• keşke'nin, eğer'in ve meğer'in nefes almasıdır.

hayatımızda öyle ya da böyle yer etmiş bütün isimlerin, o fotoğraf karelerindeki saf halinin neden devam edemediğini, yine o fotoğraf karelerindeki saadetin neden saklı bir gerçekmişçesine uzaklaştırıldığını hiç kimse cevaplandıramaz.

ben eski fotoğraflara bakarken, geçmişe dair hiç bir şeyi ama hiç bir şeyi telafi edemeyeceğimi çakozladığım için büyük bir kaybolmuşluk duygusu yaşar, üşümeye başlarım.
  • artık yalnızca bir fotoğraf karesinde yaşayan eski dostların hayaletleri ile avunma arzusudur.
  • derin bir acı. bi daha asla kesinlikle o tarihe geri dönülemez ve o andaki mutluluk tekrar yaşanamaz.
  • charles darwin ve evrim teorisine inanç
  • derin bir nefes alıp vayyyy aq dedirtr bana hep.
  • şu günlere neden geldiğime sövmek istiyorum ne zaman onlara baksam.bende asla hafif bir burukluk bırakmaz her zaman altüst eder beni.tam göğsüme öküz oturur kaldır kaldırabilirsen.dost ve aile o fotoğraflarda ne de güzel görünür gözüme sonra şimdiye bakarım bomboş,yapış yapış arkadaşlıklar hatır gönül için katlanılan akrabalar.
  • çocukluktan tek bir fotoğrafımız var ablamla. ama her şeyi hatırlıyorum tek fotoğrafla

3 tekerlekli bi bisiklet arkada önde biz 4 5 yaşlarındayız.
    evin eğimli zemininden aşağı binerdik sırayla. yatak odası salon arası nasıl bir eğim varsa artık pedala bile basmadan binerdik. ama hep birlikteymişiz ya.

şimdi 4 kişilik ailemin 4ü de ayrı şehirde
  • memnuniyetsizlik.
  • demir demirkan'ın resim şarkısında çok güzel anlattığı duygular;

gün ettik derken günleri ooof
    bir baktım geçmiş yıllar
    terkettiğim şehirler, dostlar, sevgililer
    kaybolmuş birer birer
hesabın var mı? giriş yap