• dokunani net sikerim.

bir biskuvi cesidi.
  • eti negro kırmızı çizgimizdir. politik doğruculara kurban edeceğimiz en son şeydir.
  • ironi dolu entry’lere şuku yağdırırken olayı ciddiye alanların yaptığı bazı yanlışlar gözümü kanatıyor. zibil gibi genelleme okuyorum. negro kelimesi kişiler için kullanılmadıkça ırkçı söylem (racial slur) olmazmış.
    burada belirtilmemiş bir şey var; hangi dilde?
    mesela ispanyolcada, negro/negra kelimeleri siyah/esmer demek olup çok yaygın bir şekilde sevgi sözcüğü (term of endearment) olarak kullanılır. tıpkı gordo/gorda, flaco/flaca, viejo/vieja gibi.
    küçük esmer bir kız çocuğunu gayet de negrita diye sevebilirsiniz mesela. şişman olmasa bile sevdiğiniz birilerine gordita demenizde bir sorun yok. sevginizi göstermek istediğiniz birisine esmer, şişko, sıska, moruk gibi seslenmek garip gelebilir -kabul, biraz değişik- ama anlayacağınız üzere her dilde negro kelimesini etnik hakaret/ırkçı söylem olarak etiketleyemezsiniz.

ingilizcede "negro" kelimesinin kullanımı aşağılayıcı oluyor diye, diğer dillerde de bu kelime negatif anlamla evrilmiyor.
    ne bileyim, bülbül dediğimiz kuş adını kazaklar kızlarına isim olarak koyarken, aynı kelime filipincede göt kılı demek.* kazaklar alınacak diye filipinliler kelimeyi mi değiştirsin?

sonuç olarak: eti negro. esmer bisküvi. yiyiniz.
  • negro siyah demek. bisküviye siyah diyebilirsiniz ki bu rengi anlamına gelir. siyah bisküvi gibi. ama bir insana bunu derseniz ırkçılığa girer. biraz garip bir durum fakat aradaki farkı yakalamak zor değil.
  • gerizekalı sjw'lerin son oyuncağı belli ki. yemin ediyorum iğrençsiniz. en aşağılık ırkçıdan daha da aşağılıksınız.
  • oreo'dan çok daha iyidir. hatta arttırıyorum oreo o kadar kötüdür ki negro'nun güzel olmasına bile gerek yoktur.

oreo dediğiniz şey pazarlama harikasıdır. şekilciliktir.
  • negro demedim. eti negro dedim.

(bkz: eti)
    edit.
  • gıda dedektifi zamanında bu bisküviyi çok güzel incelemiş.

https://gidadedektifi.com/2017/08/18/eti-negro/

--- spoiler ---

bu üründen bir paket yiyen 60 kg. bir kişi yaklaşık 55 dk. koşması gerekmektedir. 80 kg. bir kişinin ise 40 dk. koşması gerekecektir. bu koşular sırasında aldığınız glikoz-fruktoz şurubu ise, kan şekerinizi yükseltecek ve aniden düşürecektir. yani muhtemelen koşu bitip, kaloriyi harcadığınızda aniden ve şiddetli bir açlık çekecek durumda olacaksınız. bu kısır döngü sürekli devam ederken, bir süre sonra siz koşacak 40 veya 55 dk. bulamayacak ve spor yapamayacaksınız. yediğiniz her bir gıdanın kalorisini sporla harcamak bu anlamda olanaksız görünmektedir. tek bir paket bisküvi için her seferinde 40 dakika veya 55 dakika verecek ne vaktiniz olacaktır ne de gücünüz...

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap