• türkçesinin doğan mı yoksa şahin mi olduğu büyük muamma olan ingilizce sözcük.
  • kaptan amerikanın yardımcısı..kanatlı bir kostümü olan zenci kahraman...tabii ki amerikadaki black panthers,zenci ayaklanmaları sırasında kaptan amerikanın yanına sıkıştırılıp çizilmiştir..bakın amerikayı temsil eden en büyük sembollerden birinin yanındaki adam zenci şeklinde..bir nevi cosby show uyutması gibi kullanılmıştır..
  • ing. doğan. şahin de olabilir hepsi bir zaten..
  • duygular hakkinda konusurken son derece yuzeysel dusunebilen, herhangi bir derinlige inme geregi gormeyen bir yazar, yada belki sadece bana denk gelen bir kac entrysi o sekilde.

#6126341'e bakiyorum ve bir eski sevgilinin bir arkadas olarak kalabileceginden bihaber oldugunu goruyorum mesela. bir insanin aglamasi eski sevgilisini etkiliyorsa eski sevgili o kisiyi seviyor olmali, sevmiyorsa geride birakip hic dusunmemeli gibi bir anlam kurulmus, ki bu goruse katilmak zor.

(edit:bu entry'yi yazarken verdigim ikinci bir ornek de vardi ama falcon entry'sin degistirerek guzel bir hale sokmus. bu yuzden kendisine tesekkur ederim. yeni hali ile ikinci ornegi de gostermeye gerek yok tabi ki artik.)

hatta sonra okudugum entrylerinin cogunda not olarak mafyaya "kotuleyin kotuleyin, beni daha populer yapiyorsunuz" gibi bir mesaj vermis ki basit bir kotulenmeyi onleme denemesinden baska bir sey olarak gormuyorum. bir de su var: (bkz: neden kotulendigi anlasilan entryler/@bleneak)

soz konusu varliklar insanlar ve duygulari olunca biraz daha derin dusunmesini dilerdim ben sahsen; kanimca daha iyi anlayacaktir bu sekilde etrafindakileri zira.
  • bisiklet üreticisi.

http://www.falconcycles.co.uk/
  • kaptan amerika nin yardimcisi bir karakterdir, marvel comicsin ilk kahramanlarindan captain americaya yardim ederdi cok fazla ozelligi olmayan atletik bir kisiydi.

ayriyeten superman in cizgi romanlarinda gozuken iyi taraftaki super guclerden olan falcon isimli bir kahraman vardir, marvel in falcon u ile alakasi yoktur çok daha fazla özellige haizdir
  • ingiliz mali bir pipo markasi.
  • utorrent'i web üzerinden kullanma amacıyla ortaya çıkan projenin kod adı. olay şöyle falcon kod adlı utorrent clientını bilgisayarınıza indirdikten sonra, utorrent bilgisayarınızda açık olduğu sürece web üzerinden utorrent'e ulaşıp yeni torrent ekleyebiliyor, indirilmesi biten torrentleri listenizden kaldırabiliyorsunuz. henüz proje emekleme aşamasında olsa da basit web arayüzü ve temel işlemleri çok rahatlıkla yapabiliyoruz.
    denemek isteyenler için:

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=62022
    http://falcon.utorrent.com/
  • lotr'in celeborn'u marton csokas ve hayley atwell'in oynadığı sky atlantic dizisi. robert wilson'ın javier falcon kitaplarından uyarlanmış. ilk bölümünde bernard hill* de görünmüştür ancak bu dikkat çekici kadrosu diziyi iyi yapmıyor. ilk bölümü, dizinin geçtiği yer bakımından çekici olsa da genel olarak vasatı aşamayacağını da belli etti.
  • çok değerli bir sözlük yazarı. entryleri bilgi kokar türüm türüm.
hesabın var mı? giriş yap