• biri de cikip demiyor ki

- lan eylemci, eylem mi kaldi ortalikta hala bikbibk konusuyorsun

cumartesiden cumartesiye iste taksimi, eglence yasamini bitirmek icin sistematik bicimde polis mudahalesi yaptiriyorsun.
    haftasonu disinda yapilan eylemlere karisan gorusen yok.
    zaten isteyen taksime gitsin baksin .
    normal vatandastan cok polis var.
    kimi kimden koruyorlarsa onu da bilen yok.

istiyor ki alevlensin yine ortalik, olaylar ciksin, mevzu degissin, sinirda yasananlar unutulsun veya yasanacak olanlar pek duyulmasin, gorulmesin.

biraz ara verdik dayi biz, konusuyoruz kendi aramizda sohbet muabbet.
    baska mevzu bul kendine bu ara.
  • kaddafi'yi akıllara getirmiş açıklama.

kaddafi de devrilmeden önce muhalif eylemcilerden "fareler" diye bahsetmişti.

ilginç.
  • rte beyanatı. yazık.

"hükümet ile olan meselesini türkiye ekonomisini çökermek suretiyle halletmek isteyenlerin, 76 milyonun içinde bulunduğu geminin tabanına delik açmaya çalışan zavallı kemirgenlerden hiç bir farkı yoktur. "

http://haber.gazetevatan.com/…i-yok/556481/1/gundem

kendisine muhalif olan eylemciler mi zavallıdır yoksa onlara böyle hitap eden mi? bilemedim sözlük.
  • hayretle, ibretle okuduğum rte söylemi. 50 milyon seçmen arasında ülkeyi en iyi yönetecek adam buysa eğer halimize acıyorum. lanet olsun. bir insan kendisi gibi düşünmeyen insanları nasıl böylesine aşağılamaya kalkar? hele ki o kişi ülkenin başbakanıysa...

bazı şeylerin artık daha açık konuşulması gerekiyor.

ben liberal bir insanım ve 2002'deki çıkışlarında savundum bu partiyi. avrupa birliği ile ilgili politikaları yüzünden de uzun süre destekledim. ta ki bütün bunların merkez oyları toplamak için uygulanan yalandan bir strateji olduğunu fark edene kadar. ilk çıktıklarında uyguladıkları politika ile gladio'yu, derin devlet'i ortadan kaldıracaklarını düşündürdüler. oysa tek yaptıkları, masadaki eski derin devletçiyi kaldırıp, yerine kendi badem çalışanlarını yerleştirmek oldu. 1980'le gelen kurumların hiçbirini kaldırmadılar, o düzeni yıkmadılar. sadece, yine derin devlette yaptığı gibi, eski atatürkçü adamı oradan kaldırıp yerine kendi adamlarını oturtup o düzeni devam ettirdiler.

kısacası bunlar ile hiçbir şey değişmedi. bir çok insan umutluydu ama sonuç gerçekten bir hayal kırıklığı oldu. adam askeri siyasetten tasfiye etti ve bu yıllardır istenen bir şeydi ama demokrasimiz bununla paralel şekilde büyümedi. sadece askerin temsil ettiği gücü de kendi üzerine aldı ve güçlendikçe putin'leşti, güçlendikçe kontrolden çıktı.

sonumuz ne olacak bilmiyorum. emin olduğum tek bir şey var: ben artık böyle bir adamı ve temsil ettiği zihniyeti siyaset sahnesinde görmekten utanıyorum.
  • bir semirgen beyanatı...
  • bunu diyen ya konuşmayı bilmiyor ya da hiç usta splinter dayağı yememiş.
  • zavallı kemirgen olmayı göt kılı olmaya her türlü tercih ettiğimden pek de rahatsız etmeyen açıklama.
  • koyunlarına laf kondurmayan akp genel başkanının açıklaması.
  • ülkenin içini kimin boşalttığı, altını kimin oyduğu bu kadar ortadayken pek olmamış benzetme.

ayrıca biri bu adama konuşmayı öğretsin bi ara. önceden hazırlanmadığı her konuşmasında hakaret ediyor.
  • başbakanın "çapulcu", "ayyaş" gibi yakıştırmalarından sonra, eylemcilere yaptığı yeni benzetme. bakalım daha neler çıkacak, türkçe'de ve argoda ne kadar kötü söz kaldı ki?

edit: düşündüm de, "kemiriciler" takımını türkçe'de "kötü söz" gibi göstermişim... hayvanları severim lan. asla kötü değil onlar, sadece "hakaret" olarak söylenmesine tepki gösterdim.
hesabın var mı? giriş yap