• is yerine gelen alacaklilari "abi valla patron daha gelmedi, bekliyoruz" diyerek savusturma buyusu..
  • benimki büyük ihtimalle "cam kenarı amca"sı olurdu. ağzının kenarında sigara ile "get la get, uzakta eğleş! kesmeyim ruhunu" da diyebilirdi...
  • tam bir patronus yaratmak cok ileri derecede bir buyudur. hayatınızdaki en mutlu anlardan birine tam olarak konsantre olmanız gerekir. ancak tam bir patronus dementoru yok edebilir.
    ayrıca
    (bkz: ruh emici)
  • harry potter yaptığında çatal boynuzlu geyik, ron yaptığında teriyer, hermione yaptığında su samuru şeklini alan büyüdür. ben yapsaydım ne şeklini alacağını hep merak ettim. ayrıca çok özlü iksir'imin ne renk olacağını ve kelid aynası'na baktığımda ne göreceğim de var merak demişken.
    (bkz: çok özlü iksir)
    (bkz: kelid aynası)
  • gezi parkı direnişi polis müdahalesi sırasında en çok ihtiyaç duyulan büyü.
  • günlük hayatta en çok işe yarayacak büyülerden biri bu aslında. yani tamam accio da çok kolaylık sağlayıcı olabilirdi ama, günlük hayatın ruh emicilerinden kurtulmanın böyle kolay bir yolu olsaydı keşke... expecto patronum diyorsun, böyle etrafına çökmüş sorunlar arkalarına bakmadan kaçıyor filan...

ruh emici saldırılarından sonra çikolata yemek ferahlatırmış. ben bi koşu markete gidip geleyim, iki kavanoz nutella alayım bari...
  • harry potter'a s.b.d.(o.w.l) sınavından olağanüstü(outstanding) notu getiren, iki(azkaban tutsağında bir normal zamanda, bir kez de geçmişe giderek yaptığını düşünürsek üç ) kez hayatını kurtarıp bir kez de mahkemeye düşürten(zümrüdüanka yoldaşlığı'nda) büyüdür
  • yıl harry poter'ın çıktığı ilk yıl. şu an hatırlamıyorum tarihi de, felsefe taşı mı ne o filmi kastediyorum. kardeşim ya ana sınıfına gidiyor, ya 1. sınıf. babama tutturdu bana expecto patronum büyüsü için sihir sopası lazım diye. yaşadığımız yer bir ilçe, öyle ahım şahım süper oyuncakçılar yok. adamcağız n'apsın evladı büyü yapacak(!), tutmuş bi marangozun yolunu. tabi adama durumu öyle açıklamak da uygun olmayacağından, bizim oğlana okuldan ödev vermişler, ince uzun yuvarlatılmış bi sopa lazım, siyaha boyayıver demiş. neyse gün sonunda bizimkinin büyü sopası gelince evde bir bayram havası esti. ben de kazık kadar kızım, bir iki elime alıp büyü yapma girişimim olmuştur. uzun süre gülmüştük bu olaya. şimdi o sopayı bi yerden bulup çıkarıp şu an ergen olan kardeşimi facebook'ta arkadaş kitlesine rezil etmek var ama hadi neyse*.

edit: zamanının sıkı bir harry potter fanından* düzeltme geldi. ilk filmde geçen meşhur büyü expecto patronum değilmiş, wingardium leviosa'ymış benim aklımda yanlış kalmış, o söyleyince direk hatırladım. ama düşünün, ilk filmde yaptırılan büyü sopasını, 3. filmde geçen expecto patronum büyüsünde hala kullanıyormuş bizimki ki, aklımda 3. filmin büyüsüyle kalmış. senelerce evde büyü yaptık, ya ya.
  • (bkz: destur savul)

yaparken en imanlı olduğunuz bir anı düşünmeniz gerekmektedir.
  • yanlış hatırlamıyorsam yıllar önce izlediğim bir bölümünde ruh emiciler, bi gölet kıyısında harry'e saldırdığında harry tam -afedersiniz- ski tutmuşken, babasının hayaletini filan görüp, gaza gelip alın amına koyim diyerek expectooo patronum'u koymuştu da, ruh emicilerin mezardaki büyükannelerinin kemiklerini titretmişti.. hey gidi ne günlerdi o günler be...
hesabın var mı? giriş yap