecoboost®
    21-inch magnetite-painted aluminum wheels standard
    st-line
    2.3-liter ecoboost®
    20-inch ebony machine-painted aluminum wheels standard
    active
    2.3-liter ecoboost®
    18-inch sparkle silver-painted aluminum wheels standard
  • ailemi bir oradan bir oraya tasirken bir hafta boyunca kullanma serefine eristim bunlardan birini. digerleri ise ford expedition ve toyota 4runneridi. aralarinda en begendigim acik ara explorer.
    oncelikle sanirsam abisi olan expedition bunun elini opsun.
    bir araba bu kadar cusseli ve bir o kadar da hafif ve kontrollu olsun. direksiyonu nanometre oynayinca digerleri gibi gotu basi oynamasin. guven versin. buyuk araba meraki olmayan beni benden aldi resmen.
    bir gun elbet bir araya gelecegiz.
  • gelecek yıl avrupa'da satılacak elektrikli modeli beklenedursun, avrupa'da da bir süredir satışta olan güncel amerikan plug-in hybrid modeli sessiz sedasız türkiye'de satıştadır.

istanbul-ankara-izmir-antalya'daki ford store bayileri aracılığıyla sipariş edilen aracın fiyatı gerek 3.5 litre olması, gerek amerikan menşeli olması gerekse plug-in hybrid'lere teşvik yapılamamasından dolayı 10 milyonu geçmektedir.
  • karizmatik bir ford suv'si.
  • diğer modelleri bilmiyorum ama 97 modelin vericilerin yakınında çalışmama gibi çok ciddi bir sorunun var ya da benimkinin sadece. kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmeden park etmemek gerekiyor .
hesabın var mı? giriş yap