• sürekli yeni koleksiyonlar çıkaran, ambalajlarını high end kozmetikçiler ayarına getirmeye uğraşan, fakat hedefledikleri kesime hitap edebilmekte çok önemli olan bir şeyi atlayan marka: çalışanlarının saç ve makyajları.
    flormar, sürünce suratınızı ortodoks azizelerine çeviren krem üretmiş deseler, mağazada dibi gelmişi bile geçip ucu kalmışa dönmüş sahte sarışın, siyah noktalarını yanık kek tonunda bir fondöten ve iri simli bronzerla örtmeye çalışan, sedefli far + çingene pembesi ruh sürmüş, eyelinerı saç diplerine kadar çekmiş, kirpikleri topak topak rimel dolu bir makyaj uzmanı görünce kafamda kendiğinden cıstak cıstak 1 milyoncu müziği çalmaya başlıyor, gözüm çiçekli çamaşır sepeti arıyor.

bu kızları işten çıkarın filan demiyorum, asla. hatta onların bu olayda hiçbir kabahati de yok. kabahat bu insanlara işe başlatmadan önce doğru düzgün bir makyaj ve cilt bakımı eğitimi vermeyen, saç rengi için en azından bir standart getirmeyen flormar'da tamamen.
  • obaa, iki dakikada ezmişler flormarı.

şu tavra da hastayım hea. cebi iki para görünce hemen aşağılamalar bilmemneler. sanki sabancının gelini tövbe yarappim.

üstüne sinen bu "fakir kullanır, öğrenci kullanır, efendime söyliyim ucuzdur dandiktir" imajını nasıl yıkacaklar bilmiyorum. ama yves rocher tarafından satın alınalı beri baya güzel şeyler yapmış flormar.

her markanın her ürünü güzel olacak değil ve her güzel performans aldığımız ürün pahalı olacak diye bir kural yok. ki flormar da artık öyle ucuz değil. neyse, mesela ojelerim essie, heheyt havamı da atarım burda, dayanıklılık olsun, renklerin güzelliği ve şişedeki renkle sürülen arasında fark olmaması açısından olsun, mükemmel kalitede. aynı başarıyı flormar ojelerde görüyor muyuz? hayır. ama yüz kremi ve cc cream olarak baya başarılılar. mesela holy azönce mesaj attı ona cc cream'i sivilce yapmış. benim cildim epey kuru olduğundan aksine nemlendirdi baya da güzel oldu. demek ki neymiş, herkesin cildine ve tenine uygun ürün farklıymış. mesela yine gönderdikleri tester ürünlerde göz makyajı temizleyicilerini denedim, bildiğin çöp. para verip almam. ama gündüz kremleri harika. evet demiştim daha önce dimi? ama cidden harika.

neyse, mal gibi nars'a mac'e chanel'e para bayılmadan önce denemek lazım bazı şeyleri. chanel fondötenin kapatıcı makyaj bazı bilmemne ile zor kapadığı lekeyi flormar cc cream tek başına kapıyor. gerçi onun kadar aydınlık bir görünüm vermiyor ama sonuç itibariyle her görenin "yüzüne noolmuş" demesini engelliyor ve düğüne gider gibi bi suratın olmuyor. o yüzden ki, flormar candır. ıyk mıyk diye burun kıvırmadan önce bi şeedin canlar. bir de şunu söylemeden geçemem ki, makyaj yapmayı bilmiyorsan, yüzüne ne sürersen sür bok gibi olacağı garantidir.

valla beleş makyaj paketi gitmiş makyaj bloggerı olsam bu kadar övmezdim hea. asdfghfdsd
  • barcelona'da la rambla'nın yanında bulunan caddedeki flormar mağazasında, bir ojeyi 3.5 euroya sattıklarını gördüm ya, nasıl hoşuma gitti anlatamam. kiko, flormardan ucuz hatta.

ccc flormar ccc.
  • gittikçe pahalılaşan marka.

sen mac değilsin, kendine gel.
  • liseli ve universiteli kiz makyaj malzemesi. i$ hayatina atilinca flormar almamak gibi bir moda ba$ gosterdi.
  • gebze organize sanayi bölgesindeki fabrikasında iki gün önce 85 işçinin işine son vermiş kozmetik firmasıdır. işçilerin sendika için yeterli sayıya ulaşmasına rağmen yöneticiler bir türlü uzlaşmak istememektedirler. iki gündür fabrika önünde işçilerin dayanışması devam etmektedir ve daha da edecektir.

haber linki

edit: lütfen birçok kadının kullandığı bu ürünleri üreten işçilerin mağduriyetine kayıtsız kalmayın.
  • ben gerçekten iki üstteki entry’i okumadan bu başlığa ürün şikayetlerini yazan kadınları anlamıyorum. boykottan haberiniz yoktur, entryleri de mi okumuyorsunuz? bu insanlar 200 küsür gündür haksız yere atıldıkları işlerini geri almak için direniyorlar, bu kadar mı vurdumduymazsınız? gerçekten çok yazık.

kadın dayanışması böyle günler içindir, sendikalaştıkları için işçilerine baskı uygulayıp haksız yere işten atan flormar, sizden alışveriş yapmayacağız. işçi kadınlara zulmedip diğer kadınlara ürün satamayacaksınız. bu soğuklarda hala direnen güzel yüreklerinize sağlık.
  • 2012'deki yves rocher ortaklığından sonra kalitesini artırmış bir kozmetik markası idi. terracota allığın girmediği makyaj çantası yoktur herhalde. lakin konu bu değil, örgütlü işçi düşmanlığı!

petrol-iş sendikası'na üye olan işçilerin görevine son vermiş, direnişe devam edildiği için de fabrika önüne dikenli tel çekmişler. sağlam bir boykotu çoktan hak etti. bundan sonra ojesini bile almam.
    yetiş ya kara blok!
  • siz böyle bir şeyi nasıl yaparsınız aklım almıyor. kadınların kozmetik konusunda nasıl bir ağ oluşturduğunu, nasıl biraraya gelebildiğini biliyorsunuz. bir boykot hareketi başlarsa, hem de bu kadar rakip varken piyasada, acaba iç pazarda nasıl tutunacaksınız? sevgili işveren kardeşim, biraz az kar et, işçi kadınlara haklarını ver. ekonomik darboğazın sıkıntıları hep işçilere yüklenmesin, biraz da sen paylaş. çalışanlarını iyi tutacaksın, mutlu edeceksin, yoksa orta/uzun vadede silinip gidersin. benim açımdan bitmiştir bu marka.
  • sendikalı oldukları için 115 işçisini işten atan, emekçilerin anayasal haklarına kadar müdahale edip sömüren bir markadır. yapılan baskılar yüzünden bir işçi felç geçirmiştir. o insanları işe geri alana kadar kadınlar mağazanızdan bir çöp bile almayacak. sendikalı olmak anayasal bir haktır, engelleyemezsiniz. https://www.evrensel.net/…iscinin-yaninda-kimse-yok
hesabın var mı? giriş yap