• italyancadan gelme , başarısızlık anlamında kullanılan kelime...fakat, kelimenin harfi mânâsı, alelade "şişe" dir. eski çağlarda venedik'te şişe işçileri, şişede en ufak bir hata olduğu vakit, onu alelade şişe olarak kullanılması için kenara koyuyorlardı.
    böylece, meselâ "güzel"olabilecek bir vazo "fiyasko" ile neticeleniyordu...
  • beklemekle gecen bir hayat
  • cogunlukla "tam bir" prefixiyle kullanilir.. ornek: "milli takimin yeni formasyonu tam bir fiyasko oldu"..
  • buyuk basarisizlik.
  • beklediğimize değmiş muazzam murder king albümü.

ilk albümde çıtayı çok yukarı koydukları için, o seviyeyi koruma konusunda biraz sıkıntı yaşayacaklarını düşünüyordum ama beklentilerimi aştıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

insanlar gerçekten türkçe sözlü metal şarkıların zirvelerinden biri.

ellerinize, emeğinize sağlık.
  • kulaklığını takıp dünyaya gerçek bir bakış fırlatman, tüm bu sahtekarlıkların fiyasko olduğunu anlaman, dünyada değerli görünen şeylerin aslında içi boşaltılmış ve senin zamanını çalan şeyler haline döndüğünü düşünmen ve yıldırımları yeryüzüne çeken bir paratoner gibi öfkeyi, sevgiyi, merhameti ve bununla bağdaşmayan dünyanın yüzüne atılan keskin tokat sesini yeryüzüne aktarman için bir albüm geliyor.

damarlarında müziğin akmasına izin veren insanların yaptığı bir albüm olduğunu bildiğim için mutluyum. şimdi nehrin denizle buluşma zamanı. sabırsızlıkla bekliyorum. murder king geliyor.
  • 15 mart'ta çıkacak olup uzun zamandır beklenen, şahane mi şahane olduğunu düşündüğüm (bkz: murder king) albümü.

albüm bence; ister kapağı ister içindekilerle çok orijinal bir çalışma olmuş. şuradan kapağa ve detaylara ulaşabilirsiniz.

sanırım tema olarak insanoğlunun yıkıklığını işlemişler. denk gelmişken kelimeye de bakayım dedim ve olay şu:

fiyasko, tiyatroculuk jargonundan geliyor olup ''sahne veya sahne dışında küçültücü bir yanlışta bulunmak'' anlamındaki italyanca fiasco kelimesinden gelmekteymiş. dolayısıyla bu anlamda albüm, toplum içerisinde rol yapmanın anlamsızlığına da değiniyor olabilir ki metal müziğin en çok eleştirdiği konulardan birisi de budur.
  • (bkz: murder king) in sabah 6 dan bu yana dinlediğim, insanlar, fiasco, bizler özgürüz, facia, let them know, ben her gün artık sen gibi süper şeyler barındıran süper 2. albümü.
  • sonunda yayınlanmış yerli ve milli murder king albümü. ilk albümdeki gibi sound çok sağlam. şarkılar arasında insanlar çok ayrı seviyede, drama of me ileride değerlenebilir. canlı performanslarında 'eyvah' adında dikkat çeken bir şarkı çalıyorlardı yanılmıyorsam. acaba politik nedenlerden ötürü yapımcıların engeline mi takıldı? bu arada desteği hak ediyorlar, başarılar gençler.
  • murder king'in taş gibi ikinci albümü.
    tüm şarkıları az önce dinledim. albümü ne ara açtım ne ara bitirdim belli değil.
    su gibi akıyor.
    onur akça ve fırat öz döktürmüş resmen.
    her ne kadar ilk başlarda beğenmesem de, fırat öz'ün vokalleri gayet yeterli olmuş bence.
    ben her gün artık sen ve let them know tam loop'a almalık işler.
hesabın var mı? giriş yap